Před několika lety se uskutečnila dlouhodobě plánovaná rekonstrukce
Dominikánského náměstí v
Brně. Náměstí, které léta sloužilo jako parkoviště, bylo přeměněno na
důstojný shromažďovací a společenský prostor, který svým pojetím a výrazem odpovídá významu prostranství před sídlem městské samosprávy.
Na tyto provedené úpravy náměstí navázala myšlenka na vybudování
vodního prvku, který přispěje nejen k dotvoření charakteru místa, ale i ochlazování povrchu náměstí v letních měsících.
Umělecky ztvárněné dílo je umístěno v centrální části náměstí před budovou Nové radnice, v místě ohraničeném čtyřmi platany a čtyřmi kamennými lavicemi.