Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Horská bouda Čihalka – tradiční ubytování v klidné časti Olešnice
Ubytování

Horská bouda Čihalka – tradiční ubytování v klidné časti Olešnice

Tradiční Horská bouda Čihalka nabízí ubytování v klidné části Olešnice vedle vlastní sjezdovky s vlekem. Naleznete zde ideální místo pro sportovní vyžití.
Horská bouda Čihalka nabízí tradiční ubytování jen 4 km nad Olešnicí v Orlických horách. Jedná se o ideální místo pro sportovní vyžití, skupinové akce s nenáročným ubytováním na samé hranici s Polskem.

V boudě na vás čekají pokoje s vlastním nebo se společným sociálním zařízením na patře. Ideálním místem může být také depandance 40 m od hlavní budovy – separé pro větší skupiny se společným sociálním zařízením. 

V sousedství chaty je hřiště na míčové hry (volejbal, nohejbal, tenis, basketbal) nebo možnost využití ohniště. Ve společných prostorách hlavního objektu naleznete kulečník, stolní fotbal/ tenis, šipky a TV. K dispozici je i připojení Wi-Fi.
Mimo ubytování nabízí horská bouda také tradiční česká jídla ve své restauraci. Ochutnat můžete vyhlášené tradiční kyselo s domácím pečivem, kůzlečí toč a pečínka, kančí kýta se šípkovou omáčkou a domácím houskovým knedlíkem nebo sladké pokušení formou lívanců s domácí povidly. Součástí restaurace je dobře zásobený bar s výběrem destilátů a vín. Specialitou je nabídka moravských vín, která byla dle archivních záznamů v restauraci podávána již před sto lety.

Stravování probíhá formou plné penze, polopenze nebo samostatným stravováním.
Vedle ubytování a restaurace disponuje bouda také vlastní sjezdovkou s vlekem. Svah je osvětlen i pro večerní lyžování a může být zasněžován umělým sněhem. V letním období můžete využití příjemné posezení na venkovní terase či přípravu jídel na zahradním grilu.

Provozovatel

Horská bouda Čihalka

č.p. 223
517 83 Olešnice v Orlických horách
Tel.:
+420 494 660 138
Tel.:
+420 775 510 413
Email:
cihalka@cihalka.cz
Email:
rezervace@cihalka.cz
WWW:
www.cihalka.cz
GPS:
50,375178 16,353438
 
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

ČEZ SkiTour #3 – Orlický maraton

Největší seriál běžkařských závodů bude hostit velice tradiční maraton v Orlických horách.
Deštné v Orlických horách, Královéhradecký kraj

Prohlídky adventně a vánočně vyzdobených interiérů na státním zámku v Náchodě

Prohlídky adventně a vánočně vyzdobených zámeckých interiérů.
Náchod, Královéhradecký kraj

Dětské prohlídky adventně a vánočně vyzdobených interiérů na státním zámku v Náchodě

Prohlídky adventně a vánočně vyzdobených zámeckých interiérů pro děti.
Náchod, Královéhradecký kraj

Velikonoce na náchodském zámku

Velikonoční akce na zámku.
Náchod, Královéhradecký kraj

Orlické hory na běžkách – Orlickohorská běžkařská magistrála

Orlické hory jsou svým profilem přímo ideální pro milovníky běžek. Ti zde naleznou více než 200 kilometrů tras s různou náročností. Vyrazit mohou na mírné kopce s příjemným profilem, ale i na trasy vedoucí po hřebenech hor.
Olešnice v Orlických horách, Královéhradecký kraj

Vrchol Vrchmezí v Orlických horách

Vrchmezí je výrazný vrchol (1084 m) v severní části hlavního hřebenu Orlických hor, asi 4 km jihovýchodně od Olešnice v Orlických horách. Po Velké a Malé Deštné je Vrchmezí třetí nejvyšší horou pohoří.
Olešnice v Orlických horách, Královéhradecký kraj

Rozhledna na Feistově kopci v Olešnici v Orlických horách

V Olešnici v Orlických horách vznikla rozhledna na Feistově kopci. Celková její výška je 30 metrů, nadzemní část má čtvercový půdorys s osmiúhelníkovou otevřenou vyhlídkovou plošinou, nacházející se v sedmém patře.
Olešnice v Orlických horách, Královéhradecký kraj

Naučná geologická stezka Feistův kopec v Olešnici v Orlických horách

Naučná stezka vás krásnou procházkou v devíti zastaveních provede nejzajímavějšími místy geomorfologicky ojedinělého typu reliéfu návrší Feistův kopec v Olešnici v Orlických horách.
Olešnice v Orlických horách, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Horská chalupa U Kožešníků v Orlických horách

Stylovou horskou chalupu U Kožešníků, s kapacitou 14 lůžek, najdete v Sedloňově v Orlických horách. Ubytovat se můžete ve dvou objektech, horské chalupě nebo v domě s apartmány pro 20 osob (pět apartmánů po čtyřech lůžkách).
Sedloňov, Královéhradecký kraj

Šerlišský mlýn v Orlických horách

Šerlišský mlýn je horská chata a výletní místo (860 m) v zalesněném údolí Bělé, severozápadně od Deštného. Nachází se na křižovatce turistických cest, které směřují k Bukačce, na Vrchmezí a na Šerlich.
Deštné v Orlických horách, Královéhradecký kraj

Masarykova chata na Šerlichu – za rodinnou atmosférou do Orlických hor

Svojí polohou, dostupností i nadmořskou výškou je Šerlich ideálním výchozím místem k nejzajímavějším místům Orlických hor – na Velkou Deštnou, do národní přírodní rezervace Bukačka, k Šerlišskému mlýnu, dále na Sedloňovský černý kříž, nebo na Vrchmezí.
Deštné v Orlických horách, Královéhradecký kraj

Penzion Anička v Deštném v Orlických horách

Deštné v Orlických horách doslova vybízí k prožití zimní či letní dovolené. Penzion Anička má na výběr hned několik variant pokojů k ubytování. Vyberou si dvojice, rodiny i příznivci prostorných apartmánů.
Deštné v Orlických horách, Královéhradecký kraj