Úvod > Aktuality > Festival Obzory zve outdoorové nadšence na přednášky, adrenalinové filmy a workshopy

Festival Obzory zve outdoorové nadšence na přednášky, adrenalinové filmy a workshopy

Vydáno 6. listopadu 2019 Zážitky
Osobnosti české scény extrémních sportů a cestování tento víkend 9. a 10. listopadu 2019 na Filosofické fakultě UK představí čerstvé expedice, podělí se o know-how pro oblíbené venkovní sporty, navíc se můžete těšit na orientální jídlo a projekce vybraných extrémních filmů. To vše v přátelské atmosféře fajn lidí spjatých s přírodou a pohybem v ní.
Dominikánská republikaNejvětší český cestovatelsko-outdoorový festival Obzory už pošesté představí letošní nejúspěšnější expedice v čele s osobnostmi jako jsou Gábina a Petr Koukalovi, Alena Zárybnická, Honza Trávníček, Jiří a Ondra Švihálkovi, Ivo Petr, Kateřina Kašparová a dalšími cestovateli.

Na interaktivních workshopech nasbíráte know-how na skialpy, vodu, běžky, vysokohorskou turistiku i ferraty, naučíte se přežít v divočině, správně si zabalit batoh a získáte detailní tipy na konkrétní túry a výstupy nejen v Alpách. Taky si můžete zatancovat, zabubnovat, malovat henou, uvařit čaj nebo namalovat tibetskou mandalu.

KyrgystánHosté se také naučí, jak se vybavit do přírody podle náročnosti výletu a jak si správně připravit cestovní lékárničku, seznámí se s nejnovějšími trendy techniky a s vybavením do přírody a také získají užitečné rady o focení v přírodě v náročných klimatických podmínkách. Lákadlem bude i možnost vyzkoušet nepálskou, libanonskou, či dokonce hmyzí kuchyni. Na akci se také budou promítat tematické filmy v rámci premiéry Snow film festu a ukázek z filmového festival Expediční kamera.

Dvoudenní vstupenka na festival stojí 549 korun. Festival se koná na Filozofické fakultě UK v Praze 1 (náměstí Jana Palacha 1/2).