Úvod > Aktuality > Bohemia JazzFest přivítá v Domažlicích dánskou zpěvačku Sinne Eeg
Zpevacka Sinne Eeg
"> Zpevacka Sinne Eeg "> Bohemia JazzFest v Domažlicích "> Pohled do publika
Kultura

Bohemia JazzFest přivítá v Domažlicích dánskou zpěvačku Sinne Eeg

  • Vydáno11. července 2013
Domažlice jako jediné město navštíví během festivalu Bohemia JazzFest dánská zpěvačka evropského formátu – Sinne Eeg! Tato fascinující vokalistka platí za jednu z nejžádanějších zpěvaček v Evropě. Prvotřídního doprovodu se jí dostane od vynikajícího českého tria Matěje Benka.
Sine EegLetos již osmý ročník festivalu Bohemia JazzFest roztančí město v sobotu 13. července na náměstí Míru od 17 hodin. Jako první vystoupí finská formace The Kokko Quartet, která do Domažlic přiveze svěží severský vítr. Návštevníci se dále mohou těšit na jazz s exotickým nádechem, který jim přinese holandská skupina Arifa skládající se z hráčů z Rumunska, Turecka, Německa a Nizozemí. Kapela hraje inovativní směs tradiční a moderní hudby.

Hlavní hvězdou večera bude v Domažlicích zpěvačka Sinne Eeg, která zde vystoupí od 20:30 hodin za doprovodu tria Matěje Benka. Dánská zpěvačka je jednou z nejzajímavějších vokalistek z Evropy, kombinuje styl Nancy Wilson, Betty Carter a Sarah Vaughan s vlastními tóny jemné temnoty.
Domažlice – chodské centrum

Domažlice – chodské centrum

Střediskem a kulturním centrem Chodska jsou Domažlice se svými památkami a dominantou města, náměstím Míru, s mírně nakloněnou válcovou šikmou věží gotického farního kostela. Navštívit můžete i další památky, např. Chodský hrad, muzea a galerii.