Úvod > Co chcete dělat? > Víkendové kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou
Víkendové kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou
"> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Víkendové kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou

Kultura
Pochopíte změny vnímání levou a pravou mozkovou hemisférou a cvičením budete používat právě tu, kterou chcete. Výtvarným výsledkem je několik kresebných cvičení, lineární kresba trojrozměrného předmětu, plošná kompozice z jednoduchých tvarů a kresba stínovaná.
Metoda kreslení pravou mozkovou hemisférou je popsána autorkou Betty Edwards v její knize "Naučte se kreslit pravou mozkovou hemisférou". V češtině vyšla roku 2011. Na kurzech máte možnost se s touto metodou seznámit v praxi, i porovnat ji s knižním podkladem.

V prvním víkendovém kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou najdete souhrn cvičení zaměřených na:
1. Lineární vnímání a kreslení
2. Vnímání meziprostoru
3. Kompozici
4. Proporce
5. Stínování

Komu je kurz určen? Komukoli se zájmem o kresbu. Je vhodný pro pro úplné začátečníky, pro dospělé i pro děti od 13 let a to zejména při přípravě na výtvarnou školu. Metoda kreslení pravou mozkovou hemisférou pomůže snadněji zachytit reálný tvar kresleného předmětu a pomocí správného vnímání jej kresbou přenést na papír. Na základní kurz pak navazují další nejen kresby, ale i malby či perspektivy.

Kurz se koná od pátku do neděle:
  • Pá 15.00-18.00
  • So 09.00-17.00
  • Ne 10.00-17.00
  • v sobotu i v neděli je pauza na oběd.

Cena kurzu je 2800 Kč - veškeré pomůcky jsou do ceny zahrnuty. K ateliéru patří i kuchyňka vybyvená čaji a kávou, jež jsou rovněž zdarma a dále jsou zde velké ploch k vystavení prací studentů. Ateliér se nachází v Praze 8, Podlipného 12. Na kurz je možno koupit dárkový poukaz a platí sleva 20% pro každého, kdo přivede kamaráda. V případě zájmu kurzu pro rodinu, lze domluvit slevu. Kurz je vhodný i jako teambuildin.
Celý popis
Naposledy změněno: 29. 9. 2019