Úvod > Co chcete dělat? > Minerální prameny Pravřídlo a Hynie v Teplicích
Lázně a wellness

Minerální prameny Pravřídlo a Hynie v Teplicích

Hlavním léčebným zdrojem teplických lázní jsou termální prameny. K lázeňským účelům jsou používány termální prameny Pravřídlo a Hynie. Teplota vyvěrající termální vody je 39-44°C. Ve všech lázeňských domech jsou prameny využívány především k léčení.
Pravřídlo je jedním ze dvou hlavních minerálních pramenů směsi termální vody teplických lázní. Spolu s pramenem Hynie dosahují léčebné aplikace těchto termálních minerálních vod výrazných analgetických a myorelaxačních účinků, ověřených více než 900 letou praxí.

Přírodní léčivý zdroj Pravřídlo je středně mineralizovaná minerální voda hydrogenuhličitano-sírano-sodného typu, se zvýšeným obsahem fluoridů, termální, hypotonická. Teplota 38,5°C. Celková mineralizace 1 026 mg/l.

Přírodní léčivý zdroj Hynie je středně mineralizovaná minerální voda hydrogenuhličitano-sírano- sodného typu, se zvýšeným obsahem fluoridů, termální, hypotonická. Teplota 44,5°C. Celková mineralizace 1 319 mg/l.

Lázeňský pramen Pravřídlo byl několikrát ohrožen, v roce 1755 za velkého zemětřesení v Lisabonu přestal na několik minut téci, v roce 1879 při katastrofě na dole Doellinger poklesl a jeho záchrana si vyžádala obrovské úsilí.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Paradies v Teplicích

Hotel Paradies v Teplicích

Teplice, Ústecký kraj
Lagarto J&J

Lagarto J&J

Teplice, Ústecký kraj
Bartholomeus Gallery & Café

Bartholomeus Gallery & Café

Teplice, Ústecký kraj