Úvod > Aktuality > Historický víkend zažijete v Plzni
Historický víkend zažijete v Plzni
">

Historický víkend zažijete v Plzni

  • Vydáno9. června 2011
Ve dnech 10. – 12. června ožije historické centrum Plzně tradiční akcí pro malé i velké. Z pestrého programu, který připravila Nadace 700 let města Plzně a v němž se představí stovky účinkujících, si jistě vybere každý.
V pátek večer roztančí svými rytmy náměstí Republiky Tam tam orchestra a poprvé se v Čechách v divadelním představení Anděl – ochránce města objeví obří loutky – čtyřmetrové pohyblivé bytosti ze železa a látky, které v pátek a v sobotu oživí ulice města. Ve své mohutnosti se v představení Oživlá katedrála představí i dominanta Plzně. V sobotu pak bude produkce tradičně zakončena ohňostrojem.

Sobota proběhne, jak jinak, než ve znamení strašidel. Novinkou letošního roku budou placky v limitované sérii, které obdrží registrovaná strašidla. Motiv se bude s každým ročníkem měnit. Novinkou bude i Plzeňský dukát – suvenýr či platidlo, to už záleží na majiteli, který si ho zakoupí v rámci víkendu.

V tento den projdou městem dva velké průvody. Ve 14.00 historicko folklorní a ve 21:20 se uskuteční tradiční vejšlap plzeňských strašidel. Na nejzajímavější strašidelné a pohádkové převleky čekají v průběhu odpoledne a večera zajímavé ceny od sponzorů akce.

V sobotu se budou malí i velcí moci vydat na Pohádkovou cestu, na které budou nejen plnit neobvyklé úkoly, ale také se mohou stát porotci výtvarné soutěže Namaluj si pohádkovou bytost. Výstava třiceti nejlepších obrázků, které děti namalovaly v Domě pohádek, Muzeu loutek a Muzeu strašidel, bude v sobotu na náměstí Republiky a vyhlášení těch nej…, které vyberou právě účastníci Pohádkové cesty, proběhne na hlavní scéně v 18.00.

A co dalšího čeká na návštěvníky Historického víkendu? Kromě bohatého programu na hlavní scéně na náměstí Republiky ožije i prostor u morového sloupu, Pivovarské muzeum, Muzeum loutek, v Proluce se utáboří oblíbená Tercie se svým interaktivním programem, U Salzmannů budou probíhat produkce Švejk bandu, pod Masnými krámy se představí draví ptáci a v nově upravené části sadů v Mlýnské strouze si odvážní budou moci po celý víkend vyzkoušet skákací boty. Na terasách pod Komerční bankou bude také probíhat výstava kaktusů.