Úvod > Co chcete dělat? > Zámek Martinice
Kultura

Zámek Martinice

Historie barokního zámečku sahá až do 17. století, kdy ho nechal vystavit Jiří Vražda z Kunvaldu. Budova zámečku se dochovala do dnešních dnů. Vetešník pan Pavel Kuře sem láká na expozici Zlaté české ručičky a vlastenecky zaměřenou prohlídku.
Jde o jednopatrovou budovu obdélníkového tvaru s arkádami na vnitřní straně. Nad vchodem se dochoval erb Vraždů z Kunvaldu se znamením dvounohého dráčka s kohoutí hlavou. V současnosti na zámku funguje zámecké vetešnictví. Zároveň se zde koná mnoho kulturních akcí, např. koncerty, výstavy, dětský den, benefiční prodej, promítání, sraz veteránů atd. Nyní je zde také otevřeno muzeum Zlaté české ručičky.

V prvním patře zámku je celá chodba a další místnosti věnovány artefaktům I. a II. světové války, vzniku republiky, tradičním svátkům jako jsou Vánoce či Velikonoce, hračkám, které se vážou k tomuto období i řemeslům, která se pomalu vytrácejí. Ve třech interiérech mohou návštěvníci odhalovat překvapení. Expozicí provádí sám majitel zámku. K dispozici je i fotoateliér, ve němž si mohou všichni udělat dobovou fotografii.
 
Do budoucna je zde v plánu vybudovat multifunkční ateliéry pro podporu sběratelství, řemesel, které v dnešní době již zanikají či již úplně zanikly, galerii pro výstavy zde vytvořených děl a podporu ostatních umělců.
 
 

Provozovatel

Zámek Martinice

Martinice u Dolních Kralovic 1
257 68 Dolní Kralovice
Tel.:
+420 722 158 228
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.zamek...
GPS:
49,640433 15,205275
 
 

Vstupné

Poznámka:vstupné dobrovolné

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Luna

Hotel Luna

Kouty, Kraj Vysočina
Hotel Kouty – odpočinek uprostřed lesů

Hotel Kouty – odpočinek uprostřed lesů

Ledeč nad Sázavou, Kraj Vysočina
Penzion a restaurace U řeky

Penzion a restaurace U řeky

Ledeč nad Sázavou, Kraj Vysočina
Rodinný pivovar Švihov u Želivky

Rodinný pivovar Švihov u Želivky

Loket, Středočeský kraj