Úvod > Co chcete dělat? > Dětské jezdecké tábory s kladrubskými koňmi

Dětské jezdecké tábory s kladrubskými koňmi

Letní sporty
Dopřejte dětem prázdniny v sedle císařských koní. Tábor je ukončen Jezdeckou akademií – ukázkou jezdeckého umění, které se děti v hřebčíně Favory naučí během pobytu. Hřebčín sídlí na barokním statku Benice, nedaleko Benešova.

Hřebčín Favory se sídlem na barokním statku Benice pro sezónu 2014 připravil letní dětský tábor zaměřený na výcvik jezdectví.

Putovat přírodou na hřbetu koně, cítit jeho sílu, vnímat celým svým tělem každý jeho pohyb, jeho teplo, zažívat slovy nepopsatelnou euforii z rychlé jízdy, uvědomovat si partnerství s živým tvorem, jeho věrnost, patří zřejmě k bytostné potřebě každého člověka.

Děti budou jezdit na koních odpovídajících jejich jezdecké úrovni. Kapacita turnusu je pouze 20 dětí, proto se mohou trenéři dětem věnovat individuelní péči.Hřebčín garantuje, že vaše dítě stráví na koni minimálně 1,5 hodiny denně. Děti se učí klasický, tzv. anglický styl jezdění. Výcvik jízdy povede licencovaný trenér jezdectví s asistenty. Děti mají v programu tábora zahrnutu hodiny teoretické výuky z hipologického oboru a taktéž přednášku veterinárního lékaře o zdravotní problematice koní.

Pro děti je připraven každodenní doprovodný program (táborové hry, soutěže, promítání filmů s hipologickou tematikou, divadelní představení) se zkušenými táborovými vedoucími. Barokní statek Benice je dobře dostupný z dálnice D1, nachází se 11 km od Benešova. Hřebčín Favory je jedním z největších soukromých chovatelů kladrubských koní v České republice.

Tábor probíhá v týdenních turnusech v průběhu července a srpna. Příjezd na tábor a předání potřebných dokumentů je vždy v neděli od 14.00 hod., v 15.00 hod. následuje společné přivítání účastníků a seznámení se s organizací a pravidly letního jezdeckého tábora. Následuje prohlídka hřebčína, rozdělení dětí do jezdeckých skupin podle jejich schopností a dosavadních jezdeckých zkušeností a zároveň začíná první výuková lekce na jízdárně.

Celý popis
Naposledy změněno: 5. 10. 2019