!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Království sov a papoušků Králíky
Příroda

Království sov a papoušků Králíky

U rodiného domu Petry a Radka Podolských vznikla chovná stanice dravců a sov, u které bylo postaveno vzdělávací centrum. Cílem centra je seznámit zájemce se sovami žijícími po celé Evropě. Pro návštěvníky jsou připraveny dva prohlídkové programy zaměřené na sovy a papoušky.
Více než sedm desítek sov obývá voliéry na kraji města Králíky. Manželé Petra a Radek Podolští vytvořili na více než dvou tisících metrů čtverečních u svého domu Království sov a papoušků. Ve vzdělávacím centru máte možnost spatřit téměř všechny druhy sov vyskytujících se v Evropě.

Můžete tu spatřit například výra velkého, puštíka obecného, sýce rousného, sovu pálenou, výrečka malého, ale také vzácnou sovici krahujovou. Kromě nich zdejší voliéry obývají i jestřáb lesní (první odchov v Pardubickém kraji) a krkavec Toníček, který umí mluvit. Mimo to zde žijí také exotičtí papoušci. Jako krkavec Toníček mají i některé sovy manželů Podolských svá jména. Výr velký západosibiřský se jmenuje Bubíšek, druhý výr velký Sam, je tu i Rozárka, sova známá z Tří oříšků pro Popelku. 

Vzdělávací centrum je otevřeno po celý rok. Předem je však nutná telefonická rezervace. Nejedná se o zoologickou zahradu nebo zookoutek s cedulkami u klecí. Každá prohlídka je spojena s 60 - 90minutovým výkladem.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 9. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Kačenka Dolní Hedeč

Hotel Kačenka Dolní Hedeč

Králíky, Východní Čechy
Penzion Terezka v Horní Lipce

Penzion Terezka v Horní Lipce

Králíky, Východní Čechy
Apartmán U Růčků - ubytování Červená Voda

Apartmán U Růčků - ubytování Červená Voda

Červená Voda, Východní Čechy