Úvod > Co chcete dělat? > Inhalační jeskyně se slanou mlhou
Životní styl

Inhalační jeskyně se slanou mlhou

Na začátku každé procedury je solná jeskyně Dětmarovice doplněna o hustou a vlhkou slanou mlhu, která zaplní celou jeskyni. Slaná mlha je cítit při vdechování, protože se vyrábí ze soli z Mrtvého moře, která je bohatá na minerály, nejvíce však na hořčík a draslík.
Solná jeskyně je unikátní léčebný prostor příznivě ovlivňující široké spektrum zdravotních problémů. Napomáhá k prevenci a regeneraci při léčbě dýchacích cest, astmatu, bronchitidy a respiračních alergií. Zároveň má podstatný vliv na srdce, cévy, nervovou soustavu a psychickou vyrovnanost.


Při proceduře inhalujete slaný vlhký vzduch, který vzniká ve speciálním vyvíječi ze soli z Mrtvého moře a Vincentky, při teplotě cca 20 stupňů Celsia (min. 70% vlhkost). Jedná se o záporné energetické částice, které se přirozeně vyskytují u vodopádu, vysoko v horách, v některých přírodních jeskyních a často po bouřce.

Kapacita jeskyně je 8 dospělých (vybavena 8-mi polohovacími křesly), modřínová podlaha, na stěnách kamnné kvádry a na stropě krápníky. Jeskyně je vytápěna stěnovým topením a teplota je cca 20 stupňů celsia. Pro děti je zde solné pískoviště s osvětlením.
 
Soukromá Botanická zahrada v Orlové

Soukromá Botanická zahrada v Orlové

Orlová, Moravskoslezský kraj
Pivní koupele

Pivní koupele

Orlová, Moravskoslezský kraj
Elektrárna Dětmarovice

Elektrárna Dětmarovice

Dětmarovice, Moravskoslezský kraj
DinoPark Ostrava – pravěký svět na dlani

DinoPark Ostrava – pravěký svět na dlani

Doubrava, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí