Úvod > Co chcete dělat? > Herecký dům Viktorka v Ratibořicích
Kultura

Herecký dům Viktorka v Ratibořicích

V Hereckém muzeu v Ratibořicích, které se nachází v Penzionu Viktorka, si prohlédnete vzácné a zajímavé relikvie, fotografie, rekvizity, dokumenty a další artefakty, které věnují samotní herci nebo jejich potomci.
Herecké muzeum v Ratibořicích – Herecký dům Viktorka, umístěné v Penzionu Viktorka, je věnováno všem českým hercům, ať již těm, kteří hráli velké role, tak také těm, kteří ztvárňovali spíše vedlejší postavy. Sami herci věnovali muzeum řadu svých osobních věcí, které o nich něco vypovídají. V muzeum nechybí ani zeď autogramů nebo zeď filmových plakátů.
 
Muzeum je rozděleno do dvou částí – první z nich představuje stálou expozici (osobní předměty herců, autogramy, plakáty, scénáře, kostýmy, rekvizity, fotografie… atp.), druhá část muzea se věnuje výročím a jubileím. Pamatováno je také na chodník slávy. Hlavním patronem a tváří muzea se stal Martin Dejdar. Dalšími podporovateli se stali Libuše Švormová, Regina Rázlová, Eva Hrušková, Ivan Vyskočil, Pavel Trávníček, Miluše Bittnerová, Otakar Brousek či Jaroslava Obermaierová.

Muzeum se nachází v Penzionu Viktorka, návštěvníkům je k dispozici expozice, restaurace s konceptem tradiční české kuchyně, víceúčelový sál, pokoje hotelového typu a zázemí pro hosty. U budovy vznikl rovněž první chodník slávy a připravuje se herecká alej, která bude připomínat osobnosti, které už nejsou mezi námi. Exponáty jsou rozmístěny v celém objektu, otevírací doba je tedy shodná s otevírací dobou penzionu. Muzeum je propojeno s retaurací a penzionem, takže je pro zákazníky zdarma.
 

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Viktorka

Penzion Viktorka

Česká Skalice, Královéhradecký kraj
Restaurant & Café Zahradní

Restaurant & Café Zahradní

Česká Skalice, Královéhradecký kraj
Autocamping Rozkoš – rozkoš u vody

Autocamping Rozkoš – rozkoš u vody

Česká Skalice, Královéhradecký kraj
Penzion a Autokemp Wolf Česká Skalice

Penzion a Autokemp Wolf Česká Skalice

Provodov-Šonov, Královéhradecký kraj