Úvod > Co chcete dělat? > Lázně Kundratice – jedny z nestarších lázní v České republice
Lázně Kundratice - jedny z nestarších lázní v České republice
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Lázně a wellness

Lázně Kundratice – jedny z nestarších lázní v České republice

V lázních Kundratice, jedněch z nejstarších lázní v České republice, se využívajá k léčbě pohybového ústrojí mimo ostatních procedur i tradiční přírodní léčivý zdroj, sirnoželezitá slatina.
Lázně Kundratice leží na jižní straně Ještědského pohoří, pouhých 20 km od Liberce. Lázeňské kúry pomáhají pacientům při onemocnění páteře, svalů a šlach, cukrovky, revmatickou artritidou nebo Bechtěrevovou chorobou. Nosným léčebným programem jsou koupele v přírodní léčivé sirnoželezité slatině a tato léčba je podle potřeby doplňována různými typy masáží, koupelemi, vodoléčbou a mnoha dalšími procedurami včetně akupunktury, kryoterapie a chiropraxe.

Protože jsou lázně položeny ve vyhledávané rekreační oblasti, je pro lázeňské hosty připravena řada možností jak trávit volný čas. V areálu léčebny se nachází minigolfové hřiště a tenisový kurt. Oblast je vhodná pro turistiku a cykloturistiku. Přímo v areálu léčebny lze využít možnosti rybolovu a koupání.

Kundratice poskytují svým hostům procedury, které působí velice příznivě při následujících onemocněních: rheumatická arhritida, Morbus Bechtěrev, funkční poruchy páteře (blokády páteře), chronické ploténkové syndromy a stavy po operaci plotének, arthrosy, spondylosy, spondylarthrosy, porušené pohybové stereotypy, svalový rheumatismus, onemocnění svalů, šlach a povázek, a to zánětlivého, toxického i traumatického původu. Mimo tato onemocnění je možné příznivě ovlivnit i přidružená onemocnění typu hyperurikemie, vysokého krevního tlaku, ischemické choroby dolních končetin, cukrovky, a podobně.

Z historie:
Lázně Kundratice vznikly jako součást městečka Osečná roku 1881 a patří mezi jedny z nejstarších lázní v Čechách, ve kterých se používala jako přírodní léčivý zdroj slatina. Zakladatel lázní Josef Schwan postavil nejprve v blízkosti bohatých rašelinišť malý domek se dvěma vanami pro rašelinové koupele. Lázeňské budovy dostaly nový vzhled a v roce 1914, kdy byla postavena ozdravovna určená zejména vojákům z první světové války. Po druhé světové válce se Lázně Kundratice staly součástí státního podniku Československé státní lázně, v roce 1992 byla lázeňská léčebna zprivatizována a vznikla tak akciová společnost Lázně Kundratice a.s.

Provozovatel

Lázně Kundratice a.s.

Lázně Kundratice 134
463 52 Osečná
Tel.:
+420 485 344 211
Email:
info@laznekundrat...
WWW:
www.laznekundrati...
GPS:
50,693333 14,905472
 
 

Časová náročnost

6,0 hodin

 
 
Statek pod Sluncem

Statek pod Sluncem

Osečná, Liberecký kraj
Kostel sv. Víta v Osečné

Kostel sv. Víta v Osečné

Osečná, Liberecký kraj
Chrastenský vodopád

Chrastenský vodopád

Hamr na Jezeře, Liberecký kraj
Prameny řeky Ploučnice u Osečné

Prameny řeky Ploučnice u Osečné

Janův Důl, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Resort Slunce

Resort Slunce

Osečná, Liberecký kraj
Treehouse Chrastná

Treehouse Chrastná

Česká Lípa, Liberecký kraj
Kemp Zátíší v Hamru na Jezeře

Kemp Zátíší v Hamru na Jezeře

Hamr na Jezeře, Liberecký kraj
Autokemp Hamr na Jezeře

Autokemp Hamr na Jezeře

Hamr na Jezeře, Liberecký kraj