Úvod > Aktuality > Dopřejte si předjarní plavbu po Dalešické přehradě - poplují s vámi i lední medvědi

Dopřejte si předjarní plavbu po Dalešické přehradě - poplují s vámi i lední medvědi

Vydáno 14. března 2019 Zážitky
Zimní plavby v současné době sice už moc zimně nevypadají, ale přesto nebo právě proto je na hladině Dalešické přehrady i na březích co obdivovat. Přijďte se pokochat krásnou přírodou z paluby lodě Horácko, která vyplouvá v neděli ve 13:00 z přístaviště v Kramolíně. Nedělní plavba bude ozvláštěná i tím, že na palubě opět budou "lední medvědi" - otužilci z Třebíče. Přijďte si s nimi zaplavat, nebo jim alespoň fandit!
Loď HoráckoPřijďte se pokochat krásnou přírodou z paluby lodě - plavby s lodí Horácko se konaly po celou zimu. Na počasí totiž nezáleží - krytá i sluneční paluba je spolu s vybaveným lodním barem připravena za každého počasí. Poslední zimní plavba se uskuteční v neděli 17. března 2019. Poté bude mít loď Horácko měsíční technickou odstávku, a od 18. 3. do 18. 4. nepopluje.

Přehrada je krásná celý rok a z hladiny obzvlášť. Krásnou romantickou projížďku si můžete dopřát v neděli ve 13 hodin, kdy loď vyplouvá z přístaviště v Kramolíně. Nedělní plavba bude tento týden navíc obohacena nevšedním zážitkem. O ten se postarají Lední medvědi z Třebíče, tedy klub otužilých plavců, kteří se vrhnou do ledových vln Dalešické přehrady.
Plavba lodí Horácko po Dalešické přehradě

Plavba lodí Horácko po Dalešické přehradě

Z paluby lodě je Dalešická přehrada nejkrásnější. Na lodi se můžete plavit i s vašimi koly, bez problémů lze přepravit 20 kol, další pak podle aktuální obsazenosti. Zastavuje se v přístavišti Kramolín, Dalešice, autokemp Wilsonka, Třesov a Koněšín.

Dalešická přehrada - lodní doprava, romantika a množství cyklotras

Dalešická přehrada - lodní doprava, romantika a množství cyklotras

Víte, že u nás máme hrad, který stojí na nepřístupném ostrově uprostřed jezera? Pokud jste trochu dobrodružné povahy, podnikněte výlet na Vysočinu k přehradě Dalešice. Budete-li mít štěstí, podaří se vám na tento hrad dostat suchou nohou...

Exkurze do vodní elektrárny Dalešice

Exkurze do vodní elektrárny Dalešice

Přečerpávací vodní elektrárna Dalešice byla vybudována v katastru obce Kramolín v letech 1970 až 78 na řece Jihlavě. Na elektrárně je pro veřejnost otevřeno informační středisko.