Úvod > Aktuality > CzechTourism láká na tuzemské cestování novým TV spotem

CzechTourism láká na tuzemské cestování novým TV spotem

  • Vydáno1. září 2011
Kampaň na podporu domácího cestovního ruchu se od září vrací na televizní obrazovky. Lidé se s reklamou lákající na tuzemskou turistiku sloganem „Dovolená v Česku – to letí!“mohli setkat už letos na jaře v tisku, na internetu a v outdooru. Televizní kampaň propagaci s tímto tématem pro letošek uzavírá.
„Konec prázdnin neznamená konec cestování v tuzemsku. Loni v tuto dobu plánovala podzimní dovolenou ještě třetina Čechů. To vnímáme jako dobrou příležitost upozornit veřejnost na celoročně přístupné památky nebo místa, která je možné navštívit i mimo hlavní sezonu,“ říká generální ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška.

Televizní kampaň by měla české turisty motivovat k dalším cestám a výletům po Česku, a podpořit tak dosavadní pozitivní výsledky domácího cestovního ruchu. Od ledna do června 2011 se v tuzemských hotelech, penzionech či kempech podle statistik ČSÚ ubytovalo 2,7 milionu Čechů – to je o 6,3 % více než v roce předchozím. Výsledky za hlavní turistickou sezonu (červenec-září) budou známy počátkem listopadu.

O novém TV spotu:
V novém spotu hrají hlavní roli přírodní a kulturní památky vhodné k návštěvě téměř kdykoli během roku. Záběry se natáčely o letošních prázdninách na pěti turisticky atraktivních lokacích: na Mumlavských vodopádech v Krkonoších, u zámku Lednice, na Broumovských stěnách, v Mariánských Lázních a u zámku Červená Lhota. Různé části země přitom spojuje metafora Česka jako domova, blízkosti dobře známých, a přesto pro mnohé dosud neobjevených míst v našem okolí. Tento koncept reaguje i na výsledky šetření agentury CzechTourism z roku 2010. Podle něj si lidé ve spotu na tuzemskou dovolenou přáli vidět záběry kombinující dobře známé atraktivity s méně proslulými, ale zajímavými místy.

O kampani Dovolená v Česku – to letí!:
První vlna kampaně probíhala od dubna do července 2011 a zahrnovala propagaci na internetu, v tisku a outdooru. Druhá vlna kampaně se objeví od září do listopadu 2011 na všech celoplošných stanicích. Po ukončení televizní kampaně proběhne šetření, které bude zjišťovat také to, jak propagace ovlivnila motivaci lidí k podnikání výletů a dovolených v tuzemsku. Náklady na TV kampaň ve výši 9 mil. Kč jsou hrazeny Evropským fondem pro regionální rozvoj a státním rozpočtem.

Nový spot zde: https://www.youtube.com/watch?v=os4k8_M0b74
 

Další aktuality

Tradice: řeznictví a uzenářství, řeznická muzea a slavnosti masa

Salámy, párky, bůčkový závin, cibulový nebo šunkový aspik, debrecínská a cikánská pečeně, játrový sýr, paštiky, klobásy, uzené maso... sbíhají se vám sliny? Aby ne, maso a uzenářské výrobky máme rádi ve všech podobách a chutích. Vypravte se s námi na portálu Kudy z nudy za tradicemi řeznického a uzenářského řemesla!
Gurmánská turistika

10 tipů, kde objevíte sochařské galerie pod širým nebem aneb ve stínu i na výsluní

Na výstavy soch nemusíte chodit jen do muzeí a galerií, někdy stačí vypravit se docela obyčejně ven, do ulic nebo do přírody. Někde budete obdivovat umění starých mistrů, jinde nápaditost současných autorů. Kam vás na Kudy z nudy pozveme na přehlídku soch pod širým nebem?
Památky

Velký přehled science center v ČR: věda a pokusy pod vodou, nad mrakodrapy i ve vesmíru

Pro rodiny s dětmi bude návštěva některého ze science center skvělým tipem na výlet. Zažijete tu například plno optických klamů. Dospělí se promění na trpaslíky, kulička se bude kutálet do kopce a věci, které jste ještě před chvíli viděli na vlastní oči, zčistajasna zmizí. Kdo má odvahu, ten se může projít po laně nad mrakodrapy, pokusit se udržet rovnováhu v pokoji s nakloněnou podlahou anebo si vyzkoušet zrcadlovou kresbu. Jisté je jedno: nejen v Plzni, ale i v Liberci, Ostravě, Brně či Olomouci na vás čekají zajímavé novinky vybízející k objevování nepoznaného.
Zážitky

Vyjeďte si na jarní cyklovýlet: 50 tipů na výlet po cyklostezkách a cyklotrasách

V klidu a pohodě nasedněte na kola a po upravených a dobře značených cyklostezkách se vydejte nasbírat své první jarní kilometry. Nemusíte být právě zdatní cyklisté, aby pro vás byl výlet příjemný a nezapomenutelný. Stačí využít některý z našich tipů.
Letní sporty

Na výlet za majorem Zemanem: poznáte místa, kde se natáčelo jeho 30 případů?

Kdo by neznal dnes již kultovní seriál 30 případů majora Zemana… Ačkoliv dodnes vyvolává nejrůznější emoce, jedná se o stále oblíbenou řadu především detektivních příběhů, které se zakládají na skutečných případech, byť mnohdy účelově změněných. Za zmínku stojí i to, že seriál vznikl k výročí 30 let od založení Sboru národní bezpečnosti (proto třicet případů), hlavních herců se před kamerou vystřídalo 350 a seriál má dodnes svůj fanklub. Natáčelo se na mnoha místech nejen u nás, ale třeba ve slovenských Tatrách, Německu nebo na Kubě. Na výlety po Česku ve stopách seriálu vás zve Kudy z nudy.
Zážitky

Obory, zookoutky a zvěřince, kde si užijete těsný kontakt se zvířaty celoročně

Nabídka komentovaných krmení v zoologických zahradách sice zní lákavě, ale pravdou je, že se nesetkáte se zvířaty přímo "tváří v tvář". Kam se tedy vypravit, když si chcete užít bezprostřední kontakt s kozami, ovečkami, daňky a dalšími zvířaty? Možností je víc než dost, stačí si vybrat... Někam dokonce můžete přinést zvířatům pochutiny na přilepšenou, jinde lze koupit krmení přímo na místě, rozhodně ale vždy dodržujte při přikrmování pokyny místních chovatelů. Nesprávná strava by zvířatům mohla uškodit!
Příroda

Vláčky, lodě, kostičky: výstavy a stálé expozice modelů všeho druhu

Kdo z vás se rád nepodívá na modelová miniaturní kolejiště? Pro příznivce vlakových modelů je na výběr několik zajímavých výstav, ale na své si přijdou i ti, kteří obdivují autodráhy, stavebnici Lego či modely lodí a architektury. Potěšte se v expozicích modelářských klubů anebo vezměte děti na místa, kde jsou železniční modely k vidění celý rok. Vydejte se na výlet, který potěší malé i velké!
Zážitky

Evropa v Česku: proč máme rádi Německo?

Snový zámek Neuschwanstein v Bavorských Alpách, hrad Eltz, řeka Rýn, pohádka Brémští muzikanti, překrásná historická městečka s čele s bavorským Rothenburgem ob der Tauber, mnichovský Oktoberfest, buřty a klobásy se zelím, marcipán z Lübecku, adventní trhy, drážďanská štola anebo Saské Švýcarsko, malý kousek ráje hned za hranicemi: je tolik věcí, které máme rádi na Německu! Seriál o evropských zemích pokračuje u našich dalších sousedů. Pojďte s Kudy z nudy poznat Německo!
Zážitky