Úvod > Co chcete dělat? > Gala Vinařství Bavory u Mikulova
Gurmánská turistika

Gala Vinařství Bavory u Mikulova

Gala Vinařství nabízí rodinný přístup, preciznost, čistotu a harmonii. Produkuje originální vína vysoké kvality. Vína pocházejí z výborných vinařských poloh a z historicky vyhlášených vinic s daným původem.
Rodinné vinařství Gala patří mezi menší moravská vinařství. Hospodaří se zde na 9 ha vlastních vinic v jedinečném terroir Pálava, která je Chráněnou krajinnou oblastí a patří do soustavy chráněných území Natura 2000 a UNESCO. Vinice vinařství Gala se nacházejí na svazích Stolové hory ve viničních tratích obcí Bavory a Perná.
 
Vinaři opečovávají minimálně 6600, někde až 9000 keřů na hektar s nízkou opěrnou konstrukcí. Ve vinicích kladou důraz na ruční práci s péčí o jednotlivý keř. Také hrozny sklízí výhradně ručně, přesbírávají, jejich množství redukují a zpracovávají co nejšetrnějším způsobem.


Nabídka vín vinařství Gala

V nabídce vín je Sauvignon, Chardonnay – Pinot a Merlot – Pinot Rose. Hermes je označení pro nejvyšší řadu bílých vín vinařství Gala (podle vinice Hermesdorfen). Pro vína řady Hermes se vybírají hrozny z těch nejlepších poloh. Ochutnat můžete Ryzlink vlašský Hermes, Chardonnay Hermes a Sauvignon Hermes.

Nejvyšší řada červených vín jsou Pinoty. Vína zrají 12 měsíců na nových nebo starších dubových sudech. Zakoupit si můžete Pinot Noir – Merlot Bergrus nebo Pinot & Ryzlink Brut Nature. Nechybí ani nabídka sektů: Pinot & Ryzlink Brut Nature a Chardonnay Brut
 
V roce 2019 bylo vinařství oceněno titulem Vinařství roku (kategorie malé vinařství).
 

Provozovatel

Gala Vinařství

Bavory u Mikulova
Bavory 172
692 01 Bavory
Tel.:
+420 603 570 013
Email:
info@galavinarstv...
WWW:
www.galavinarstvi.cz
GPS:
48,835678 16,628139
 
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Vinařství  Drmola

Vinařství Drmola

Bavory, Jihomoravský kraj
Penzion Proneco v Klentnici

Penzion Proneco v Klentnici

Klentnice, Jihomoravský kraj