Úvod > Aktuality > Dračí lodě vyplují na Velké Dářko už posedmé
Drací lode vyplují na Velké Dárko už posedmé
"> Drací lode vyplují na Velké Dárko už posedmé "> Závod dracích lodí se na Velkém Dárku liší od ostatních závodu drací lodí tím, že jsou vhodné pro celou rodinu "> Již tradicní podívanou je tanec draka
Letní sporty

Dračí lodě vyplují na Velké Dářko už posedmé

  • Vydáno23. srpna 2013
Hladinu Velkého Dářka budou opět po roce opět brázdit dračí lodě. Jejich posádky změří síly na největším rybníku Vysočiny již posedmé. Místní závody jsou jedny z největších u nás, což každoročně dokumentuje okolo padesáti dračích posádek a tisíce zvědavých diváků.
Dračí lodě Velké DářkoNa moři Vysočiny v sobotu 24. srpna 2013 od 10 hodin vypukne již sedmý ročník závodu dračích lodí na Velkém Dářku, kam se letos hlásí k padesátce posádek z různých koutů Česka. Jen ze samotného Žďáru odrazí od břehu 12 dračích lodí.

Závod dračích lodí
se na Velkém Dářku liší od ostatních závodů dračí lodí tím, že jsou vhodné pro celou rodinu. Připraven je bohatý doprovodný program, kde se pobaví malí i velcí. Letos zde bude loutkové divadlo, návštěvníci se budou moci proletět vrtulníkem nebo si prohlédnout šermířskou show.

Již tradiční podívanou je tanec draka, který se bude letos odehrávat nejen ráno před startem posádek, ale také v poledne, aby si ho mohli prohlédnout návštěvníci, kteří přijdou později. Jedná se o originální tanec, který se členové Pražského klubu dračích lodí naučili přímo v Číně. Drak je douhý asi 20 metrů, pod ním tančí 15 lidí a na tyčích drží tělo draka ušité z originálních čínských látek.

Na pořadu dne je dále i seskok dračích paragánů, večerní rocková zábava a velký ohňostroj, letos na téma Queen. Posádky budou bojovat o putovní trofej Dračí hlavy a skleněné dračí poháry.

Rybník Velké Dářko

Rybník Velké Dářko

Nejznámějším rybníkem ve Ždárských vrších je Velké Dářko. Kromě rekreačních objektů a kempů tu najdete i jachting klub. Můžete si půjčit a vyzkoušet jak jachty, windsurfing nebo loďky. Velké Dářko je se svojí rozlohou 206 ha největší rybník na Českomoravské Vrchovině i v kraji Vysočina.