Úvod > Aktuality > Zámek Svijany zve na adventní trhy a bohatý adventní program
Zážitky

Zámek Svijany zve na adventní trhy a bohatý adventní program

  • Vydáno10. prosince 2019
I během zimních měsíců se mohou zájemci individuálně objednávat na prohlídky vnitřních expozic zámku. Během adventu na ně navíc čeká několik zajímavých akcí na nádvoří zámku i v zámecké kapli. Všechny akce probíhají zdarma nebo s dobrovolným vstupným a v rámci adventního programu zámek zve i k návštěvě expozic za zvýhodněné vstupné.
Přestože oficiální zámecká sezóna skončila, zámek Svijany se pro veřejnost nezavírá. Naopak  – v sobotu 14. prosince 2019 zve všechny zájemce na adventní trhy na nádvoří zámku.

Přijďte načerpat vánoční atmosféru a navštivte v sobotu vánoční trhy! Tradiční trhy budou probíhat od 10 do 17 hodin a vstupné je zdarma. Můžete si zde zakoupit nejen vánoční zboží, řemeslné dárky a kapry, ale také ochutnat regionální speciality. Zahřeje vás svařák, horká medovina nebo pivovarský elixír – Svijanský Předek. Zazpívejte si koledy a nakupte poslední vánoční dárky, které vám chyběly. Na závěr adventních trhů jsme pro vás připravili vánoční koncert turnovského sboru Carmina, který začíná od 17:00 hodin v zámecké kapli.
 

Vánoční koncert i Rybova Česká mše vánoční

Poslední adventní týden bude ve Svijanech ve znamení koled. Ve středu 18. prosince vystoupí v zámecké kapli  sólista Opery Národního divadla Luděk Vele. Na repertoáru budou, jak jinak, vánoční melodie. Zpívání koled proběhne od 15.00 hodin v zámecké kapli.

Během neděle 22. prosince pak již tradičně zazní na nádvoří zámku Rybova Česká mše vánoční v podání pěveckého sboru Antonína Dvořáka Turnov v čele se sólisty Luďkem Velem, Evou Lédlovou a Ludmilou Infeldovou. Hudební mše začíná od 18 hodin a drobné občerstvení bude zajištěno.

Během všech adventních akcí jsou expozice Zámku Svijany otevřeny návštěvníkům za zvýhodněné vstupné 50 korun. Děti, studenti a senioři budou mít vstup zdarma.
Zámek Svijany

Zámek Svijany

Svijanský zámek vznikl z původní renesanční tvrze, kterou vystavěl stejně jako pivovar v polovině 16. století Jaroslav z Vartemberka. Archeologický průzkum ukázal, že zde osídlení existovalo už před 2500 lety. K vidění je zde řada historických expozic, k nejcennějším exponátům patří bronzový poklad.

Pivovar Svijany u Turnova

Pivovar Svijany u Turnova

Pivovar Svijany se nachází ve stejnojmenné obci nedaleko Turnova. Byl založen před rokem 1564, novodobá historie pivovaru se píše od roku 1998, kdy byla založena společnost Pivovar Svijany s.r.o. V nabídce je 11 druhů piv, exkurze i příjemné posezení v pivovarské restauraci.

Zámecká kaple sv. Jana a Pavla ve Svijanech

Zámecká kaple sv. Jana a Pavla ve Svijanech

Velká kaple sv. Jana a Pavla vznikla z rytířského sálu, patří k tomu nejcennějšímu, co se na zámku Svijany zachovalo.

Zpívání koled s Luďkem Velem a prodej kaprů na zámku Svijany

21.12.
Zpívání koled s Luďkem Velem a prodej kaprů na zámku Svijany

Zazpívejte si vánoční koledy společně se sólistou Opery Národního divadla Luďkem Velem a kupte si kapra na štědrovečerní tabuli.

Další aktuality

Vánoční trhy na Bělišti v Železném Brodě trvají až do neděle

V prostorách národopisné expozice na Bělišti v Železném Brodě je od 1. do 4. prosince 2022 připravena bohatá nabídka vánočního a dárkového zboží, těšit se můžete také na výrobky Sdružení zdravotně postižených či studentů železnobrodské sklářské školy.
Liberecký kraj | Kultura

Na exkurzi do výrobny perličkových vánočních ozdob se vydejte do Poniklé

V Poniklé na Liberecku se perličkové vánoční ozdoby vyrábějí už více než sto let. Firma Rautis, která dodnes ozdoby zhotovuje ve stejných prostorách jako první skláři, má dnes 20 zaměstnanců a tajemství řemesla si nenechává jen pro sebe. Výroba krkonošských ozdob ze skleněných perel je zapsána na seznamu UNESCO. Na exkurzi do dílny se můžete vydat kdykoliv, před i mezi vánočními svátky.
Liberecký kraj | Zážitky

Objevte zimní krásy Jizerských a Lužických hor

Krajina pokrytá bílou peřinou, teploty hluboko pod bodem mrazu a zasněžené roubenky z jejichž komínů se sympaticky kouří… to je obraz, který vám utkví v paměti, když v zimě stoupáte autem, vlakem nebo autobusem do Jizerských a Lužických hor, abyste si užili výlet do přírody na běžkách či sáňkách. Na Kudy z nudy vám prozradíme, kde objevíte ty nejlepší trasy, nejkrásnější výhledy a příjemná místa, kde si odpočinout. Jizerské a Lužické hory vás přivítají s otevřenou náručí.
Liberecký kraj | Příroda

Objevte tajemné příběhy Jizerských hor skrze zdejší pomníčky

Fenoménem Jizerských hor jsou drobné pomníčky rozeseté po mnoha kopcích i dolinách. Snad nikde jinde v České republice jich nenajdete tolik. Připomínají dávné i současné osudy zdejších horalů a výletníků. U některých vás až zamrazí, jiné zase vyvolají na tváři úsměv. Jejich objevování není vždy snadné, neboť se často jedná o skrytá místa hluboko v lesích. Pojďte s námi objevovat tajemné příběhy Jizerských hor!
Liberecký kraj | Památky