Úvod > Kalendář akcí > Pivní slavnosti a výstava historických vozidel ve Svitavách
Pivní slavnosti a výstava historických vozidel ve Svitavách
"> "> "> "> "> "> "> ">
16.7.
Přidat foto
Festivaly

Pivní slavnosti a výstava historických vozidel ve Svitavách

Město Svitavy všechny srdečně zve na Pivní slavnosti! Dopoledne jim už tradičně předchází výstava historických vozidel.

V sobotu 16. července se budou od 14 hodin konat na svitavském náměstí tradiční Pivní slavnosti. Těšit se můžete na soutěž ve vaření kotlíkových gulášů, ochutnáte novinky i osvědčené receptury od patnácti menších pivovarů nebo se pobavíte u doprovodných soutěží. Během oslav se na hlavním podiu postupně představí několik kapel. Mezi ty nejznámější bude patřit Argema a Jelen.
 
Oblíbené slavnosti již od rána zahájí výstava historických vozidel, kterou pořádá Boxer Morava historik. Na svitavské náměstí tak dorazí zhruba 130 krásných strojů – automobilů, nákladních vozidel, motocyklů i velocipedů s datem výroby do roku 1992. Obdivovat tyto skvosty můžete od 9 hodin a více se o nich dozvíte během komentovaných prohlídek. Příjemné naladění a burácení motorů doplní hudební vystoupení Olomouckého dixielandu jazz bandu. Společný odjezd vozidel je naplánovaný na 12. hodinu. Milovníci krásných strojů mohou navštívit také místní muzeum a galerii, kde budou mít možnost zhlédnout aktuální expozici Dobrodružství cyklistiky. Jejím smyslem je představit vývoj cyklistiky v Čechách i její počátky na Svitavsku.
 
Od ranních hodin budou v horní části náměstí svitavské týmy i zahraniční delegace vařit svůj originální kotlíkový guláš. O vítězi provoněného dopoledne rozhodne mistr kuchař Václav Šmerda a jeho tým. Jak se to nadšeným kuchařům podaří, posoudíte sami, budou pro vás připraveny degustační porce všech gulášů za jednotnou cenu. Hlavní částí pivních slavností, které startují ve 14 hodin, je prezentace patnácti menších pivovarů, které na čepu nabídnou osvědčené receptury i aktuální novinky. Pro ty nejlepší můžete hlasovat v oblíbené anketě, a to prostřednictvím žetonů, které získáte u stánku se sklenicemi a kelímky.

Provozovatel

Město Svitavy

Náměstí Míru
Svitavy
568 02 Svitavy
Tel.:
+420 606 709 946
Email:
info@svitavy.cz
WWW:
www.svitavy.cz/
GPS:
49,756164 16,468906
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace U Zvonečku ve Svitavách

Restaurace U Zvonečku ve Svitavách

Svitavy, Pardubický kraj
Garni Hotel Svitavy

Garni Hotel Svitavy

Svitavy, Pardubický kraj
Stellplatz parkoviště Svitavy

Stellplatz parkoviště Svitavy

Svitavy, Pardubický kraj
Kavárna v parku ve Svitavách

Kavárna v parku ve Svitavách

Svitavy, Pardubický kraj