Úvod > Aktuality > Kroužek péče o koně je novinkou pro děti na farmě Kozodoj
Kone
"> Kone "> Kone "> Kone
Životní styl

Kroužek péče o koně je novinkou pro děti na farmě Kozodoj

  • Vydáno4. září 2013
Kroužky probíhají na farmě Kozodoj každý pracovní den a je určen dětem různých věkových kategorií, začátečníkům i pokročilým. Cílem je dětem zprostředkovat kontakt s koňmi, učit je základy ježdění a celkově jim pomoci najít ocenění pro přírodu, zvířata a naši zodpovědnost vůči ní.
KoněKoně provázejí člověka od úsvitu dějin. Přesto, že již v moderní době ztratili na svém významu jako pracovní zvířata, stále představují důležitou část při rozvoji osobnosti člověka a jeho vyrovnání se se světem.

V rámci programu na  kroužku umožní farma dětem kontakt s těmito vznešenými tvory, pomoci jim v porozumění jejich vnímání světa, jejich potřebám, základní anatomii a způsobu jak o ně pečovat. Děti si budou moci vyzkoušet jízdu v různých typech sedel – anglickém, westernovém, australském – pokročilejší jezdkyně i jízdu v dámském sedle. Výuka probíhá v areálu farmy Kozodoj v blízkosti Karlových Varů. K dispozici je jízdárna, kruhová ohradav a v nepříznivém počasí klubovna.

Věková hranice je 6 až16 let a děti jsou rozděleny do čtyř skupin od začátečníků po pokročilé. Kroužek trvá dvě hodiny, přičemž v letním čase začíná v 16 hodin a v zimním čase v 15 hodin.