Úvod > Aktuality > Zámek Svijany zve na adventní trhy a bohatý adventní program
Zámek Svijany zve na adventní trhy a bohatý adventní program
"> "> ">

Zámek Svijany zve na adventní trhy a bohatý adventní program

Vydáno 10. prosince 2019 Zážitky
I během zimních měsíců se mohou zájemci individuálně objednávat na prohlídky vnitřních expozic zámku. Během adventu na ně navíc čeká několik zajímavých akcí na nádvoří zámku i v zámecké kapli. Všechny akce probíhají zdarma nebo s dobrovolným vstupným a v rámci adventního programu zámek zve i k návštěvě expozic za zvýhodněné vstupné.
Přestože oficiální zámecká sezóna skončila, zámek Svijany se pro veřejnost nezavírá. Naopak  - v sobotu 14. prosince 2019 zve všechny zájemce na adventní trhy na nádvoří zámku.

Přijďte načerpat vánoční atmosféru a navštivte v sobotu vánoční trhy! Tradiční trhy budou probíhat od 10 do 17 hodin a vstupné je zdarma. Můžete si zde zakoupit nejen vánoční zboží, řemeslné dárky a kapry, ale také ochutnat regionální speciality. Zahřeje vás svařák, horká medovina nebo pivovarský elixír - Svijanský Předek. Zazpívejte si koledy a nakupte poslední vánoční dárky, které vám chyběly. Na závěr adventních trhů jsme pro vás připravili vánoční koncert turnovského sboru Carmina, který začíná od 17:00 hodin v zámecké kapli.
 

Vánoční koncert i Rybova Česká mše vánoční

Poslední adventní týden bude ve Svijanech ve znamení koled. Ve středu 18. prosince vystoupí v zámecké kapli  sólista Opery Národního divadla Luděk Vele. Na repertoáru budou, jak jinak, vánoční melodie. Zpívání koled proběhne od 15.00 hodin v zámecké kapli.

Během neděle 22. prosince pak již tradičně zazní na nádvoří zámku Rybova Česká mše vánoční v podání pěveckého sboru Antonína Dvořáka Turnov v čele se sólisty Luďkem Velem, Evou Lédlovou a Ludmilou Infeldovou. Hudební mše začíná od 18 hodin a drobné občerstvení bude zajištěno.

Během všech adventních akcí jsou expozice Zámku Svijany otevřeny návštěvníkům za zvýhodněné vstupné 50 korun. Děti, studenti a senioři budou mít vstup zdarma.
Zámek Svijany

Zámek Svijany

Svijanský zámek vznikl z původní renesanční tvrze, kterou vystavěl stejně jako pivovar v polovině 16. století Jaroslav z Vartemberka. Archeologický průzkum ukázal, že zde osídlení existovalo už před 2500 lety. K vidění je zde řada historických expozic, k nejcennějším exponátům patří bronzový poklad.

Pivovar Svijany u Turnova

Pivovar Svijany u Turnova

Pivovar Svijany se nachází ve stejnojmenné obci nedaleko Turnova. Byl založen před rokem 1564, novodobá historie pivovaru se píše od roku 1998, kdy byla založena společnost Pivovar Svijany s.r.o. V nabídce je 11 druhů piv, exkurze i příjemné posezení v pivovarské restauraci.

Zámecká kaple sv. Jana a Pavla ve Svijanech

Zámecká kaple sv. Jana a Pavla ve Svijanech

Velká kaple sv. Jana a Pavla vznikla z rytířského sálu, patří k tomu nejcennějšímu, co se na zámku Svijany zachovalo.

Adventní trhy na zámku Svijany

12.12.
Adventní trhy na zámku Svijany

Užijte si prosincovou sobotu na vánočních trzích Zámku Svijany.