Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Fort Hary – oživlá historie osidlování Ameriky
Zážitky

Fort Hary – oživlá historie osidlování Ameriky

Westernová pevnost se nachází v malebném prostředí Jižních Čech v obci Jarotice nedaleko Mirotic rodiště Mikoláše Alše. Jde o jediný skanzen lovců kožešin v Čechách! Můžete tu zakoupit turistickou známku, turistickou vizitku a další suvenýry a upomínkové předměty...
U jihočeských Mirotic narazíte na pravou indiánskou atmosféru. S dětmi se můžete vypravit do doby padouchů a statečných indiánů a prohlédnout si indiánské muzeum – největší svého druhu v Čechách.

Westernová pevnost i jediný skanzen lovců kožišin v Čechách, to vše nabízí Fort Hary. Čekají zde na vás atrakce z doby osidlování amerického Západu, ale také zajímavé informace, zkoušky dovednosti a zvířata. Můžete si vyzkoušet střelbu z luku, střelbu z pušky a coltu, hod lasem, nožem, tomahawkem a oštěpem, jízdu na poníkovi pro malé děti a další.
 
Přímo v areálu se dá po domluvě ubytovat v indiánských stanech tee-pee.
 

Co Fort Hary nabízí

 • Množství informací a zajímavostí z doby osidlování Amerického Západu
 • cca 20 srubových staveb
 • Indiánské muzeum s replikami předmětů denní potřeby původních obyvatel Severní Ameriky
 • Srub lovců kožešin s dobovým vybavením (pasti, kožešiny)
 • Taverna a Saloon – možnost posezení a občerstvení
 • Indiánský a traperský obchůdek – indiánské suvenýry , upomínkové předměty
 • Dobová kovárna – ukázka kovářské práce, prodej upomínkových předmětů
 • Indiánská tee pee – stylově malovaná (možnost přespání)
 • Zkoušky dovednosti pro aktivní – střelba z luku, střelba z pušky a coltu, hod lasem, nožem, tomahawkem a oštěpem, jízda na poníkovi pro malé děti
 • Práce s honáckým bičem – ukázky a prodej bičů 
 • Koně plemene Apaloosa – možnost celodenních vzjížděk (nutno objednat dopředu)
 • Domácí zvířata chovaná k užitku obyvatel pevnosti
 • Víkendové country bály, soukromé a další akce
 • Ubytování – možnost přespání v tee pee, stylových srubech, ve vlastním stanu nebo v místním penzionu...

Jógový pobyt pro rodiny s dětmi

Týden s jógou pro dospělé a s táborovým programem pro děti v době cvičení.
Mirotice, Jihočeský kraj

20. Mirotické setkání loutek a hudby

Jihočeský multižánrový festival pro všechny generarace odstartuje fenomenální VOJTĚCH DYK and D.Y.K. v letním kině Písek. Festival bude pokračovat 4. a 5. 8. tradičně v Miroticích.
Mirotice, Jihočeský kraj

Divadlo Aqualung – Skečírek

Už jste někdy rozšroubovali rádio a nedokázali ho znovu sestavit? Rozesmálo vás to? Dojalo? A Chcete si to zopakovat
Blatná, Jihočeský kraj

Krajkářské slavnosti Sedlice

Připravujeme pro vás již nyní, bohatý kulturní program, řemeslnický jarmark, výstavy krajek, módní přehlídku, dětský koutek a zajímavé hosty.
Sedlice, Jihočeský kraj

Den dětí spojený s otevřením plovárny

Odpoledne plné her a dobrodružství, které pro mladší účastníky připravujeme ve spolupráci s dětmi ze žákovského parlamentu základních škol a Domem dětí a mládeže Blatná, je inspirováno Malým princem a jeho putováním mezi planetkami.
Blatná, Jihočeský kraj

37. ročník Jihočeských klavírních kurzů

37. ročník Jihočeských klavírních kurzů se i tento rok koná na zámku a v základní umělecké škole v Blatné. Jsou určeny jak začátečníkům, tak pokročilým studentům – od dětí předškolního věku po dospělé.
Blatná, Jihočeský kraj

Barokní muzejní noc

Srdečně vás zveme na Barokní muzejní noc, v rámci které se uskuteční vernisáž výstavy Městského muzea Blatná „Baroko na Blatensku za dob Serenyiů“. Těšit se můžete na program pro malé i velké.
Blatná, Jihočeský kraj

Baroko na Blatensku za dob Serenyiů

Období baroka na Blatensku je spjato s působením uherského rodu Serényiů, který zde působil mezi lety 1695–1798.
Blatná, Jihočeský kraj

Kurzy cvičení podle Mojžíšové a relaxační pobyty v Lomu u Blatné

Cvičení s rehabilitačními prvky pomáhá při bolestech zad, kloubů, migrénách. Účinně pomáhá dívkám a ženám, které nemohou otěhotnět. Během relaxačního pobytu si užijete relaxační masáž hlavy, reflexní masáž nohou, Shiatsu masáž, grilování, procházky, návštěvu zámku a zámecké obory v Blatné.
Lom, Jihočeský kraj

Kostel sv. Jiljí v Miroticích

Kostel sv. Jiljí v Miroticích je připomínán již v roce 1254. Věže kostela jsou časo zobrazeny na kresbách Mikoláše Alše. Dnešní podoba je výsledkem pseudorománské přestavby v letech 1870 – 1872.
Mirotice, Jihočeský kraj

Památník Mikoláše Alše a Matěje Kopeckého

Památník Mikoláše Alše a Matěje Kopeckého stojí na místě, kde před požárem stával rodný dům Mikoláše Alše. V domě si prohlédnete expozici těchto dvou velikánů českého umění – Alšova díla a výstavu loutek.
Mirotice, Jihočeský kraj

Pomník Mikoláše Alše v Miroticích

Na náměstí Mikoláše Alše v Miroticích stojí socha v nadživotní velikosti místního rodáka malíře a kreslíře Mikoláše Alše. Bronzovou sochu vytvořil v roce 1955 Antonín Lhoták.
Mirotice, Jihočeský kraj

Tvrz Kožlí u Čížové

Tvrz Kožlí u Čížové se nachází v prostorách bývalého panského dvora. Jedná se o bývalý renesanční zámeček Kalenických z Kalenic.
Předotice, Jihočeský kraj

Židovský hřbitov Mirotice

Židovský hřbitov v Miroticích byl založen v 17. století. Velmi zachovalý hřbitov, ale nejstarší náhrobek údajně datován z roku 1647.
Mirotice, Jihočeský kraj

Tvrz Cerhonice

Nenápadná obec nedaleko Písku na první pohled ničím zvláštním nevyniká. Z dálky viditelná věžička tvrze však dává tušit, že se tu nachází zámeček nebo hrádek a že se jedná o mohutnou a majestátní budovu.
Cerhonice, Jihočeský kraj

Sedlické krajkářství

V Blatenské pahorkatině na cestě mezi Blatnou a Strakonicemi leží městečko Sedlice, které je známé dlouholetou tradicí paličkování krajek. Ve městě je otevřen obchod, kde Sedlická krajka prezentuje své výrobky nabízí k prodeji pomůcky určené na výrobu krajky a pořádá výukové kurzy pro děti i dosp...
Sedlice, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytování na zámku Strážovice u Mirotic

Hledáte-li ubytování v jižních Čechách pro dovolenou s dětmi či s partou přátel, romantické zákoutí pro váš svatební den, či přenocování na cestách, zámek Strážovice je tu pro vás.
Mirotice, Jihočeský kraj

Statek Zelený dub – ubytování, chov ovcí, výroba sýrů

Farma Zelený dub je místem pro klidnou dovolenou i pro dny plné zážitků. Nabízíme ubytování na krásném zrekonstruovaném jihočeském statku. Najdete u nás pohodu a klid na okraji malé jihočeské vesničky jménem Dubí Hora.
Drhovle, Jihočeský kraj

Rekreační areál Milavy na Strakonicku

Rekreační areál Milavy se nachází v krásném prostředí jihočeských rybníků a lesů nedaleko od Strakonic, Blatné a Písku v lesním prostředí.
Velká Turná, Jihočeský kraj

Pivovar Čížová

Pivovar se nachází ve zrekonstruovaných prostorách v areálu čížovského zámku a vaří se zde pivo českého plzeňského typu.
Čížová, Jihočeský kraj

Kulturní kavárna Železářství U Šulců v Blatné

Navazujeme na prvorepublikovou tradici kavárenství a vytváříme prostor pro setkávání a hovory. Součástí je i galerie výtvarných děl.
Blatná, Jihočeský kraj

Oh my deer café na zámku Blatná

Na zámku Blatná je otevřena kavárna Oh my deer, kde si můžete odpočinout či návštěvě zámku či rozlehlého zámeckého parku s daňky.
Blatná, Jihočeský kraj

Zámecký lihovar a pivovar Blatná

Lihovar v Blatné má dlouhou tradici, již v roce 1885 ho postavil baron František Hildprandt. Patří k největším výrobcům a vývozcům ovocných destilátů v ČR, obnovy se dočkal také pivovar, který v návaznosti na tradici rodiny Hildprandtů vaří vynikající blatenské pivo.
Blatná, Jihočeský kraj

Ořechový dvůr

Ořechový dvůr se nachází v malebné jihočeské vesnici Velké Nepodřice, na Písecku . Její okolí je ideálním místem pro cykloturistiku, pěší výlety, koupání nebo prohlídku historických hradů a zámků.
Písek, Jihočeský kraj