Úvod > Aktuality > Ženská chvilka pro sebe: naberte sílu při wellness pobytu!
Životní styl

Ženská chvilka pro sebe: naberte sílu při wellness pobytu!

  • Vydáno18. listopadu 2023
Milujete lázně, wellness, sauny, voňavé hýčkání a relaxační pobyty v přírodě? Pokud si dokážete najít čas na odpočinek, najdete na Kudy z nudy pár skvělých tipů kam se vypravit – sama nebo třeba s kamarádkou, která na tom je podobně.
Máme pro vás deset tipů, kde si užít perfektní wellness pobyt. Některé z tipů pamatují i na to, že máte rodinu a chcete odpočívat s ní; ale jak bylo řečeno výše, každý potřebuje trochu životního prostoru a je dobré se čas od času utrhnout a vydat se za odpočinkem sama, nebo s kamarádkou, která je na tom s časem podobně jako vy. A nebojte se, děti jsou od přírody vyráběny bytelně – prodloužený víkend s tatínkem v naprosté většině případů přežijí!
 

Zámecké lázně v Karlových Varech

carlsbadKarlovy Vary, lázně… Už to samo o sobě zní lákavě. V Zámeckých lázních Carlsbad Plaza se přitom budete cítit ještě daleko výjimečněji než kdekoli jinde v tomto lázeňském městě. Mají tu unikátní Wellnessland termominerální vodou, jemuž podobný nikde  nenajdete a vůbec se tu budete mít jako v bavlnce. Hotelovým hostům je k dispozici 151 nadstandardně vybavených pokojů, včetně 27 apartmánů s výhledem na klidnou lázeňskou část, nebo do tiché hotelové zahrady. V hlavní bazénové hale, jejíž dominantou je velký bazén s vodopádem, protiproudem a vířivými masážemi, rozměrný whirpool nebo "rybí pedikúra". Dobře vám udělá určitě i pobyt v sauně - Carlsbad Plaza nabízí hned sedm druhů!
 

Nebeský odpočinek na Šumavě, v butik hotelu Nebespán

kašperské horyMáte toho dost? Potřebujete vypadnout vypustit páru a chcete, aby na vás byl někdo hodný? Tak jeďte na víkend do butik hotelu Nebespán na Šumavě v Kašperských horách, kde ze sebe můžete dostat všechen stres během celodenního výletu v krásné přírodě. Večer pak budete jako v bavlnce, tady se o vás dokonale postarají. Ubytovat se můžete buď v jedinečných plně vybavených apartmá o velikosti 60, 70 a 90 m2 nebo v útulných bed & breakfast pokojích, které jsou zajímavou ekonomickou variantou kvalitního ubytování.

nebespánV kavárně si můžete vychutnat vynikající čerstvou kávu od pražské pražírny Coffeecource. V Nebespánu si pečou vlastní výborné zákusky a ve zdejším menu najdete spoustu dobrot od francouzského kuchaře. V horkých dnech si můžete vychutnat domácí limonády a ledové čaje na terase s výhledem na náměstí, v podzimních dnech a v zimních mrazech přijdou vhod teplé nápoje na vnitřní terase v krásné zahradě. Vedle ubytování a špičkové gastronomie vám zde nabídnou také spoustu dalších služeb:  tělocvičnu, kde pravidelně pořádají pobyty s jógou, krásnou zahradu s lehátky a terasou, moderní infrasaunu, zážitkové víkendy a další.
 

Relaxace v Císařských lázních Teplice

císařské lázněImpozantní lázeňský dům Císařských lázní z roku 1845 patří k nejcennějším stavbám Teplic. Jméno odkazuje na návštěvy císaře Františka Josefa I. i řady dalších vladařů, kteří si zde doslova podávali dveře. Lázeňský dům nedaleko centra města nabízí všechny služby pod jednou střechou. Čeká na vás luxusní ubytování, příjemné zázemí i pořádání tanečních večerů. Svůj lázeňský pobyt si tu vychutnáte na maximum.

thermaliumHostům je k dispozici rozsáhlé spektrum vodoléčebných procedur za použití termálních pramenů, rehabilitace a dalších terapií, navíc sauna, fitness a termální rehabilitační bazén s protiproudem a masážními tryskami. K mnoha lázeňským balíčkům patří i pobyt v Thermaliu – jedinečném komplexu termálních bazénů, otevřeném v roce 2018. Bazény jsou plněné z termálního pramene Pravřídlo. Jedná se o přírodní léčivý zdroj, který 18 000 let nabíral minerály a vzácné prvky z vulkanického masivu pod městem. V Lázeňském domě Beethoven budou od prosince 2023 do března 2024 probíhat dílčí rekonstrukční práce, které si vyžádají omezení provozu. Od 27. prosince bude Thermalium opět v provozu.


Ke slatinnému jezírku v Podkrkonoší – objevte lázně Bělohrad

lázně BělohradSlatinné lázně s tradicí delší než 120 let, proč ne? Právě pobyt v Anenských slatinných lázních Bělohrad může být to, co vás může vytrhnout z každodenná rutiny. Orientální procedury, chodníček šestého smyslu v přírodním parku a slatinná jezírka. To by mohlo být přesně ono! Na výběr zde mají z množství pobytových balíčků, například "Lázně na zkoušku", "Post-Covid", "Lázeňský koktejl odpočinku a procedur" či pobyt "Senior"... možností je mnoho. Mimo skvělé relaxace a lázeňských procedur se můžete těšit na výlety do okolní přírody, například po naučné stezce Kamenná hůrka nebo po stopách K.V. Raise, která vás dovede až na dominantu zdejšího kraje, kopec Zvičinu.
 

Luxusní hýčkání na zámku Herálec

chateau herálecDopřejte si luxus a pohodlí velkolepého sídla a staňte se hosty jedinečného boutique hotelu Herálec – se standardy a vymoženostmi dneška a v atmosféře, jaká zde panovala před stovkami let. Pět okvětních lístků erbovní herálecké růže se stalo symbolem kvality a luxusu, pohody, soukromí a výjimečnosti. Přímo na zámku je celé jižní křídlo věnované vašemu odpočinku a péči o vaše zdraví. All inclusive welness & spa resort získal jako první v Česku licenci na provozování Spa L’Occitane.

Pod herálec_silencáriumpůvodními středověkými klenbami s mozaikou se stříbrnými odlesky je umístěn plavecký bazén s komorním odpočinkovým prostorem. K oddechu zvou lavice s pohodlnými poduškami v okenních výklencích. Objevíte prostornou finskou saunu, bylinkovou švédskou saunu i pročišťující parní lázeň, nebo se necháte hýčkat uvolňujícími masážemi. K dispozici jsou odborné služby fyzioterapeuta, absolutní relax zažijete v silencáriu – dlouhém podloubí pod zámeckou oranžerií kde se originálním způsobem propojuje interiér s parkem.
 

Odpočinek uprostřed přírody v resortu Svatá Kateřina

Resort Svatá KateřinaSvatá Kateřina nadchne každého, kdo chce načerpat novou energii a odpočinout si v krásném prostředí uprostřed přírody. Areál nabízí moderní interiéry, příjemný personál, vynikající kuchyně a wellness o velikosti 1200 m². Resort je útočištěm pro každého, kdo je unavený stereotypem všedního života, kdo trpí neduhy moderní doby. V Resortu je řada sportovních příležitostí. Můžete si odpočinout si uprostřed lesa, přijít na jiné myšlenky.

ajuverdský pavilonUnikátem tohoto relaxačního resortu je Ájuverdský pavilon. Jedna jeho část je zaměřena na ájuverdské terapie a druhá pak ne velmi příjemné wellness & spa. To nabízí finskou saunu, aromaterapeutickou parní kabinu, dva velké whirlpooly, Kneippův chodník a bazén se šesti masážními sedáky. Téměř z každého prostoru wellnes & Spa se naskytají nádherné výhledy do okolní přírody. Milovníky duchovna zde nadchne také kamenný kruh inspirovaný Stonehange. Autorem kamenného kruhu je Ing. Pavel Kozák, psychotronik a významný český odborník v oboru energie krajiny.
 

Pryč s celulitidou v Mariánských Lázních

mariánské lázněPokud toho máte dost a necítíte se dobře ve svém těle, navštivte třeba Hotel Royal v Mariánských Lázních, kde nabízejí všemožné relaxační procedury, ale také kúru proti celulitidě. Bojují proti ní terapií Lymfoven a manuální lymfodrenáží. Přesně tohle vaše tělo potřebuje. V nabídce je celá řada pobytových balíčků, jako je "Mariánskolázeňský elixír", "Komfort pro ženu", "Rozmazlovací balíček", "Vital pobyt", "Podzimní kabátek", "Minirelax, "Čas pro dva", "Mariánky s marjánkou" anebo "Královské láznění", "Regenerace dýchacích cest po Covid-19"... a řada dalších.

hotel royal mariánské lázněLázeňský Hotel Royal s panoramatickými výhledy na Mariánské Lázně se nachází na okraji lesoparku nedaleko centra. Hotel nabízí komplexní služby pod jednou střechou, komfortní ubytování, prvotřídní gastronomii, možnost dietního stravování a konzultace s nutričním terapeutem, kompletní balneoprovoz a wellness centrum. Čtyřhvězdičkový hotel je zasazen do zahrady s jezírkem a oblázkovým prostorem na rehabilitační cvičení. V hotelu je celkem 77 pokojů, restaurace s možností dietního stravování a konzultací s nutričním terapeutem, vyhlášená kavárna s letní terasou, kompletní balneoprovoz s přírodním léčivým zdrojem – Balbínův pramen a nabídkou více jak 60 lázeňských, wellness a kosmetických procedur pod jednou střechou.
 

Posílení imunity u Františka

františkoy lázněPevné zdraví, a to fyzické i dušení, není samozřejmost. To všichni dobře víme, ale ruku na srdce: Kolik péče sami sobě věnujete? Co děláte pro to, abyste se udrželi ve formě? Nečekejte na varovné signály a začněte se o své tělo starat hned. Své zdraví máte ve svých rukou – posilte svoji imunitu ve Františkových Lázních. Františkovy Lázně vám nabízejí balíček "Týden pro posílení imunity", který představuji týden ve Spa Resortu Pawlik – Aquaforum.

Naquaforum františkovy lázněebude chybět ani laboratorní vyšetření, dvě infuze vitaminu C a jedna infuze glutathionu, kompletní analýza tělesné konstituce celková hmotnost, % tuku v těle, % vody v těle, svaly v kg, zdravotní kondice těla, metabolismus, metabolický věk, kostní hmota, viscerální tuk) s následnou konzultací s nutričním terapeutem. Dále vás čeká neomezený vstup do akvaparku Aquaforum, volný vstup do sauny Aquaforum, pitná kúra a lekce Nordic walking s instruktorem, plus zapůjčení holí na celý pobyt.
 

Maximální odpočinek v Maximus Resortu Brno

Maximus BrnoHotel Maximus Resort se nachází uprostřed krásné přírody Brněnské přehrady a zároveň jen 15 minut od centra Brna. Kromě kvalitního ubytování ve čtyřhvězdičkovém standardu ve stylu Feng-shui a zážitkové gastronomie v hotelové restauraci Portum zde najdete řadu sportovních aktivit, ať už jde o tenisové kurty s celoročním provozem, bowling, fitness nebo wellness a spa centrum Infinit Maximus. Ve vodním a saunovém světě si užijete bazén s vodními atrakcemi, whirlpool, pět různých druhů saun, včetně venkovní, dále nejrůznější typy privátních koupelí, masáží a spa rituálů. 

MaximusTermální bazény nabízí dva vnitřní a dva venkovní termální bazény. Ve vnitřní části se nachází whirlpool a relaxační bazén, který je průplavem spojen s venkovním termálním bazénem, a vzniká tak 30 metrů dlouhý prostor k plavání. Venkovní bazén je otevřen za každého počasí, teplota vody se přizpůsobuje venkovnímu počasí (v létě má voda příjemných 30 až 33 °C, v zimě je teplota 35 až 37°C). Do bazénů si s sebou můžete vzít i oblíbený nápoj – do bazénu jsou zabudovány držáky na nápoje. Ve venkovní části se dále nachází slaný whirlpool (salinita 1 až 2 %). Saunový svět nabízí až 12 druhů vnitřních a venkovních saun včetně parních a Kneippových lázní. Ochladit se můžete hned několika způsoby: sprchou, kbelíkem studené vody, ve čtyřech ochlazovacích bazéncích či v blankytně modrém přírodním jezírku. K dispozici jsou dva fresh bary, pro regeneraci můžete využít vnitřní a venkovní odpočívárnu s krbem nebo venkovní relaxační zóny s lehátky.
 

Skvělá relaxace na Dolní Moravě

wellness hotel vistaBáječnou relaxaci si užijete i v podhůří Králického Sněžníku, v hotelu Vista, který nabzí wellnes & spa pro malé i velké požitkáře. Wellness Hotel Vista se nachází na severozápadních svazích vrchu Slamník, na konci obydlené části obce Dolní Morava pod Králickým Sněžníkem. Stačí si jen zvolit princip, který je vašemu vnitřnímu naladění nejblíž a ta správná procedura si vás najde sama. Rozsáhlé wellness centrum, které se nachází ve spodní části hotelu a ve druhém podzemním podlaží, nabízí široké spektrum relaxačních a regeneračních procedur. Součástí wellness vybavení hotelu je bazén, vířivka, saunový ráj, široká nabídka masáží, zábaly, rehabilitační, detoxikační a jiné wellness procedury. Mezi nejnavštěvovanější procedury patří turecké lázně, tzv. hamam, rasul – tělový peeling marockými jíly spolu s léčebnou terapií v parní lázni. Specialitou jsou originální jávské masáže.
Resort Svatá Kateřina – spa a wellness na Vysočině

Resort Svatá Kateřina – spa a wellness na Vysočině

Svatá Kateřina nadchne každého, kdo chce načerpat novou energii a odpočinout si v krásném prostředí uprostřed přírody. Areál nabízí moderní interiéry, příjemný personál, vynikající kuchyně a wellness o velikosti 1200 m².

Wellness Infinit Maximus – termální bazény a saunový svět

Wellness Infinit Maximus – termální bazény a saunový svět

Síť wellness center Infinit vybudovala unikátní wellness uprostřed přírody u Brněnské přehrady v hotelu Maximus Resort. Součástí areálu jsou vnitřní a venkovní termální bazény a saunový svět s 11 druhy saun, privátní SPA s širokou nabídkou masáží a privátních koupelí.

Thermalium v Lázních Teplice

Thermalium v Lázních Teplice

V lázeňském domě Beethoven v Teplicích naleznete komplex největších a nejteplejších bazénů s čistě termální vodou v Čechách. Složení pramene předchází osteoporóze, pomáhá oddálit změny v kloubech, posiluje pohybovou kondici.

Zámecký hotel Chateau Herálec

Zámecký hotel Chateau Herálec

Celý jménem se hotel jmenuje Chateau Herálec Boutique Hotel & Spa by L'Occitane a nachází se v národní kulturní památce, v zámku Herácel, zhruba 12 kilometrů od Havlíčkova Brodu. Dopřejte si luxus a pohodlí velkolepého sídla a staňte se hosty jedinečného boutique hotelu.

Wellness Hotel Vista

Wellness Hotel Vista

Wellness hotel Vista je atraktivní rodinný hotel v horském prostředí Králického Sněžníku s pestrou nabídkou animačních programů v hotelu i nevšedního vyžití v Horském resortu Dolní Morava, který mají hosté jako na dlani.

Stonehenge v resortu Svatá Kateřina – kamenný kruh druidů

Stonehenge v resortu Svatá Kateřina – kamenný kruh druidů

Kamenný kruh je novodobou replikou megalitické stavby. Byl postaven v roce 2014 jako největší kromlech v České republice. Jeho účelem je pomoci lidem v jejich duchovním vývoji a zlepšení zdraví.

Maximus Resort v Brně

Maximus Resort v Brně

Hotel Maximus Resort se nachází uprostřed krásné přírody Brněnské přehrady a zároveň jen 20 minut od centra Brna. Disponuje širokou nabídkou aktivit a služeb: ubytování, restaurace, kongresové centrum, bowling, fitness, wellness & spa. Vše na jednom místě.

Nebespán boutique hotel – luxusní ubytování a gastronomie na Šumavě

Nebespán boutique hotel – luxusní ubytování a gastronomie na Šumavě

V rodinném hotelu v Kašperských Horách s jedinečnou atmosférou najdete nejen luxusní ubytování, výbornou kávu, špičkovou gastronomii od francouzského šéfkuchaře a skvělé zákusky, ale především vlídnost a profesionalitu. Přijeďte do Nebespána na romantický víkend ve dvou či dovolenou s gastrozážitky.

Císařské lázně Teplice v Čechách – prostředí k relaxaci stvořené

Císařské lázně Teplice v Čechách – prostředí k relaxaci stvořené

Harmonický a kompaktní lázeňský dům, kde je všude blízko. To jsou Císařské lázně Teplice. Mají pod jednou střechou vše pro osvědčenou lázeňskou léčbu.

Lázeňský hotel Royal Mariánské Lázně

Lázeňský hotel Royal Mariánské Lázně

Čtyřhvězdičkový lázeňský hotel s úžasnými výhledy na Mariánské Lázně a komplexními službami pod jednou střechou. Komfortní ubytování, hotelové, lázeňské a wellness služby ocení mladší i straší generace a také rodiny s dětmi. Nabízíme pobyty přes zdravotní pojišťovny i různé typy relaxačních pobytů.

Lázně Bělohrad – ideální podmínky pro relaxaci

Lázně Bělohrad – ideální podmínky pro relaxaci

Lázně Bělohrad se nachází v malebném městečku se stotřicetiletou lázeňskou tradicí. Léčí se zde převážně klienti s potížemi pohybového aparátu. Lázeňská rehabilitační klinika je postavena na individuální péči o klienta.

Zámecké Lázně Karlovy Vary

Zámecké Lázně Karlovy Vary

Zámecké Lázně stojí přímo v samém srdci lázeňské zóny Karlových Varů, v těsném sousedství Tržní a Vřídelní kolonády. Momentálně nejsou v provozu, otevřít by se mohly v průběhu roku 2023.

Horský resort Dolní Morava

Horský resort Dolní Morava

Moderní horský resort s celoročním provozem a širokou nabídkou sportovních, adrenalinových a rekreačních aktivit. Najdete několik světových unikátů v čele se Stezkou v oblacích, Mamutí horskou dráhou nebo Mamutíkových zážitkových parků s Obřím Mamutem. Najdete zde také Adrenalin park, lanovku aj.

Ájurvédský pavilon v Resortu Svatá Kateřina

Ájurvédský pavilon v Resortu Svatá Kateřina

Speciální Ájuverdský pavilon naleznete v Resortu Svatá Kateřina. Je věnováno ájurvédě a ájurvédským terapiím. Po terapiích mohou klienti využít rozlehlé relaxační prostory a vnímat blízkost a sílu ozdravné vysočinské přírody.

Františkovy Lázně – lázně jako za starých dobrých časů

Františkovy Lázně – lázně jako za starých dobrých časů

Chcete se vrátit v čase do přelomu 18. a 19. století a nechat se hýčkat jako lázeňští hosté v dávných časech? Vyberte si malebné Františkovy Lázně s šachovnicovým půdorysem a řadou empírových a klasicistních budov, umístěné uprostřed krásných parků a lesoparků.

Další aktuality

Pohádkový prosinec: vánoční televizní pohádky jako inspirace pro sváteční procházky

Jaké pohádky se letos o Vánocích objeví v televizi? A jak je můžete využít pro adventní nebo vánoční výlety? Jednoduše: nabízíme vám televizně-výletní itinerář, s nímž si pohádkové putování po stopách princezen a princů, čertů a dalších kouzelných bytostí opravdu užijete.
Životní styl

Kam se vypravit na nejkrásnější zimní procházky?

Hledáte tipy na krásný zimní výlet do přírody? Pak pro vás máme místa, která nejsou nějak zvlášť daleko od lidských sídel, a kam se dostanete nejlépe pěšky. Navíc zimní mrazy vykouzlí na těchto místech každoročně zajímavé útvary v podobě ledových krápníků a ledopádů na skalách i v jejich nitru. Stačí si vybrat a pak hurá na výlet!
Životní styl

Deset maličkostí, které dělají Vánoce kouzelnými

Možná ten pocit znáte – nazdobíte stromeček, připravíte salát, cukroví máte napečeno a přece cítíte, že i když je vše hotovo, stále ještě něco chybí... Může to být jedna z vánočních drobností, která právě u vás vykouzlí tu pravou vánoční atmosféru. Zpátky do dětství se vrátíte s vánočními lucerničkami nebo andělským zvoněním, někde je tím posledním bílým místem tradiční rodinná ozdoba, jinému stačí zapálit františek. Inspirací vám mohou být naše tipy, které zároveň vysvětlí, odkud se všechny tyto tradiční drobnůstky vzaly a jaký je jejich příběh.
Životní styl

Naše tradice – tradiční řemesla, svátky a zvyky, které obdivuje celý svět

Připomeňte si tradice, na které jsme už téměř zapomněli. Zvyky, rituály a svátky, které nás provází celým rokem. Původ některých svátků známe, u jiných je opředen tajemstvím a o přesném významu starých zvyků či rituálů se mohou odborníci dnes už jen přít. Přesto jsou tradice na českém a moravském venkově stále živé. Tradiční a lidová kultura tvoří nedílnou součást kulturního dědictví každé země. Objevte kouzlo života na venkově a objevujte krásná místa Čech, Moravy a Slezska!
Životní styl

Věda a historie není nuda: 100 let od prvního vánočního plavání ve Vltavě

Otužování a plavání v ledové vodě je pro někoho peklo na zemi, pro jiné báječný způsob relaxace. A také skvělý tip, co podniknout v Praze na Štěpána. Druhý vánoční svátek pravidelně vyláká k Vltavě tisíce lidí, aby u Národního divadla sledovali Memoriál Alfreda Nikodéma, nejstarší a nejznámější českou otužileckou soutěž.
Životní styl

Objevte tajuplná místa s pozitivní energií, která vám dobijí baterky

Cítíte se vyčerpáni a potřebujete znovu nabrat sílu? V našich tipech najdete mnoha lidmi osvědčená místa, kde se budete cítit skvěle a která vás nabijí pozitivní energií. Pokud patříte k těm, kdo naslouchají přírodě a chcete objevit něco víc než architektonické památky – něco, co nespatříte očima, nechte se vést a místo samo vám odhalí něco ze svého tajemství. Vyzkoušejte magickou sílu nedostavěného chrámu v Panenském Týnci, Božích kamenů na Strakonicku anebo poutního místa na Hostýně.
Životní styl

Tři pohádky, bez kterých se žádné Vánoce neobejdou

Přestože vždy o Vánocích nabízejí televizní stanice několik nových filmových pohádek, pořád je tu pár starších kousků, bez kterých by vánoční svátky byly o něco chudší. Vydejte se s portálem Kudy z nudy po stopách Popelky, Pyšné princezny a Anděla páně.
Životní styl

Třetí adventní neděle je stříbrná: užijte si setkávání během nejradostnější neděle adventu

3. adventní neděle je letos 17. prosince. Advent přináší sváteční atmosféru a neopakovatelné kouzlo. Pojďte s námi oprášit některé tradice. O třetí adventní neděli (latinsky Gaudete – radostná) zapalujeme růžovou svíci, tzv. pastýřskou. Vyjadřuje radost z blížícího se konce postního období a adventní období získává slavnostnější ráz. Všude vládne vánoční nálada, slavnostní výzdoba a rozsvícené vánoční stromky, trhy, svařené víno a tradiční sladkosti. Vyberte si z našich tipů pro stříbrnou adventní neděli!
Životní styl