Naučná stezka pro děti zaměřená na zvířata našich lesů se nachází ve městě Sušice, v krásném prostředí lesoparku Luh. Na začátek stezky se dostanete z náměstí pěknou procházkou při řece Otavě.
Délka stezky: 1 km – okruh Náročnost: lehká trasa vhodná i pro rodiny s malými dětmi a kočárky, bezbariérový přístup.
Počet zastavení: 5 – prase divoké, výr velký, veverka obecná, rys ostrovid, liška obecná.
Víte kolika let se dožívá veverka, kolik váží liška nebo jaké rozpětí křídel má výr velký? Pokud si nejste jisti, dovolujeme si vás pozvat na procházku do lesoparku Luh. Najdete zde naučnou stezku pro děti, zaměřenou na zvířata našich lesů. Informační tabule s veselými obrázky doplňují velké dřevěné sochy zvířátek. Z náměstí dojdete k naučné stezce Kostelní ulicí, dále pokračujete přes hlavní silnici až k řece. Vydáte se proti proudu a cca po 1 km narazíte na rozcestník se značkou naučné stezky a liščí stopy. Pro zpestření putování po naučné stezce jsme pro děti připravili pracovní listy, kde mohou plnit různé úkoly.
Pracovní listy si můžete vyzvednout v Městském informačním centru.
Objevte naučnou stezku Hrátky se zvířátky v Sušici, kde děti poznají lesní zvířata, užijí si dřevěné sochy i pracovní listy. Skvělý rodinný tip.
Stezka se nachází ve městě Sušice, v lesoparku Luh.
Stezka je dlouhá 1 km a vede jako okruh.
Ano, stezka je lehká, vhodná i pro rodiny s malými dětmi a kočárky.
Na stezce je 5 zastavení: prase divoké, výr velký, veverka obecná, rys ostrovid a liška obecná.
Na začátek stezky se dostanete z náměstí pěknou procházkou při řece Otavě, Kostelní ulicí, přes hlavní silnici k řece, proti proudu asi 1 km.
Ano, stezka má bezbariérový přístup.
Děti si mohou prohlédnout velké dřevěné sochy zvířátek a naučné tabule s veselými obrázky.
Pracovní listy jsou k vyzvednutí v Městském informačním centru.
Děti mohou plnit různé úkoly díky pracovním listům připraveným na stezce.
Trasa je označena rozcestníkem s liščími stopami.
Otázky i odpovědi jsou strojově generované a neprošly redakční úpravou.