!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Beskydská stezka v oblacích Valaška brzy přivítá 300 000 návštěvníka

Beskydská stezka v oblacích Valaška brzy přivítá 300 000 návštěvníka

Vydáno 27. února 2020 Zážitky
Na Pustevnách se v loňském lednu otevřela turistům atraktivní stezka v oblacích Valaška a hned se stala vyhledávanou atrakcí v regionu. Jen za loňský rok přilákala víc než 280 tisíc návštěvníků a brzy by se měl počet zájemců o procházku nadzemní panoramatickou stezku navýšit na rovných 300 tisíc. Valaška však neusíná na vavřínech a na letošní rok chystá řadu novinek.
Stezka ValaškaStezka v oblacích Valaška se prvním turistům slavnostně otevřela 16. ledna 2019 a hned se zařadila mezi vyhledávané atrakce, o čemž svědčí i to, že brzy přivítá 300 000. návštěvníka. Letos se bude také ucházet o Ceny cestovního ruchu Moravskoslezského kraje ve dvou kategoriích – Nejlepší počin, který hodnotí odborná porota a Nejoblíbenější atraktivita, kterou vybírají návštěvníci ve veřejném hlasování.

Na letošní sezónu chystá Valaška řadu nových aktivit pro návštěvníky: do léta 2020 přibudou hned dvě adrenalinové atrakce - velká trampolína a zipline. Další novinkou by měl být chodník slávy, který připomene např. závodníka Karla Lopraise nebo cestovatele Richarda Konkolskeho.

Stezka ValaškaStezka Valaška stojí u horní stanice lanové dráhy na Pustevnách, hned kousek od běžeckého areálu, přibližně 250 metrů od lanovky směrem k vrcholu Tanečnica. Součástí stavby je rozhledna o výšce 22 metrů, zavěšený chodník či skleněná vyhlídka. Ta má evokovat pocit, že člověk stojí ve vzduchu. Návštěvníci tak prožijí chvíle v korunách stromů, kde je nádherný výhled na hřeben Beskyd. Z nejvyššího patra věže ve výšce 1099 metrů nad mořem je za dobrého počasí možné dohlédnout na až Jeseníky či Velkou Fatru.

Stezka je v únoru otevřená denně od 9:30 do 16:00 hodin, od března pak až do 17:00 hodin. Vstupné je za 220 Kč.
Stezka Valaška - stezka mezi korunami stromů Pustevny

Stezka Valaška - stezka mezi korunami stromů Pustevny

Nadzemní panoramatická Stezka Valaška je dlouhá 610 metrů, přičemž lesní úsek po věž je dlouhý 390 metrů a zbytek tvoří chodník na 22 metrů vysokou kaskádovitou věž. Součástí je skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený "himálajský" chodník.

Pustevny - útulny Libušín a Maměnka

Pustevny - útulny Libušín a Maměnka

V blízkosti horní stanice lanovky z Trojanovic na Pustevny stojí malebná horská chalupa Maměnka, Libušín byl v březnu 2014 zničen požárem, nyní (2019) pokračuje jeho rekonstrukce. Objekty navrhnul architekt Dušan Jurkovič ve stylu lidové architektury Valašska a Kysuce.

Chráněná krajinná oblast Beskydy

Chráněná krajinná oblast Beskydy

CHKO Beskydy je svou rozlohou 1 160 km² největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Naleznete zde původní pralesovité porosty, horské louky s výskytem vzácných karpatských rostlin a živočichů i unikátní pseudokrasové jevy.

Další aktuality