Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Zámecký hotel Rübezahl v Mariánských Lázních
Ubytování

Zámecký hotel Rübezahl v Mariánských Lázních

Hotel Rübezahl v Mariánských Lázních nabízí ubytování ve 40 pokojích a apartmánech. Součástí hotelu je restaurace s možností stravování od snídaně po večeři. K relaxaci slouží wellness programy, solná jeskyně, sauna či římsko-irské lázně.
Minulost a současnost se harmonicky sbíhá v zámečku stojícím na kopci Zádubská výšina nad lázeňským městem Mariánské Lázně. Pětihvězdičkový hotel Rübezahl Marienbad poskytuje luxusní ubytování a komfortní služby v okouzlujícím, klidném prostředí se skvělou atmosféru. Nádherný mramor, křišťálové lustry, vzácné dřevo, velké schodiště, klasické motivy a starožitný nábytek – v tomto majestátním sídle si zkrátka budete připadat jako v pohádce. Těšit se můžete na moderně vybavené wellness centrum s širokým výběrem služeb, fitness, zkrášlující procedury, masáže i Římské lázně. Využít můžete turecký hammam, saunu nebo bazén s masážními tryskami. Parkování vozů je řidičům umožněno zdarma přímo u objektu.
 
restauraci na vás čeká nové moderní menu v hotelové a la carte restauraci. Z hotelové terasy se nabízí neopakovatelný výhled do lázeňského údolí, který si můžete vychutnat se sklenkou sektu v champagne baru. Pro milovníky golfu nabízí hotel výhodné pobytové golfové balíčky, ale v nabídce má i také klasické wellness a lifestyle pobyty.
 
Zámecký hotel propůjčí lesk jakékoli akci, ať už se jedná o sympozium, koktejlovou párty, svatbu, oslavu výročí a další společenské události.
 

Z historie hotelu

Dnes butikový hotel byl postaven již v roce 1903 Arnoldem Heymannem, jedním z nejslavnějších vídeňských architektů své doby. Původním záměrem majitele a hoteliéra George Zischky bylo vybudovat velký areál, tzv. "Malý Norimberk" (podle vzoru skupiny Norimberských stavení s Dürerovým domem), ale nakonec se rozhodl postavit jen pohádkový romantický hotel KrakonošSocha Krakonoše, která původně stála uprostřed hotelového dvora, dnes stojí stranou budovy. Ve stráni pod sochou vedla v malých serpentýnách Pohádková cesta s výjevy z jednotlivých pohádek v životní velikosti.
 
Původně přijímal, již ve své době luxusní hotel, pouze členy královských rodin, z nichž jedním byl anglický král Edward IV. Toto místo pravidelně navštěvoval, aby využil tohoto luxusního útočiště ke svému odpočinku. Postupně se však zámecký hotel otevřel i členům různých aristokratických kruhů a významných osobností té doby, kteří si ho vybrali pro své výjimečné prostředí a možnost spojit dovolenou se zdravotními a wellness procedurami. Postupem času začala sláva aristokratického hotelu upadat a navštěvovalo jej stále méně hostů, až byl nakonec úplně zavřen a chátral až do roku 2008, kdy jej objevil nynější majitel. Ten provedl generální rekonstrukci a navrátil zámeckému hotelu jeho dřívější lesk.

Všech 43 pokojů, včetně rozsáhlého wellness centra, komplexu Římsko-irských lázní, restaurace a vinárny prošlo značnou modernizací. A tak byl zámecký hotel schopen znovu otevřít a nabídnout své nadstandardní služby. Renovace byla dokončena v roce 2014 a od roku 2015 je zámecký hotel Rübezahl-Marienbad příjemným útočištěm, který svým hostům nabízí jedinečný zážitek z dovolené s výjimečnými ozdravnými službami.
 

Proč zrovna Krakonoš v Mariánských Lázních?

Jméno "Rübezahl" (Krakonoš) hotel převzal od mýtického "Vládce hor", jehož sochu, umístěnou v areálu hotelu, přes 250 let navštěvují lidé s vírou, že se jim splní jejich přání. Tak jako vládce hor Krakonoš, stojí i zámecký hotel „Rübezahl-Marienbad“ na hoře, vysoko nad městem. Bájný obr byl uctíván obyvateli Slezska a Čech. Architektonický styl zámeckého hotelu má proto být amalgamem všech kultur, které tradují Rübezahlovu legendu.

Provozovatel

Rubezahl Marienbad Luxury Historical Castle Hotel & Golf

Mariánské Lázně 591
353 01 Mariánské Lázně
Tel.:
+420 355 549 990
Email:
info@rubezahl-mar...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://www.castl...
GPS:
49,972297 12,720479
 
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Aktuality

Pálení čarodějnic u hotelu Krakonoš v Mariánských Lázních

Setkání lidí a dětí, sochařsko pohádkový ráj u hotelu Krakonoš.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Michal Janovský – Proces

Výstava obrazů Michala Janovského.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Jan Homola – Art 332

Výstava obrazů zpěváka a kytaristy skupiny Wohnout.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Michael Barenboim a ZSO

Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně pod vedením Radka Baboráka zahraje díla A. Dvořáka. Jako sólista se představí Michael Barenboim (housle).
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Svatováclavský koncert

Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně pod vedením Radka Baboráka zahraje díla J. K. Vaňhala, F. A. Růžičky a M. Boka . Jako sólisti se představí Radek Baborák a Michal Mikulenka (lesní roh).
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Hudba starých českých mistrů

Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně pod vedením Radka Baboráka zahraje díla L. A. Koželuha, J. Myslivečka a J. V. H. Voříška. Jako sólistka se představí Shizuka Ishikawa (housle).
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Vánoční koncert

Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně pod vedením Radka Baboráka zahraje díla P. J. Vejvanovského, J. J. Ryby a L. Fišera. Jako sólista se představí Eduard Šístek (violoncello).
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Něco na vidličku – festival dobrých pochutin

3. květnový víkend se na mariánskolázeňské kolonádě ponese ve znamení dobrého jídla a pití.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Starý Krakonoš v Mariánských Lázních

U hotelu Krakonoš si u staré sochy Krakonoše můžete nechat splnit své přání – stačí na přání myslet, dotknout se zázračného kamene v Krakonošově opasku a 3x sochu obskákat po jedné noze.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Pohádkový sochařský ráj v Mariánských Lázních

V parku hotelu Krakonoš byla obnovena tradiční pohádková cesta, která je tvořena pískovcovými sochami na motivy známých pohádek. Vše se nachází v klidném přírodním prostřední, které přímo vybízí k aktivnímu odpočinku a poučení.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Boheminium – miniatury z celého Česka v Mariánských Lázních

Park Boheminium nabízí expozici více než 70 modelů významných pamětihodností z celé republiky. Nechybí model hradu Karlštejn, Ještěd nebo Bezděz. Řadí se mezi 5 největších parků miniatur v Evropě.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Obůrka Hvozd nad centrem Mariánských Lázní

Rovnou do pohádky o Smolíčkovi vás zavede obora nad centrem Mariánských Lázní.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Kabinková lanová dráha Mariánské Lázně

Kabinková lanová dráha Koliba-Krakonoš v Mariánských Lázních je nejstarší provozovanou kabinkovou lanovou dráhou v Čechách se speciálním pulzním systémem přepravy. Nachází se v ulici Dusíkova vedle hotelu KOLIBA.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Letní Skiareál Mariánky

Skiareál Mariánky, který leží na okraji lázeňského města Mariánské Lázně, nabízí nejen zimní radovánky, ale spoustu zajímavých aktivit během letní sezóny.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Skiareál Mariánské Lázně

Do Mariánských Lázní nemusíte jezdit pouze relaxovat do lázní. Využít můžete také nabídky Skiareálu Mariánské Lázně, kde můžete lyžovat jako začátečníci, ale i závodní lyžaři.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Lyžařská škola a půjčovna v Mariánských Lázních

Příjemnou a zábavnou formou vás naučíme ovládat lyže a snowboard, zdokonalíme Vaše dovednosti a dodáme více jistoty na svahu.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Krakonoš

Hotel má ideální polohu pro rodinnou rekreaci, firemní školení, pořádání srazů, ozdravných pobytů dětí školního a předškolního věku, k provozování různých sportovních aktivit. Rozmanité okolí láká k výletům, výlety potěší milovníky přírody i historie.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Esplanade Spa & Golf Resort v Mariánských Lázních

Esplanade Spa & Golf Resort nabízí luxusní ubytování v Mariánských Lázních v klidném prostředí a s nádherným výhledem na lázeňské město, blízkosti golfového klubu Royal Golf Club Mariánské Lázně.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Ensana Health Spa Hotel Hvězda

Hotel Hvězda je jednou z nejkrásnějších budov Mariánských Lázní a je ideálním místem pro rodinnou dovolenou.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Gourmet Hotel & Restaurant Villa Patriot

Malý hotel přímo v centu Mariánských Lázní.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Restaurace Česká hospůdka

Provozujeme nekuřáckou restauraci s nabídkou české kuchyně, velkého výběru piv a dalších alkoholických i nealkoholických nápojů.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Boutique Hotel SwissHouse

Hotel SwissHouse navazuje na bohatou tradici lázeňské péče v Mariánských Lázních. Je známý svou pohostinností, kvalitou služeb a především příjemným a profesionálním vystupováním personálu.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Wellness hotel Queens Mariánské Lázně

Hotel, kde se snoubí unikátní propojení moderního ubytování, zdravého životního stylu, sportovního vyžití a luxusního wellness odpočinku.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj

Laver´s restaurant & lounge

Restaurace Laver's je zaměřena především na kvalitní českou a středomořskou kuchyni a je tím pravým místem, kde si můžete pokrmy z této oblasti vychutnat po celý rok.
Mariánské Lázně, Karlovarský kraj