Úvod > Co chcete dělat? > Pohodové vodácké zájezdy na Otavě

Pohodové vodácké zájezdy na Otavě

Letní sporty
Zlatonosná říčka Otava je v létě řekou pro rekreační vodáky. Pod Sušicí maličko rozšíří své koryto, zpomalí a stává se oblíbenou, nepříliš náročnou turistickou řekou, i když množstvím svých jezů stále slibuje dostatečné vodácké vyžití. Protéká podél takových jihočeských skvostů, jako je hrad Rabí.
V období dubna a května vyjíždí na Otavu skalní vodáci, aby využili jarního tání, kdy je sjízdný úsek z Čeňkovy pily do Sušice. V červnu a v letních měsících se jezdí převážně ze Sušice, protože na horním úseku již není dostatek vody.

Můžeme připravit víkendový nebo až pětidenní sjezd. Můžete využít buď této navržené trasy nebo zvolit trasu vlastní. Míst na táboření kolem Otavy je dostatek.

Pětidenní trasa:
  1. Večer sraz ve Velkých Hydčicích a ubytování.
  2. Dopoledne vlakem do Sušice a sjezd ze Sušice přes Rabí (zřícenina největšího gotického hradu v Čechách) do Velkých Hydčic (cca 15 km), možnost výletu na zříceninu Prácheň.
  3. Sjezd Velké Hydčice – Horažďovice – Katovice (cca 15 km), možnost výletu na slovanské hradiště Kněží hora.
  4. Sjezd Otavy z Katovic do Štěkně (cca 16 km).
  5. Ze Štěkně do Písku (cca 19 km) a ukončení.

Je možné zvolit tři možnosti organizace vodáckého výletu. Využít organizovaných sjezdů i s vodáckým průvodcem, to je vhodné zejména pro začátečníky nebo pro rodiny s dětmi. Zapůjčit si pouze lodě a využít služby doprovodného vozidla, které vám převáží vaše osobní věci, nebo si jen zapůjčit lodě a osobní věci si převážet v lodích. Záleží na vašich zkušenostech a podmínkách.
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí