Úvod > Aktuality > Světový pohár ve skicrossu v Harrachově je za dveřmi
Harrachov privítá svetový pohár ve skicrossu
"> Harrachov privítá svetový pohár ve skicrossu "> V závode se predstaví celá svetová špicka skicrossu "> Svetový pohár ve skicrossu se do Harrachova vrátí po sedmi letech
Zimní sporty

Světový pohár ve skicrossu v Harrachově je za dveřmi

  • Vydáno20. února 2013
Už tento víkend, 23.-24. února, bude Harrachov přechodným sídlem pro elitní skicrossové jezdce z více než dvaceti zemí světa, kteří se sem sjedou na závod série Audi FIS Světového poháru. A protože se Česká republika může pyšnit jednou z největších světových legend tohoto sportu Tomášem Krausem, mělo by se bez nadsázky jednat o vrcholnou akci letošní závodní lyžařské sezóny u nás.
Dlouho očekávaná akce Světový pohár ve skicrossu je za dveřmi a přípravy vrcholí. Závody světového poháru ve skicrossu, které se do Česka vrací po dlouhých sedmi letech, se uskuteční v areálu Rýžoviště v Harrachově. V atraktivní olympijské disciplíně, ve sportu plném akcí, soubojů a nepředvídatelných vítězů, se současně s ním představí i celá světová špička skicrossu. V silné konkurenci kompletní světové špičky budou mít české barvy reálné šance na vítězství – vždyť sedmatřicetiletý Tomáš Kraus se po téměř dvou letech vrátil nejen na stupně vítězů, ale v posledním závodě dokázal znovu porazit všechny soupeře a vyhrát. Navýší příští víkend v harrachovském Rýžovišti čtyřnásobný celkový vítěz světového poháru své skóre? Přijeďte ho podpořit!

Na závodníky čeká téměř 1 kilometr dlouhá trať, 7 velkých a několik menších skoků, různé terénní vlny a zatáčky. Stavba trati je velmi náročná a je potřeba ji připravit do sebemenšího detailu. Pro naprostou dokonalost rovnali pořadatelé startovací rovinu pomocí vodováhy. V sobotu 23. února můžete fandit závodníkům – veteránům ve skocích na lyžích. Závodí se v několika věkových kategoriích a maximální věková hranice není omezena. Tyto závody jsou velmi oblíbené mezi diváky a je až neuvěřitelné s jakým nasazením se závodníci mnohdy starší 60 let spouští ze skokanských můstků.

Že se letošní česká zima točí kolem skicrossu, dokazují i amatérští nadšenci všech věkových kategorií v rámci již třetí série nejpopulárnější české sportovní reality show pod názvem S ČT Sport na vrchol. Během několika víkendů se v různých lyžařských střediscích napšíč republikou hlásí sportovní nadšenci do skicrossařských amatérských jízd. Z každého takového víkendu vyjdou jednotliví vítězové, kteří se společně utkají ve velkém finále již tento víkend, tedy týden před harrachovskou událostí. Celkoví šampioni projektu se pak můžou kromě hodnotných cen těšit i na osobní setkání s Tomášem Krausem právě tento víkend 23. -24. února v rámci světového poháru v Harrachově.
 

Další aktuality

28.9.
2022
Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Za filmovými rybníky do Podtroseckého údolí

Liberecký kraj | Příroda
22.9.
2022
České značky: areál Svijany a LIF Group

České značky: areál Svijany a LIF Group

Liberecký kraj | Životní styl