Úvod > Co chcete dělat? > Za sportem i relaxací na svitavské koupaliště
Letní sporty

Za sportem i relaxací na svitavské koupaliště

Rozsáhlý sportovně-relaxační areál přímo v centru jednoho z historických měst Českomoravského pomezí láká příznivce aktivního trávení volného času i ty, kteří chtějí pouze odpočívat a prožít příjemný prosluněný den.
Pro návštěvníky je připraven velký bazén (50m), dětský bazén (25m), dva kurty pro plážový volejbal, tobogán o délce 93m nebo čtyřskluzavka. V letošním roce připravili provozovatelé také několik novinek.

Zajímavým lákadlem je 3 m vysoká nafukovací horolezecká stěna umístěna na hladině velkého bazénu. Pokud by ani toto nestačilo, je připravena další novinka s názvem Bodyzorbing. Bodyzorbing je skvělá zábava pro všechny věkové kategorie od 13 let. S Bodyzorbem se můžete válet kolem své osy nebo z kopce dolů, dělat kotouly, hrát fotbal, narážet do sebe apod.

Novinkou jsou také moderní turnikety, které umožní volbu délky pobytu na koupališti a jí odpovídající výše vstupného. Návštěvník bude procházet přes turniket do areálu i z areálu. Jsou připravena tři časová pásma, ze kterých si návštěvník bude moci vybrat podle toho, jakou dobu bude chtít na koupališti strávit. První pásmoje do 2 h pobytu, druhé pásmo do 4 h pobytu a třetí pásmo nad 4 h pobytu. 

Permanentky zakoupené na krytém plaveckém bazénu je možné využít i na koupališti a obráceně. Pro uživatel internetu je k dispozici bezplatné WI-FI připojení po celém areálu. Pro zvýšení bezpečnosti cenných věcí jsou instalovány také bezpečnostní skříňky.

K doplnění energie či pro mlsné jazýčky je k dispozici rychlé občerstvení s rozšířeným sortimentem zboží a další novinka v podobě míchaných alkoholických i nealkoholických nápojů.

Koupaliště je otevřeno každý den od 9 do 20 hodin. Bližší informace najdete na webu provozovatele.

Ubytování a restaurace v okolí

Garni Hotel Svitavy

Garni Hotel Svitavy

Svitavy, Pardubický kraj
Kavárna v parku ve Svitavách

Kavárna v parku ve Svitavách

Svitavy, Pardubický kraj
Restaurace U Zvonečku ve Svitavách

Restaurace U Zvonečku ve Svitavách

Svitavy, Pardubický kraj
Svitavský pivovárek Na Kopečku

Svitavský pivovárek Na Kopečku

Svitavy, Pardubický kraj