Úvod > Aktuality > Když do Pelhřimova, tak v noci
Když do Pelhřimova, tak v noci
"> "> Pelhrimovské peklo "> Kostel sv. Bartolomeje "> Muzeum strašidel v Pelhrimove
Zážitky

Když do Pelhřimova, tak v noci

  • Vydáno11. srpna 2020
Ve čtvrtek 13. srpna 2020 bude Pelhřimov patřit odvážným návštěvníkům, kteří se nebojí si potmě nejen projít město, ale navštívit i některé z jeho strašidelných zákoutí: třeba Muzeum strašidel, nebo samotné pelhřimovské peklo. Za odměnu se pak budete moci podívat na město pěkně z nadhledu, až do pozdního večera bude totiž otevřena i věž kostela sv. Bartoloměje.

PelhřimovVečerní vyhlídka z věže kostela sv. Bartoloměje bude připravena 13. srpna 2020. Přijďte se podívat na noční Pelhřimov z ptačí perspektivy a pořídit si třeba hezké fotografie.

Krásný a nezapomenutelný výhled vám poskytne ochoz věže z výšky třiceti metrů. Vyhlídková věž byla ke kostelu přistavěna v roce 1576. V horní části je zpřístupněna komůrka hlásného s historickými fotografiemi Pelhřimova. Cestou na ochoz se prochází kolem pelhřimovských zvonů, kterých je celkem pět. Největší je Bartoloměj, který má spodní průměr 152 cm a váží 2100 kg. Pak následuje Václav, Florián, Ludmila a nejmenší je Ave Maria, jehož spodní průměr je 52,5 cm a váží 90 kg.

plyšová kozaVšech 148 schodů věže můžete zdolat i s plyšovými kozami Rózou a Rézou, které byly návštěvníky věže vyneseny již do výšky nad 165 000 m n. m.  Proč s kozami na věž? Před mnoha lety opravdu hlásný na věži kozy choval, a protože kozám se po schodech moc nechtělo, musel je vždy hlásný vzít a z pastvy domů na věž vynést. Věž bude otevřená od 20:30 do 22:30 hodin.
 

Muzeum strašidel Pelhřimov

V pelhřimovském Muzeu strašidel naleznete unikátní naučnou expozici strašidel vyskytujících se v minulosti i současnosti na Vysočině. Najdete tu repliky nadpřirozených bytostí, které se v okolí Pelhřimova skutečně vyskytují nebo vyskytovaly.

Můžete se zde pod kamennými klenbami zblízka setkat za doprovodu hrůzostrašných zvuků a válející se mlhy například s hejkalem, raráškem, klekánicí, bludičkami či vodníkem. Exponáty jsou převážně z vosku, ve skutečné velikosti a jsou opatřeny podrobným popisem a charakteristikou jejich chování. Muzeum je umístěno v prostorách sklepení bývalého Purkrabského domu čp. 17 na Masarykově náměstí. Večerní prohlídka bude dostupná od 20:30 do 22:30 hodin.
 

Pelhřimovské peklo

Opravdové vzrušení i zábavu naleznete v podzemí Šrejnarovského domu čp. 10, kde je umístěno Pelhřimovské peklo. Staňte se na chvíli čerty či jen jako obyčejní hříšníci si plně užijte této interaktivní strašidelné expozice. Zapište do knihy hříchů největší lotry ze svého okolí, zvažte se na pekelné váze, užijte si pobyt v pekelném kotli, na Záhořově loži nebo na pekelném trůně samotného Lucifera.

Pravou atmosféru pomohou navodí také světelné, zvukové a kouřové efekty. Návštěvníci všech věkových kategorií se tu mohou opravdu vyřádit a samozřejmě si všechno i vyfotit. Děti se mohou převléknout a namaskovat jako malí čertíci. Kromě standardních pekelných procedur má to pelhřimovské dokonce i svou třináctou komnatu, tu ale musí každý navštívit objevit sám na vlastní nebezpečí. Také peklo bude otevřené od 20:30 do 22:30 hodin.

Pelhřimovské peklo

Pelhřimovské peklo

Ve městě rekordů naleznete strašidelný turistický cíl pro děti i dospělé – ve sklepení budovy, kde sídlí městské informační centrum se totiž nachází Pelhřimovské peklo.

Vyhlídková věž kostela sv. Bartoloměje v Pelhřimově

Vyhlídková věž kostela sv. Bartoloměje v Pelhřimově

Pohled na město Pelhřimov z ptačí perspektivy. Vyhlídková věž byla ke kostelu sv. Bartoloměje přistavěna v roce 1576.

Muzeum strašidel Pelhřimov

Muzeum strašidel Pelhřimov

V pelhřimovském Muzeu strašidel naleznete unikátní naučnou expozici strašidel vyskytujících se v minulosti i současnosti na Vysočině. Muzeum naleznete ve středověkém sklepení purkrabského domu čp. 17 na Masarykově náměstí v Pelhřimově.