Úvod > Co chcete dělat? > Včelí farma Rokytník
Životní styl

Včelí farma Rokytník

Včelí farma není v Česku až zas tak obvyklá. Proto máte unikátní příležitost, jednu takovou navštívit. Všude budete cítit omamnou vůni medu a domů si jistě odvezete nejednu sklenici a možná také hřejivou medovinku. Včelí farma Rokytník se zabývá chovem včel na území CHKO Broumovsko.

Hlavní filozofií a vizí včelí farmy v Rokytníku je produkce vysoce kvalitních medů z ekologicky nezatíženého prostředí panenských lesů a luk. Na farmě se vyrábí med lesní, luční, malinový, javorový, lipový a nebo dokonce pohankový. Prodej druhových medů z CHKO Broumovsko a dalších medových produktů ve stylovém medovém obchůdku přímo na farmě. Dále medovina, medové pivo, medové bonbóny, svíčky za včelího vosku, kosmetika ze včelích produktů. Před domem je parkoviště s naučnou stezkou.

Nově jsme instalovali největší ručně vyřezávaný klát v Čechách, který je vyroben z 300 let staré lípy, osazené živými včelami. Památný strom z Moravskoslezského kraje skolila vichřice, ale unikátní klát připomíná sílu staletí, po které lípa mohutně sílila. Lipový klát je vysoký téměř 3 metry a váží přes čtvrt tuny. Mistrovské dílo je z dílny renomovaného řezbáře Františka Nedomlela z Bruntálu, který se řezbě intenzivně věnoval celý měsíc. Došková střecha je ze štípaného modřínu. Klát zdobí ryze včelařské motivy se včelí královnou uprostřed, které nesmí chybět královská koruna. Bez včelí královny se žádný pořádný včelí domeček neobejde. Dělnice, které královnu obkopují se dožívají čtyřicet dnů a pod královnou jsou zobrazeny včelí buňky. Jednak vypouklé, pod kterými se rodí včely, ale i promáčklé, takzvané medové, které jsou zavíčkované a po odvíčkování se z nich vytáčí med. Mamutí úl je dominantou i atrakcí naší farmy. Určitě stojí za zhlédnutí. Děti u dveří Medového obchůdku s medovými produkty přivítají včelky Mája s Vilíkem.

Prodejní doba je Pá, So, Ne 17.00-19.00 hod.
 

Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Bor v Kladském pomezí

Penzion Bor v Kladském pomezí

Náchod, Královéhradecko
Srub Karolínka v Maršově nad Metují

Srub Karolínka v Maršově nad Metují

Velké Petrovice, Královéhradecko
Autokemp Brodský u Červeného Kostelce

Autokemp Brodský u Červeného Kostelce

Červený Kostelec, Královéhradecko
Tábořiště a autokemp Špinka u Olešnice

Tábořiště a autokemp Špinka u Olešnice

Červený Kostelec, Královéhradecko