Úvod > Aktuality > Festival Praha v pohybu otevře na Staroměstském náměstí turistickou sezónu
Festival Praha v pohybu otevře na Staroměstském náměstí turistickou sezónu
"> "> ">
Zážitky

Festival Praha v pohybu otevře na Staroměstském náměstí turistickou sezónu

  • Vydáno11. dubna 2015
Sport a aktivní turistiku v metropoli představí v neděli 12. dubna festival Praha v pohybu, jehož dějištěm bude Staroměstské náměstí. Lidé se budou moci seznámit s tradičními i moderními formami pohybových aktivit a mnohé z nich si rovnou vyzkoušet. Bohatý program, který začíná v 10 hodin, doplní soutěže o ceny i speciální akce na Staroměstské radnici.
PrahaZástupci pražských sportovišť, sportovních sdružení, asociací a klubů si pro návštěvníky připravili například běžecké prohlídky města, nordic walkingové vycházky s výkladem, lekce jógy nebo zumby, ukázky sebeobrany Krav Maga a dokonce i vodní sporty. Představí se sportovci z beachvolejbalového klubu, České asociace létajícího disku, výrobci kol, Česká asociace dračích lodí, Klub českých turistů nebo společnosti, které se na sportovní turistiku v Praze specializují. Pod vedením zkušených trenérů a odborníků se do jednotlivých aktivit budou moci zapojit sami návštěvníci. Festival Praha v pohybu potrvá od 10 do 22 hodin.
 
Staromák radniceNa hlavním pódiu na Staroměstském náměstí se budou mezi exhibičními vystoupeními a soutěžemi po celý den střídat známí sportovci, které vyzpovídá olympijský vítěz v akrobatickém lyžování a moderátor festivalu Aleš Valenta. Mezi hosty budou vodní slalomář Vavřinec Hradilek, lezkyně Lucie Hrozová nebo reprezentant ČR v alpském lyžování Kryštof Krýzl. Za Českou unii bojových umění přijdou světoví šampioni Marek Procházka a Sandra Mašková.
 
Speciální program na 12. duben připravila i Staroměstská radnice. Akce "10 za 10" vyzývá ke zdolání osobního prohlídkového rekordu při netradiční desetiminutové prohlídce. Za zvýhodněné vstupné 10 korun lidé absolvují prohlídku kaple, historických sálů a podzemí za 10 minut. Na konci čeká účastníky kvíz o ceny. Účast v radničním čtyřboji, ve kterém musí soutěžící získat na hrací kartu razítka ze všech budov historických pražských radnic, zase umožní volný vstup na speciální večerní prohlídku historických sálů a podzemí Staroměstské radnice. Soutěžní karty budou k dispozici v informačním stánku PIS – PCT na Staroměstském náměstí.
Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze – nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.

Staroměstská radnice v Praze – prohlídka historických prostor i orloje

Staroměstská radnice v Praze – prohlídka historických prostor i orloje

Historické sály s cennými malbami, gotická kaple s pohledem na figury apoštolů, gotická věž s vyhlídkou, orloj i románsko-gotické podzemí radnice s náznakovou historickou expozicí, to vše se skrývá ve Staroměstské radnici.