Úvod > Co chcete dělat? > Café Fara v Klentnici u Mikulova – kavárna řízená srdcem
Café Fara v Klentnici u Mikulova - kavárna řízená srdcem
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Gurmánská turistika

Café Fara v Klentnici u Mikulova – kavárna řízená srdcem

Stylová nekuřácká kavárna v Klentnici na trase cyklostezky pod Pálavskými vrchy nabízí lahodnou kávu, zážitkový salónek Coffee spirit, farní knihovnu, vinný sklep, ubytování v nově vybudovaných netradičně řešených pokojích, prostornou terasu i dětské hřiště. Od jara do podzimu také skvělé akce.

V Klentnici u Mikulova najdete stylovou kavárnu, která leží na jedné z nejvýznamnějších cyklostezek vedle kostela Sv. Jiří.  Školení baristi vám zde nabídnou vlastní kávovou směs. Kromě kávových nápojů si zde vychutnáte kvalitní víno, zákusky či sezónní speciality.

Originální směs kávy tvoří kvalitní odrůdy kávy arabika pocházející z Brazílie, Kolumbie a Etiopie, které doplňuje kvalitní indická robusta. V kávě převažuje hořké spektrum chuti, kakao, oříšky s velmi jemnou ovocnou chutí bobulového ovoce. Jednotlivé druhy jsou praženy odděleně, aby byly zachovány jejich jedinečné chuťové profily a až následně smíchány. Zrna jsou pražena velmi pozvolna, dle druhu 16 až 18 minut, aby nedošlo ke spálení delikátních aromatických látek. Výsledkem je silný vášnivý šálek kávy s vyváženou chutí.

Využijte příjemné posezení v nekuřáckém prostředí nebo na prostorné terase. Cyklisté si na dohled mohou odložit své miláčky a děti se zabaví na hřišti hned vedle kavárny. Od jara do podzimu zde pořádají koncerty a zajímavé akce. Buduje se vinný sklep a také ubytování pro pocestné. Nabízíme také prostory pro svatby s možností církevního obřadu v kostele hned vedle kavárny.

Areál Café fara v Klentnici se v roce 2011 rozrostl o dřevěný penzion. Je postaven na místě původních chlívků a právě jejich hospodářská funkce byla inspirací autorovi stavby. Novostavba je totiž malou abstraktně stylizovanou stodolou. Tvar budovy je pro tuto oblast typický až archetypální – podélný dům se sedlovou střechou, jejíž velikost respektuje okolní měřítko historické architektury a její forma je abstraktní. Vertikální modřínové latě fasády vytváří poetické pozadí pro vržené stíny ořechu na dvoře i Vašich představách. Budova má unikátní nosnou konstrukci z masivních, křížem lepených dřevěných panelů, interiér je celodřevěný a jsou zde použity dva druhy dřeva – smrk a dub.

Muzeum kávy v Klentnici

Muzeum kávy v Klentnici

Klentnice, Jihomoravský kraj
Mýdlárna na Pálavském vršku

Mýdlárna na Pálavském vršku

Mikulov, Jihomoravský kraj
Hradiště Stolová hora u Klentnice

Hradiště Stolová hora u Klentnice

Klentnice, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí