Úvod > Co chcete dělat? > Výlet na Ranskou horu za paraglidingem
Výlet na Ranskou horu za paraglidingem
"> "> "> "> "> Areál skleník "> kopec "> Sysel obecný "> paragliding na Rané "> Skleník uvnitr "> golf na vrcholu "> závody modeláru "> logo "> poutac na ceste "> Raná letecký snímek Kos Miloslav
Přidat foto
Letní sporty

Výlet na Ranskou horu za paraglidingem

Pozvánka na poutní místo Ranskou horu. Sportovní letecký areál Raná u Loun "Skleník" vás zve na netradiční místo, kde se setkávají turisté, modeláři, ale hlavně se na tomto kopci létá na všem možném i nemožném. Máme u nás dětské hřiště. Je možné si zalétat na tandem paraglidingu nebo větroni!

Paragliding, rogala, větroně jsou zde k vidění za hezkého počasí každý den. Využít můžete tandemové lety na paraglidingu nebo ve větroni. V leteckém areálu je k dispozici občerstvení, ubytovaní, camp, stání pro karavany, pískoviště pro děti, příjemné posezení z výhledem na Ranskou Horu. Wi-fi zdarma, bazén.

Místo je dále unikátní hojným výskytem sysla obecného a mnoho dalších chráněných rostlin i živočichů. V areálu je možno spatřit stádo 350 ovcí a koz  pasoucích se volně na zdejším kopci.

Kopec Raná u Loun je nejznámější centrem paraglidingu v Čechách, létání na Rané má však dlouhou historii. Příběh létání na Rané začíná v roce 1932, tehdy hledali o jarních prázdninách studenti Německé techniky v Praze co nejvhodnější terén pro plachtařské létání. V 70. letech nejvíce kopec Raná pro létání  využívali rogalisté, od 90. letech paraglidisté. V současné době je kopec Raná především místem pro paraglidistickou a modelářskou veřejnost. Působí zde 8 paraglidingových škol a když je dobré počasí léta zde najednou i 30 padákových kluzáků.

V místě je možnost ubytování buď v penzionu Skleník nebo v kempu. Místo je také známkovým místem (dřevěná kolečka).

Ubytování a restaurace v okolí

Statek Oblík

Statek Oblík

Raná, Ústecký kraj
Hotel a restaurace Merlot

Hotel a restaurace Merlot

Louny, Ústecký kraj
Hotel & Café Caramell Louny

Hotel & Café Caramell Louny

Louny, Ústecký kraj