ÚvodAktualityPraha je plavců ráj – tipy na místa, kde si skvěle zaplavete
Životní styl

Praha je plavců ráj – tipy na místa, kde si skvěle zaplavete

Praha by se dala označit jako plavecký ráj – plavci si mohou vybrat z řady klasických krytých bazénů, ale také intimních hotelových wellness center či aquaparků, které nabízejí zábavu i bohaté sportovní vyžití. Užijte si chvíle strávené v bazénu s mořskou vodou, nevšední návštěvu největšího aquaparku ve střední Evropě nebo nezapomenutelné výhledy na hlavní město.

Za mořskou vodou i dalekými rozhledy

Plavecký bazén PodolíMezi nejoblíbenější pražská sportoviště patří plavecký bazén v Podolí. Vnitřní krytý bazén o velikosti 50 m patří k největším v Praze. Venkovní bazén, obklopený nádhernou scenérií skal, je přístupný i v zimní sezoně, voda v nich je vyhřívaná na 26 – 27°C. Využít zde můžete také páru, saunu a fitness centrum. Cena dvouhodinové vstupenky se pohybuje kolem 250 Kč. Bazén v Podolí je otevřen veřejnosti až do 21:45 hod., takže stihnout si zaplavat zvládne opravdu každý.
 
Pokud hledáte spojení teplá voda a krásný výhled, pak navštivte plavecký bazén Pražačka. V krytém bazéně s nejteplejší vodou v Praze, která se pohybuje okolo 28°C, můžete plavat na prostoru 16,6 x 8,5 metrů a zároveň si užívat nádherného výhledu na hlavní město. Pražačka má velice dlouhou otevírací dobu (od 6 do 22 hod.), a proto není problém užívat si plavání ihned po ránu před tím, než půjdete do práce, nebo až večer jako příjemné zakončení dne. Za plavání v krytém bazénu zaplatíte 100 Kč na 60 min.
 
jedenáctkaPlavecký areál Jedenáctka na Jižním Městě nabízí v bazénové hale je 25 metrů dlouhý plavecký bazén s pěti plaveckými drahami a vodou teplou okolo 28°C. Maximální hloubka bazénu dosahuje 1,8 metru. Součástí je také zábavní sektor s 24metrovým tobogánem s převýšením 4,5 metru. Zábavu i odpočinek nabízí také vířivka, 1,2 metru hluboký bazének s hydraulickým zvedákem pro handicapované, proudovým kanálem a dětským brouzdalištěm ve tvaru nepravidelného mnohostranu o maximálním půdorysu 9,5 x 6,2 metru. V bazénové hale se dále nachází wellness centrum, kde najdete finskou a aroma saunu, jejíž součástí je ochlazovací bazének a ledovač. Za 110 minut ve vodním světě dáte 200 Kč, a za vstupenku 110 min. + wellness 275 Kč. Samotné wellness je od 15:00 za 345 Kč na 120 min..
 
Užijte si plavání v PrazePlavecký areál v Hloubětíně láká návštěvníky především na mořskou vodu, která zaručuje absolutně čisté vodní prostředí. Pocit svěžesti a úplného uvolnění ve vás vyvolá i návštěva parních komor. V Hloubětíně jsou k dispozici dva kryté bazény – sportovní (25 x 15 metrů) a dětský (15 x 7,5 m). V areálu se pro milovníky sportu nachází i tělocvična a posilovna. Pro ty, kteří dávají přednost relaxaci je zde sauna. Teplota vody v bazénu se pohybuje okolo 27°C. Hodina a půl plavání je za 170 Kč.
 
Dalším pražským oblíbeným bazénem je Slavia ve Vršovicích. V areálu najdete krytý 25 metrů dlouhý bazén, venkovní i dětský bazén. Zkrátka nepřijdou ani milovníci skoků do vody, neboť k dispozici je několik skokanských můstků různých výšek. Kromě bazénů pro děti i dospělé naleznete v komplexu plaveckou školu, saunu, restauraci a fitness. Také je možno využít nabídky pohybových kurzů, včetně vodní gymnastiky a kurzů plavání nejen pro děti. Jestliže si na Slavii chystáte zaplavat, doporučujeme prostudovat otevírací dobu, která v dopoledních hodinách pro veřejnost omezena z důvodu nejrůznějších tréninků a sportovních akcí. Plavání na 1,5 hodiny vyjde na 170 Kč.
 
InechebaV Radlicích je možné využít areál SK Motorlet Praha s 25 m dlouhým bazénem, saunou a v letní sezoně také venkovní bazének s masážním roštem a chrličem. Součástí areálu je také sportovní hala pro badminton, tenis, volejbal, basketbal, stolní tenis, malou kopanou a nohejbal, posilovna, spinning centrum a wellness centrum. Veřejnosti přístupný je bazén až do pozdních večerních hodin. Za hodinu a půl v bazéně dáte 190 Kč.
 
Zrekonstruovaný plavecký areál Incheba na Výstavišti nabízí bezbariérový vstup do 25 m dlouhého bazénu, jehož součástí je také pára. Teplota vody se zde pohybuje okolo 26°C. Hodinka v bazénu stojí 145 Kč.
 

Intimní atmosféra v pražských hotelech

Rodinné plaváníJestliže dáváte přednost intimnější atmosféře, využijte nabídky některého z pražských hotelů, které nabízejí možnost plavání široké veřejnosti. K takovým zařízením patří například veřejný plavecký bazén v hotelu Olšanka. Využít můžete 25 m dlouhý plavecký bazén, fitness, aerobic, zumbu, tělocvičnu, badminton, spinning, HEAT, stolní tenis, saunu nebo masáže. Vstupné na 75 minut je za 175 Kč.
 
Krytý bazén v hotelu Axa nabízí krytý vyhřívaný 25m dlouhý bazén, 3 sauny, parní lázeň, 2 solária a masáže. V saunové části je k dispozici sprcha s ochlazovacím bazénkem. Následnou relaxaci v odpočívárně s vyhřívanými lavicemi si můžete zpříjemnit četbou, poslechem hudby. Čas pobytu v Axe si určíte sami, za každou minutu zaplatíte 1 Kč.
 
Také Sportcentrum YMCA svoji nabídkou uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Využít můžete bazén, lekce aqua aerobicu i plaveckou školu. Cena za 100 minut plavání v bazénu činí 160 Kč.
 

Relaxace i zábava v aquaparku

Aquapark ČestliceZa pořádnou porcí zábavy i sportovního vyžití, zejména s dětmi, vyrazte do aquaparku. Tím největším ve střední Evropě je Aquapark Čestlice, jehož Vodní svět se rozkládá na ploše větší než 9 150 m2 a tvoří ho celkem tři paláce, a to Palác relaxu, Palác pokladů a Palác dobrodružství s venkovní zónou. Užijete si zde několik tobogánů, skluzavky, spacebowl, dravou divokou řeku, bazén s umělým vlnobitím, akvária s mořskou faunou, plavecký bazén, vířivky, masážní lavice, relaxační terasy s lehátky, brouzdaliště, dětský bazén, 450 metrů pomalé a rychlé řeky, potápěčský tubus a mnoho dalšího. Od 15:00 hodin stojí vstupné pro dospělé 1 049 Kč a v areálu můžete zůstat, až do konce provozní doby, tj. do 22:00 hodin.
 
Aquacentrum Letňany Lagoon vedle 25metrového bazénu nabízí několik malých bazénků určených čistě pro zábavu a relaxaci, speciálních masážních lůžek, vířivky a mnoho dalšího. Pro děti jsou vyhrazena dětská brouzdaliště, pro větší je připraven 86 metrů dlouhý tobogán. Součástí centra je i relaxační část Nirvana, ve které naleznete finskou saunu, páru a whirpool se slanou vodou. Aquapark naleznete přímo v areálu nákupního centra. Vstupenka na 2,5 hodiny je za 160 Kč.

Aquadream BarrandovMnoho způsobů jak se sportovně vyžít najdete v Aquaparku Aquadream Barrandov. Odvážní průzkumníci se mohou spustit po 115 metrů dlouhém červeném tobogánu nebo využít modrý 62metrový tobogán. K dispozici je i whirpool (vodní, perličková masáž), masážní trysky a vodní chrliče. Pro zdatnější plavce je připravena divoká řeka s umělým protiproudem. V aquaparku Barrandov nejsou připraveny pouze vodní atrakce, můžete využít například i vodní bar, kde si můžete nechat namíchat koktejl, aniž byste se museli svlékat z plavek, a pak také restaurace, kde servírují vybrané speciality včetně pokrmů z čerstvých mořských ryb. Za 100 minut ve vodě dáte 219 Kč.

šutkaAquapark Šutka v Kobylisích nabízí kromě 50metrového plaveckého bazénu také aquapark se skluzavkami a tobogány, relaxačním bazénem, vířivkou a divokou řekou. V areálu nechybí občerstvení, posilovna, wellness, bowling a venku brouzdaliště. Součástí areálu jsou dvě finské sauny s venkovními ochlazovacími bazénky a dvě parní lázně. Bazénová technologie je zde namontována v tom nejnovějším a nejmodernějším provedení. Voda je čištěna nejen chlorem, ale i UV lampami, které radikálně snižují riziko kontaminace. Bazén i aquapark stojí na 60 minut 180 Kč, 20 minut vám zde dají jako bonus zdarma.
Sportovně relaxační areál Jedenáctka VS Letní sporty

Sportovně relaxační areál Jedenáctka VS

Plavecký areál Jedenáctka nabízí tři haly. V první je 25 m dlouhý bazén s pěti drahami, tobogán s převýšením 4,5 metru a brouzdaliště pro děti s dětskou skluzavkou. Součástí haly je i restaurace. V druhé jsou bazény pro děti a pro kojence. Třetí hala pak slouží pro míčové sporty.

Aquapark Aquadream Barrandov Lázně a wellness

Aquapark Aquadream Barrandov

Přijďte se i vy podívat a zabavit do moderně vybaveného vodního centra! Mezi vířivkami, tobogány, brouzdališti i klasickým 25m bazénem se slanou vodou a dalšími atrakcemi si určitě přijde každý člen rodiny na své.

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha Letní sporty

Aquapark Čestlice – Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě – aquapark Čestlice – s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Sport Park Radlice Letní sporty

Sport Park Radlice

Areál nabízí řadu sportovního vyžití. Hlavní dominantou je 25metrový vnitřní plavecký bazén. Pestrá nabídka skupinových lekcí od klidnějšího Pilates, jógy, zdravotního cvičení až po Step Aerobic. Ve velké sportovní hale se můžete věnovat míčovým sportům.

Plavecký stadion Podolí Lázně a wellness

Plavecký stadion Podolí

Plavecký stadion Podolí patří mezi neoblíbenější pražská sportoviště. Nabízí dva venkovní a jeden krytý bazén, venkovní tobogán, rozlehlou travnatou plochu pro letní slunění, stejně tak celou řadu doplňkových služeb jako je například pára či sauna, rehabilitační služby nebo fitness.

Veřejný plavecký bazén v hotelu Olšanka Lázně a wellness

Veřejný plavecký bazén v hotelu Olšanka

Ve Sportovním centru hotelu Olšanka naleznete kromě plaveckého bazénu i mnoho dalších možností pro sportovní vyžití – badminton, aqua aerobic, zumbu atd.

Aquacentrum Šutka Lázně a wellness

Aquacentrum Šutka

Aquapark Aquacentra Šutka nabízí mnoho atrakcí, zábavy a jiných lákadel, které si zamilujete! V aquaparku naleznete 2 velké tobogány, 3 skluzavky, divokou řeku, dětské brouzdaliště pro nejmenší, relaxační bazén a vířivku nabízející příjemný relax.

Krytý bazén Axa Lázně a wellness

Krytý bazén Axa

Plavecký bazén v hotelu Axa slouží k relaxaci a uvolnění nejen hotelovým hostům, ale i široké veřejnosti. Nabízí krytý vyhřívaný 25m dlouhý bazén, 3 sauny, parní lázeň, 2 solária a masáže.

Bazén Hloubětín – jediný bazén v Praze s mořskou vodou Lázně a wellness

Bazén Hloubětín – jediný bazén v Praze s mořskou vodou

Bazén Hloubětín je jediný pražský bazén s přisolovanou vodou. Vodu čistí australská technologie která přidává do vody mořskou sůl (slanost vody je 0,5%). V Hloubětíně jsou k dispozici dva kryté bazény – sportovní (25 x 15 metrů) a dětský (15 x 7,5 m).

Plavecký bazén Pražačka Životní styl

Plavecký bazén Pražačka

Bazén s nejteplejší vodou a s krásným výhledem na Prahu. Jedná se o bazén velikosti 26 x 14,5 m a hloubky od 1 do 1,60 m. Sportovní a rekreační areál Pražačka je kompletní sportovní a relaxační centrum velmi dobře dostupné z téměř všech koutů Prahy.

Sportcentrum YMCA Praha Lázně a wellness

Sportcentrum YMCA Praha

Multifunkční sportovní zařízení nabízí širokou škálu služeb. Cvičitelky jsou velmi zkušené a cvičit spolu s nimi je radostí. Vyberte si dle nabízených hodin či osobní sympatie. Nabízíme široké spektrum sportovních, regeneračních a relaxačních služeb.

Další aktuality

Ochutnejte Pivo na náplavce!

Oblíbený degustační festival zlatavého moku se v letošním roce bude konat 14. a 15. června 2024 na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 55 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem, pivní bleší trh a několik koncertů.
12. červen 2024 8:00
Gurmánská turistika, Praha

Tipy na víkend v Praze a okolí

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkend (15.6. – 16.6.) v Praze a jejím okolí. Čeká na vás romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky, programy pro rodiny s dětmi a další aktivity: L'Etape Czech Republic by Tour de France 2024, Transmission festival v O2 areně, Historical AirShow v Mladé Boleslavi 2024, Probuzení mostu, Makačíno – festival zámeckého divadla na Kačině. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
12. červen 2024 7:01
Zážitky, Praha

V Černínském paláci se chystá Den otevřených dveří – nahlédněte do sídla Ministerstva zahraničních věcí

V sobotu 15. června 2024 od 10:00 do 18:00 se mimořádně otevřou dveře Černínského paláce, největší pražské barokní stavby svého druhu. Černínský palác slouží jako sídlo Ministerstva zahraničních věcí České republiky. Návštěvníkům bude umožněno nahlédnout do nejzajímavějších a nejcennějších prostorů paláce, včetně bytu Jana Masaryka a části zahrady.
12. červen 2024 6:00
Památky, Praha

Unikátní skleník Fata Morgana slaví již 20 let své existence!

Botanická zahrada hl. m. Prahy zasvětila letošní sezónu oslavám tropické přírody. Současně tím chce připomenout, že před 20 lety se pro návštěvníky otevřela tropická oáza – unikátní skleník Fata Morgana. Za tu dobu do něj přibyla spousta zajímavých a ohrožených druhů rostlin, které z něj dělají tu pravou džungli uprostřed velkoměsta. V červnu se ve skleníku konají speciální prohlídky a od 7. června až do 7. července si návštěvníci prohlédnou výstavu Sukulenty v interiéru. Během víkendu 15. a 16. června mohou návštěvníci botanické zahrady zažít Afriku na vlastní kůži a všemi smysly během Festivalu africké kultury.
11. červen 2024 14:00
Příroda, Praha

Závod 1000 mil československých vás přenese do 30. let minulého století

Vzpomínková jízda historických vozidel 1000 mil československých se v roce 2024 uskuteční ve dnech 12. až 15. června a připomene významné jubileum – 90 let od nejslavnějšího závodu „Mílí“ v roce 1934. Soutěž začíná ve středu 12. června den před startem technickou přejímkou v Opletalově ulici před Autoklubem ČR, poslední etapa končí v sobotu 15. června před Národní technické muzeum na Letné. Na jedinečnou podívanou a doprovodný program na oba dny srdečně zveme širokou veřejnost. Nad soutěží přijali záštitu prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová a prezident České republiky Petr Pavel.
11. červen 2024 6:00
Zážitky, Praha

V sobotu bude Valdštejnská zahrada patřit hudbě, tanci i divadlu

Zdarma přístupným programem pro celou rodinu v sobotu 8. června 2024 ve Valdštejnské zahradě v Praze vyvrcholí letošní v pořadí osmý ročník celostátního festivalu ZUŠ Open. Na 1 000 účinkujících z 55 základních uměleckých škol ze všech krajů republiky nabídne mezi 13:00 až 21:00 hod. na dvou scénách desítky koncertů nejrůznějších žánrů i divadelních a tanečních představení. Program doplní i nejrůznější výtvarné workshopy, keramická dílna pro děti a výstava. Účinkující ze ZUŠ podpoří také řada předních umělců, například klavírní virtuos Karel Košárek, choreografka Hana Achilles či Karlovarský symfonický orchestr. V průběhu celého odpoledne budou mladí umělci vystupovat také v okolí metra Malostranská a Klárova.
7. červen 2024 15:00
Kultura, Praha

Světový pohár ve vodním slalomu: nejlepší vodní slalomáři světa se utkají v Praze

Již podvacáté hostí od pátku 7. do neděle 9. června 2024 hlavní město České republiky Světový pohár ve vodním slalomu. Jedná se o druhým závod ze série ICF. Do semifinále pražského Světového poháru ve vodním slalomu postoupili čeští reprezentanti, kteří patří ke světové špičce. Na startu nechybí olympijští vítězové včetně nejlepšího kajakáře z Tokia Jiřího Prskavce, stříbrný kanoista Lukáš Rohan a aktuální mistr světa Vít Přindiš. Gabriela Satková pojede jak na kajaku, tak i na kánoi.
6. červen 2024 18:00
Letní sporty, Praha

Víkend otevřených zahrad v Praze odhalí krásná i tajemná zákoutí

O víkendu 8. – 9. června 2024 nás opět uvítají běžně nepřístupné zahrady, ty známé i oblíbené budeme mít možnost poznat jiným způsobem. Díky komentovaným prohlídkám se můžeme seznámit s různými přístupy péče o zeleň, se zahradním uměním i zahradní architekturou. V Praze poznáme mnohá neobjevená zákoutí s jejich tajemstvím a příběhy. Otevřeny budou zahrady historické, moderní, přírodní, komunitní i soukromé. Vstupné je na každé zahradě, často je ale vstup volný.
6. červen 2024 11:30
Příroda, Praha