Úvod > Aktuality > Beskydská stezka v oblacích Valaška brzy přivítá 300 000 návštěvníka
Zážitky

Beskydská stezka v oblacích Valaška brzy přivítá 300 000 návštěvníka

  • Vydáno27. února 2020
Na Pustevnách se v loňském lednu otevřela turistům atraktivní stezka v oblacích Valaška a hned se stala vyhledávanou atrakcí v regionu. Jen za loňský rok přilákala víc než 280 tisíc návštěvníků a brzy by se měl počet zájemců o procházku nadzemní panoramatickou stezku navýšit na rovných 300 tisíc. Valaška však neusíná na vavřínech a na letošní rok chystá řadu novinek.
Stezka ValaškaStezka v oblacích Valaška se prvním turistům slavnostně otevřela 16. ledna 2019 a hned se zařadila mezi vyhledávané atrakce, o čemž svědčí i to, že brzy přivítá 300 000. návštěvníka. Letos se bude také ucházet o Ceny cestovního ruchu Moravskoslezského kraje ve dvou kategoriích – Nejlepší počin, který hodnotí odborná porota a Nejoblíbenější atraktivita, kterou vybírají návštěvníci ve veřejném hlasování.

Na letošní sezónu chystá Valaška řadu nových aktivit pro návštěvníky: do léta 2020 přibudou hned dvě adrenalinové atrakce – velká trampolína a zipline. Další novinkou by měl být chodník slávy, který připomene např. závodníka Karla Lopraise nebo cestovatele Richarda Konkolskeho.

Stezka ValaškaStezka Valaška stojí u horní stanice lanové dráhy na Pustevnách, hned kousek od běžeckého areálu, přibližně 250 metrů od lanovky směrem k vrcholu Tanečnica. Součástí stavby je rozhledna o výšce 22 metrů, zavěšený chodník či skleněná vyhlídka. Ta má evokovat pocit, že člověk stojí ve vzduchu. Návštěvníci tak prožijí chvíle v korunách stromů, kde je nádherný výhled na hřeben Beskyd. Z nejvyššího patra věže ve výšce 1099 metrů nad mořem je za dobrého počasí možné dohlédnout na až Jeseníky či Velkou Fatru.

Stezka je v únoru otevřená denně od 9:30 do 16:00 hodin, od března pak až do 17:00 hodin. Vstupné je za 220 Kč.
Stezka Valaška – stezka mezi korunami stromů Pustevny

Stezka Valaška – stezka mezi korunami stromů Pustevny

Nadzemní panoramatická Stezka Valaška je dlouhá 610 metrů, přičemž lesní úsek po věž je dlouhý 390 metrů a zbytek tvoří chodník na 22 metrů vysokou kaskádovitou věž. Součástí je skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený "himálajský" chodník.

Pustevny – útulny Libušín a Maměnka

Pustevny – útulny Libušín a Maměnka

V blízkosti horní stanice lanovky z Trojanovic na Pustevny stojí malebná horská chalupa Maměnka, Libušín byl v březnu 2014 zničen požárem, po dlouhé rekonstrukci se otevřel v červenci 2020. Objekty navrhnul architekt Dušan Jurkovič ve stylu lidové architektury Valašska a Kysuce.

Chráněná krajinná oblast Beskydy

Chráněná krajinná oblast Beskydy

CHKO Beskydy je svou rozlohou 1 160 km² největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice. Naleznete zde původní pralesovité porosty, horské louky s výskytem vzácných karpatských rostlin a živočichů i unikátní pseudokrasové jevy.

Další aktuality

Hrad Hukvaldy ožije nedělní Ondřejskou poutí

Středověká zřícenina hradu Hukvaldy se každoročně otevírá návštěvníkům o víkendu, který je nejbližší svátku sv. Ondřeje (slaví 30. listopadu). U příležitosti Ondřejské pouti tuto tradici dodrží také letos! Vydejte se v neděli 27. listopadu do Hukvald a užijte si pouťovou zábavu pod širým nebem.
Moravskoslezský kraj | Památky

Na hradech a zámcích je stále živo: zámecké vánoční prohlídky, které pohladí po duši

Hrady a zámky v adventním i vánočním čase nabízejí nevšední zážitky. Věděli byste například, jak trávily svátky šlechtické rodiny, co se servírovalo ke štědrovečerní večeři nebo co přinesl Ježíšek pod stromeček za první republiky? Někde vám nabídnou také zajímavý vánoční kvíz, jinde si můžete prohlédnout zámecké komnaty svým tempem bez průvodce. Stačí si jen vybrat z bohaté nabídky otevřených památek.
Moravskoslezský kraj | Kultura

České značky: Turistické známky

Také si z výletů a dovolených vozíte jako památku turistické známky, malá dřevěná kolečka s čísly a obrázky? Češi je sbírají už 25 let, zdaleka nejde ale jen o suvenýry z cest. V Rýmařově v Moravskoslezském kraji, kde společnost Turistické známky sídlí, od roku 2020 můžete navštívit Návštěvnické centrum a muzeum Turistických známek, od roku 2021 kavárnu a od roku 2022 restauraci.
Moravskoslezský kraj | Letní sporty

Evropský lázeňský svaz ocenil Lázně Darkov za léčbu roboty

Na letošní konferenci Evropského svazu lázní ve slovenských Piešťanech získaly Lázně Darkov v soutěži ESPA Innovation Awards speciální cenu poroty za inovativní léčbu robotickými přístroji. Předčily tím konkurenční lázeňská místa z celé Evropy.
Moravskoslezský kraj | Lázně a wellness