Úvod > Co chcete dělat? > Skiareál Benecko v Krkonoších
Skiareál Benecko v Krkonoších
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> Mapa skiarealu
Přidat foto
Zimní sporty

Skiareál Benecko v Krkonoších

Středisko zimních sportů Benecko překvapuje nezapomenutelnými rozhledy do kraje, ale i na horu Kotel (1 434 m n. m.) a hřebeny Krkonoš. Z Benecka pochází úspěšná česká lyžařka Šárka Záhrobská.

Díky své unikátní poloze okolo 900 m n. m. se Benecko nachází většinu roku nad úrovní smogového mraku, a zaručuje tak nejenom čistý a voňavý vzduch, ale i nejvíce slunečných dnů v roce. Moderní skiareál Benecko nabízí ideální podmínky pro rodiny s dětmi.

Na Benecku najdete rozmanité prosluněné svahy nejen pro začátečníky a mírně pokročilé, dále slalomový svah pro sportovně laděné lyžaře, dva snowparky pro freestylisty a dětský skipark. Dále se zde provozuje večerní lyžování a samozřejmostí je také technické zasněžování. Pro milovníky bílé stopy jsou zde připraveny závodní a turistické běžecké tratě vedoucí až na Horní Mísečky, kde se napojují na oblíbenou Krkonošskou lyžařskou cestu.

Benecký Nový Cinkáč je sjezdovka, na které se naučili lyžovat Petr a Šárka Záhrobští. Odtud se odrazili k vítězstvím ve světových a evropských pohárech a mnoha dalším historickým českým úspěchům. Nový Cinkáč je propojen se sjezdovkou Zvon a snowtubingem. Zároveň je i tratí s největším sklonem na Benecku s možností měření rychlosti jízdy radarem.

Pink Snowpark Benecko: snowpark u lanovky Kejnos – 16 překážek, 4 skoky, umělé zasněžování, osvětlení, vyhřívaná chill zóna s možností oddechu na lehátkách, wi-fi, playstation, internet na iPadech, … Freestylové lyžování je nově jako snowboarding olympijskou disciplínou. Navíc moderní a získávající si stále větší oblibu. Nový snowpark nabídne dostatek vyžití pro úplné začátečníky i pokročilé.
 

Novinky Skiareálu 2020/21

Pro letošní zimní sezónu si skiareál Benecko připravil pro své návštěvníky hned několik novinek. První z nich je on-line prodej skipasů. Od prosince 2020 bude možné zakoupit přes e-shop umístěný na beneckých stránkách benecko.info vybrané tarify. Při koupi skipasů on-line ušetříte nejen peníze, ale i čas – vyhnete se možnému zdržení při běžném nakupování na jedné z našich dvou centrálních kas.

Další novinkou je posílený systém technického zasněžování na lanovce Kejnos a nově na sjezdovce Liška.

Aby těch novinek nebylo málo, tak právě na Kejnose vyrostl další dětský lyžařský park s 60metrovým lyžařským pásem – Kid park Kejnos, v jehož dolní části bude umístěno stanoviště lyžařské školy Miraski. Dále stávající Kid park Havrland se rozrostl až na původní sjezdovku Jesen, které se na Benecku přezdívá benecký smrťák. Ve všech třech dětských parcích – Havrlandu, Family aréně a Kejnosu – se můžete těšit na nové lyžařské herní prvky a samozřejmostí zůstává platnost všech skipasů skiareálu Benecko.
 

Veselé soboty na Benecku

Lyžujte v sobotu celý den za cenu půldenní jízdenky (tedy za cenu 4hodinnové). Večerní lyžování se na tuto akci nevztahuje.
 

Na co dalšího se můžete ve ski areálu těšit

  • možnost změřit najeté kilometry
  • překážková dráha pro děti na vleku HSK
  • dětská zóna pro nejmenší lyžaře – dětský skipark „Havrland“ (40 m dlouhý pojízdný pás a ski hřiště plné zábavy, atrakcí)
  • rychlostní radar na sjezdovce Nový Cinkáč
  • 40 m dlouhý provazový vlek s dětským hřištěm v areálu Family Arena zcela zdarma


Informace pro běžkaře – běžecké kolečko ve Family aréně

Jestliže jste vyznavači spíše bílé stopy než sjezdového lyžování, tak pro vás máme také dobrou zprávu. Při dostatku sněhové nadílky bude vytvořeno Family aréna běžecké kolečko, které dlouholetí návštěvníci Benecka možná ještě pamatují. Povede od Family arény – konce vleku Nový Cinkáč, po loukách směrem ke kapličce sv. Huberta. Tak, teď jen, aby Krakonoš nešetřil sněhovou peřinou!
23.9.
24.9.
Krakonošova stovka 2022

Krakonošova stovka 2022

Vrchlabí, Královéhradecký kraj
13.8.
Krkonošské pivní slavnosti 2021 ve Vrchlabí

Krkonošské pivní slavnosti 2021 ve Vrchlabí

Vrchlabí, Královéhradecký kraj
6.8.
Krkonošská 50

Krkonošská 50

Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj
11.6.
12.6.
Prohlídky kukské bylinkové zahrady – za bylinkami na Kuks

Prohlídky kukské bylinkové zahrady – za bylinkami na Kuks

Kuks, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Horský hotel Kubát na Benecku

Horský hotel Kubát na Benecku

Benecko, Liberecký kraj
Chalupa Modré Nebe

Chalupa Modré Nebe

Benecko, Liberecký kraj
Hotel Velveta – spousta zážitků na jednom místě

Hotel Velveta – spousta zážitků na jednom místě

Špindlerův Mlýn, Královéhradecký kraj