Úvod > Aktuality > Ženská chvilka pro sebe aneb naberte sílu při wellness pobytu
Ženská chvilka pro sebe aneb naberte sílu při wellness pobytu
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Životní styl

Ženská chvilka pro sebe aneb naberte sílu při wellness pobytu

  • Vydáno2. listopadu 2021
Milujete lázně, wellness, sauny, voňavé hýčkání a relaxační pobyty v přírodě? Pokud si dokážete najít čas na odpočinek, tady najdete pár skvělých tipů kam se vypravit – sama nebo třeba s kamarádkou, která na tom je podobně.
Máme pro vás deset tipů, kam se můžete vypravit. Některé z nich pamatují i na to, že máte rodinu a chcete odpočívat s ní, ale jak bylo řečeno výše, každý potřebuje trochu životního prostoru a je dobré se čas od času utrhnout a vydat se za odpočinkem sama, nebo s kamarádkou, která je na tom s časem podobně jako vy. A nebojte se, děti jsou od přírody vyráběny bytelně – prodloužený víkend s tatínkem v naprosté většině případů přežijí!
 

Zámecké lázně v Karlových Varech

carlsbadKarlovy Vary, lázně… Už to samo o sobě zní lákavě. V Zámeckých lázních Carlsbad Plaza se přitom budete cítit ještě daleko výjimečněji než kdekoli jinde v tomto lázeňském městě. Mají tu unikátní Wellnessland termominerální vodou, jemuž podobný nikde nenajdete a vůbec se tu budete mít jako v bavlnce.

Hotelovým hostům je k dispozici 151 nadstandardně vybavených pokojů, včetně 27 apartmánů s výhledem na klidnou lázeňskou část, nebo do tiché hotelové zahrady. V hlavní bazénové hale, jejíž dominantou je velký bazén s vodopádem, protiproudem a vířivými masážemi, rozměrný whirpool nebo "rybí pedikúra". Dobře vám udělá určitě i pobyt v sauně - Carlsbad Plaza nabízí hned sedm druhů!
 

Nebeský odpočinek na Šumavě, v butik hotelu Nebespán

kašperské horyMáte toho dost? Potřebujete vypadnout vypustit páru a chcete, aby na vás byl někdo hodný? Tak jeďte na víkend do butik hotelu Nebespán na Šumavě v Kašperských horách, kde ze sebe můžete dostat všechen stres během celodenního výletu v krásné přírodě. Večer pak budete jako v bavlnce, tady se o vás dokonale postarají. Ubytovat se můžete buď v jedinečných plně vybavených apartmá o velikosti 60, 70 a 90 m2 nebo v útulných bed & breakfast pokojích, které jsou zajímavou ekonomickou variantou kvalitního ubytování.

nebespánV kavárně si můžete vychutnat vynikající čerstvou kávu od pražské pražírny Coffeecource. V Nebespánu si pečou vlastní výborné zákusky a ve zdejším menu najdete spoustu dobrot od francouzského kuchaře Cyrila.

V horkých dnech si můžete vychutnat domácí limonády a ledové čaje na terase s výhledem na náměstí, v podzimních dnech a v zimních mrazech přijdou vhod teplé nápoje na vnitřní terase v krásné zahradě.
 
 

Relaxace v Císařských lázních Teplice

císařské lázněImpozantní lázeňský dům Císařských lázní z roku 1845 patří k nejcennějším stavbám Teplic. Jméno odkazuje na návštěvy císaře Františka Josefa I. i řady dalších vladařů, kteří si zde doslova podávali dveře. Lázeňský dům nedaleko centra města nabízí všechny služby pod jednou střechou. Čeká na vás luxusní ubytování, příjemné zázemí i pořádání tanečních večerů. Svůj lázeňský pobyt si tu vychutnáte na maximum.

thermaliumHostům je k dispozici rozsáhlé spektrum vodoléčebných procedur za použití termálních pramenů, rehabilitace a dalších terapií, navíc sauna, fitness a termální rehabilitační bazén s protiproudem a masážními tryskami. K mnoha lázeňským balíčkům patří i pobyt v Thermaliu – jedinečném komplexu termálních bazénů ,otevřeném v roce 2018. Bazény jsou plněné z termálního pramene Pravřídlo. Jedná se o přírodní léčivý zdroj, který 18 000 let nabíral minerály a vzácné prvky z vulkanického masivu pod městem.


Ke slatinnému jezírku v Podkrkonoší – objevte lázně Bělohrad

Lázně BělohradSlatinné lázně s tradicí delší než 120 let, proč ne? Právě pobyt v Anenských slatinných lázních Bělohrad může být to, co vás může vytrhnout z každodenná rutiny. Orientální procedury, chodníček šestého smyslu v přírodním parku a slatinná jezírka. To by mohlo být přesně ono!

Na výběr zde mají z množství pobytových balíčků, například "Letní dovolená v Podkrkonoší – ráj turistiky", "Lázně na zkoušku", "Koktejl odpočinku a procedur", "Natut" nebo "Relax"... možností je mnoho. Mimo skvělé relaxace a lázeňských procedur se můžete těšit na výlety do okolní přírody, například po naučné stezce Kamenná hůrka nebo po stopách K.V. Raise, která vás dovede až na dominantu zdejšího kraje, kopec Zvičinu.
 

Luxusní hýčkání na zámku Herálec

chateau herálecDopřejte si luxus a pohodlí velkolepého sídla a staňte se hosty jedinečného boutique hotelu Herálec – se standardy a vymoženostmi dneška a v atmosféře, jaká zde panovala před stovkami let. Pět okvětních lístků erbovní herálecké růže se stalo symbolem kvality a luxusu, pohody, soukromí a výjimečnosti. Přímo na zámku je celé jižní křídlo věnované vašemu odpočinku a péči o vaše zdraví. All inclusive welness & spa resort získal jako první v Česku licenci na provozování Spa L’Occitane.

Pod herálec_silencáriumpůvodními středověkými klenbami s mozaikou se stříbrnými odlesky je umístěn plavecký bazén s komorním odpočinkovým prostorem. K oddechu zvou lavice s pohodlnými poduškami v okenních výklencích. Objevíte prostornou finskou saunu, bylinkovou švédskou saunu i pročišťující parní lázeň, nebo se necháte hýčkat uvolňujícími masážemi. K dispozici jsou odborné služby fyzioterapeuta, absolutní relax zažijete v silencáriu – dlouhém podloubí pod zámeckou oranžerií kde se originálním způsobem propojuje interiér s parkem.
 

Odpočinek uprostřed přírody v resortu Svatá Kateřina

Resort Svatá KateřinaSvatá Kateřina nadchne každého, kdo chce načerpat novou energii a odpočinout si v krásném prostředí uprostřed přírody. Areál nabízí moderní interiéry, příjemný personál, vynikající kuchyně a wellness o velikosti 1200 m². Resort je útočištěm pro každého, kdo je unavený stereotypem všedního života, kdo trpí neduhy moderní doby. V Resortu je řada sportovních příležitostí. Můžete si odpočinout si uprostřed lesa, přijít na jiné myšlenky.

ajuverdský pavilonUnikátem tohoto relaxačního resortu je Ájuverdský pavilon. Jedna jeho část je zaměřena na ájuverdské terapie a druhá pak ne velmi příjemné wellness & spa. To nabízí finskou saunu, aromaterapeutickou parní kabinu, dva velké whirlpooly, Kneippův chodník a bazén se šesti masážními sedáky. Téměř z každého prostoru wellnes & Spa se naskytají nádherné výhledy do okolní přírody. Milovníky duchovna zde nadchne také kamenný kruh inspirovaný Stonehange. Autorem kamenného kruhu je Ing. Pavel Kozák, psychotronik a významný český odborník v oboru energie krajiny.
 

Pryč s celulitidou v Mariánských Lázních

mariánské lázněPokud toho máte dost a necítíte se dobře ve svém těle, navštivte třeba Hotel Royal v Mariánských Lázních, kde nabízejí všemožné relaxační procedury, ale také kúru proti celulitidě. Bojují proti ní terapií Lymfoven a manuální lymfodrenáží. Přesně tohle vaše tělo potřebuje.

V nabídce je celá řada pobytových balíčků, jako je "Mariánskolázeňský elixír", "Rozmazlovací balíček", "Vital pobyt" nebo "Královské láznění".

hotel royal mariánské lázněLázeňský Hotel Royal s panoramatickými výhledy na Mariánské Lázně se nachází na okraji lesoparku nedaleko centra. Hotel nabízí komplexní služby pod jednou střechou, komfortní ubytování, prvotřídní gastronomii, možnost dietního stravování a konzultace s nutričním terapeutem, kompletní balneoprovoz a wellness centrum. Čtyřhvězdičkový hotel je zasazen do zahrady s jezírkem a oblázkovým prostorem na rehabilitační cvičení.
 

Posílení imunity u Františka

františkoy lázněPevné zdraví, a to fyzické i dušení, není samozřejmost. To všichni dobře víme, ale ruku na srdce: Kolik péče sami sobě věnujete? Co děláte pro to, abyste se udrželi ve formě? Nečekejte na varovné signály a začněte se o své tělo starat hned. Své zdraví máte ve svých rukou – posilte svoji imunitu ve Františkových Lázních.

Františkovy Lázně vám nabízejí balíček "Týden pro posílení imunity", který představuji týden ve Spa Resortu Pawlik – Aquaforum.

Naquaforum františkovy lázněebude chybět ani laboratorní vyšetření, dvě infuze vitaminu C a jedna infuze glutathionu, kompletní analýza tělesné konstituce celková hmotnost, % tuku v těle, % vody v těle, svaly v kg, zdravotní kondice těla, metabolismus, metabolický věk, kostní hmota, viscerální tuk) s následnou konzultací s nutričním terapeutem. Dále vás čeká neomezený vstup do akvaparku Aquaforum, volný vstup do sauny Aquaforum, pitná kúra a lekce Nordic walking s instruktorem, plus zapůjčení holí na celý pobyt.
 

Maximální odpočinek v Maximus Resortu Brno

Maximus BrnoHotel Maximus Resort se nachází uprostřed krásné přírody Brněnské přehrady a zároveň jen 15 minut od centra Brna. Kromě kvalitního ubytování ve čtyřhvězdičkovém standardu ve stylu Feng-shui a zážitkové gastronomie v hotelové restauraci Portum zde najdete řadu sportovních aktivit, ať už jde o tenisové kurty s celoročním provozem, bowling, fitness nebo wellness a spa centrum Infinit Maximus. Ve vodním a saunovém světě si užijete bazén s vodními atrakcemi, whirlpool, pět různých druhů saun, včetně venkovní, dále nejrůznější typy privátních koupelí, masáží a spa rituálů. 

MaximusTermální bazény nabízí dva vnitřní a dva venkovní termální bazény. Ve vnitřní části se nachází whirlpool a relaxační bazén, který je průplavem spojen s venkovním termálním bazénem, a vzniká tak 30 metrů dlouhý prostor k plavání. Venkovní bazén je otevřen za každého počasí, teplota vody se přizpůsobuje venkovnímu počasí (v létě má voda příjemných 30 až 33 °C, v zimě je teplota 35 až 37°C). Do bazénů si s sebou můžete vzít i oblíbený nápoj – do bazénu jsou zabudovány držáky na nápoje. Ve venkovní části se dále nachází slaný whirlpool (salinita 1 až 2 %). Saunový svět nabízí až 12 druhů vnitřních a venkovních saun včetně parních a Kneippových lázní. Ochladit se můžete hned několika způsoby: sprchou, kbelíkem studené vody, ve čtyřech ochlazovacích bazéncích či v blankytně modrém přírodním jezírku. K dispozici jsou dva fresh bary, pro regeneraci můžete využít vnitřní a venkovní odpočívárnu s krbem nebo venkovní relaxační zóny s lehátky.
 

Skvělá relaxace na Dolní Moravě

wellness vistaBáječnou relaxaci si užijete i v podhůří Králického Sněžníku, v hotelu Vista, který nabzí wellnes & spa pro malé i velké požitkáře. Hotel Vista se nachází na severozápadních svazích vrchu Slamník, na konci obydlené části obce Dolní Morava pod Králickým Sněžníkem. Stačí si jen zvolit princip, který je vašemu vnitřnímu naladění nejblíž a ta správná procedura si vás najde sama.

wellness hotel vistaRozsáhlé wellness centrum, které se nachází ve spodní části hotelu a ve druhém podzemním podlaží, nabízí široké spektrum relaxačních a regeneračních procedur. Součástí wellness vybavení hotelu je bazén, vířivka, saunový ráj, široká nabídka masáží, zábaly, rehabilitační, detoxikační a jiné wellness procedury. Mezi nejnavštěvovanější procedury patří turecké lázně, tzv. hamam, rasul – tělový peeling marockými jíly spolu s léčebnou terapií v parní lázni. Specialitou jsou originální jávské masáže.
Zámecké Lázně

Zámecké Lázně

Užijte si nekonečnou relaxaci. Lázně originální, unikátní, magické, nádherné a přesto otevřené a dostupné všem! Zámecké lázně jsou jedním z nejkrásnějších lázeňských center v Evropě a poskytují svým klientům širokou škálu léčebných a relaxačních programů.

Nebespán boutique hotel – luxusní ubytování a gastronomie na Šumavě

Nebespán boutique hotel – luxusní ubytování a gastronomie na Šumavě

V rodinném hotelu v Kašperských Horách s jedinečnou atmosférou najdete nejen luxusní ubytování, výbornou kávu, špičkovou gastronomii od francouzského šéfkuchaře a skvělé zákusky, ale především vlídnost a profesionalitu. Přijeďte do Nebespána na romantický víkend ve dvou či dovolenou s gastrozážitky.

Maximus Resort v Brně

Maximus Resort v Brně

Hotel Maximus Resort se nachází uprostřed krásné přírody Brněnské přehrady a zároveň jen 15 minut od centra Brna. Disponuje širokou nabídkou aktivit a služeb: ubytování, restaurace, kongresové centrum, tenis, bowling, fitness, wellness & spa. Vše na jednom místě.

Wellness Infinit Maximus

Wellness Infinit Maximus

Síť wellness center Infinit vybudovala unikátní wellness uprostřed přírody u Brněnské přehrady v hotelu Maximus Resort. Součástí areálu jsou vnitřní a venkovní termální bazény a saunový svět s 11 druhy saun, privátní SPA s širokou nabídkou masáží a privátních koupelí.

Spa a wellness v Resortu Svatá Kateřina

Spa a wellness v Resortu Svatá Kateřina

Svatá Kateřina nadchne každého, kdo chce načerpat novou energii a odpočinout si v krásném prostředí uprostřed přírody. Areál nabízí moderní interiéry, příjemný personál, vynikající kuchyně a wellness o velikosti 1200 m².

Ájurvédský pavilon v Resortu Svatá Kateřina

Ájurvédský pavilon v Resortu Svatá Kateřina

Speciální Ájuverdský pavilon naleznete v Resortu Svatá Kateřina. Je věnováno ájurvédě a ájurvédským terapiím. Po terapiích mohou klienti využít rozlehlé relaxační prostory a vnímat blízkost a sílu ozdravné vysočinské přírody.

Thermalium v Lázních Teplice

Thermalium v Lázních Teplice

V lázeňském domě Beethoven v Teplicích naleznete nové termální centrum. Minerální voda zabírá 450 metrů čtverečních. Vstup do lázní je bezbariérový a na hosty čekají různé atrakce.

Císařské lázně Teplice v Čechách – prostředí k relaxaci stvořené

Císařské lázně Teplice v Čechách – prostředí k relaxaci stvořené

Pracujete kvalitně, intenzivně, zkrátka nejlépe, jak jen to jde? Zkuste tak i odpočívat! Jedinečnost vašich pracovních výkonů se bude odrážet od jedinečnosti odpočinku, který sami sobě dopřejete. Proto prožijte příjemné chvíle v prostředí k relaxaci stvořeném.

Lázně Bělohrad – ideální podmínky pro relaxaci

Lázně Bělohrad – ideální podmínky pro relaxaci

Lázně Bělohrad se nachází v malebném městečku se stotřicetiletou lázeňskou tradicí. Léčí se zde převážně klienti s potížemi pohybového aparátu. Lázeňská rehabilitační klinika je postavena na individuální péči o klienta.

Zámek Herálec – Chateau Herálec Boutique Hotel & Spa by L’Occitane

Zámek Herálec – Chateau Herálec Boutique Hotel & Spa by L’Occitane

Dopřejte si luxus a pohodlí velkolepého sídla a staňte se hosty jedinečného boutique hotelu – se standardy a vymoženostmi dneška a v atmosféře, jaká zde panovala před stovkami let. Pět okvětních lístků erbovní herálecké růže se stalo symbolem kvality a luxusu, pohody, soukromí a výjimečnosti.

Wellness Hotel Vista

Wellness Hotel Vista

Wellness hotel Vista je atraktivní family hotel v horském prostředí Králického Sněžníku s pestrou nabídkou animačních programů v hotelu i nevšedního vyžití v Horském resortu Dolní Morava, který mají hosté jako na dlani.

Františkovy Lázně – lázně jako za starých dobrých časů

Františkovy Lázně – lázně jako za starých dobrých časů

Chcete se vrátit v čase do přelomu 18. a 19. století a nechat se hýčkat jako lázeňští hosté v dávných časech? Vyberte si malebné Františkovy Lázně s šachovnicovým půdorysem a řadou empírových a klasicistních budov, umístěné uprostřed krásných parků a lesoparků.

Horský resort Dolní Morava

Horský resort Dolní Morava

Moderní horský resort s celoročním provozem a širokou nabídkou sportovních, adrenalinových a rekreačních aktivit. Najdete několik světových unikátů v čele se Stezkou v oblacích, Mamutí horskou dráhou nebo Mamutíkových zážitkových parků s Obřím Mamutem. Najdete zde také Adrenalin park, lanovku aj.

Lázeňský hotel Royal Mariánské Lázně

Lázeňský hotel Royal Mariánské Lázně

Čtyřhvězdičkový lázeňský hotel s úžasnými výhledy na Mariánské Lázně a komplexními službami pod jednou střechou. Komfortní ubytování, hotelové, lázeňské a wellness služby ocení mladší i straší generace a také rodiny s dětmi. Nabízíme pobyty přes zdravotní pojišťovny i různé typy relaxačních pobytů.

Stonehenge v resortu Svatá Kateřina – kamenný kruh druidů

Stonehenge v resortu Svatá Kateřina – kamenný kruh druidů

Kamenný kruh je novodobou replikou megalitické stavby. Byl postaven v roce 2014 jako největší kromlech v České republice. Jeho účelem je pomoci lidem v jejich duchovním vývoji a zlepšení zdraví.