!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Apidomek v Kunvaldu – včelín, ve kterém můžete bydlet
Životní styl

Apidomek v Kunvaldu – včelín, ve kterém můžete bydlet

Apiterapii, tedy léčbu včelami a včelími produkty, lidé nevědomky využívají, když si dají med při nachlazení do čaje. Její staronovou podobou je apidomek - včelín sloužící i pro pobyt nevčelařů, kde se můžete na čas zabydlet zároveň se včelami.
Z technického aspektu je apidomek speciální dřevěná včelnice o malé rozloze, kde jsou po jejich delších stranách instalována včelstva. Samotné lůžko je vytvořeno z dřevěného roštu se zasíťovanými otvory přímo nad úly se včelstvy. Na lůžku bývá položena přírodní matrace, deka s polštářkem nebo také nic. Jak si budete přát a jak vám to bude příjemné.
 
Ze subjektivního hlediska je možné v apidomku být součástí včelstva, které vyzařuje svou včelí energii a teplo, dále produkuje speciální mikroklima plné aromatických látek, esencí, propolisu, pylu, medu, ferohormonů, fytohormonů, tekutých voskových částeček, alkoholu, slinných sekretů včel, enzymů, mateří kašičky atd. Máte zde tak unikátní možnost nechat na sebe působit včelí vlivy cirkulací vzduchu a tepla v bezprostředním kontaktu se včelstvy, ale stále být v bezpečí od včelích žihadel.
 

Doporučení k pobytu v apidomku

  • Ležení v apidomku nemá téměř žádné kontraindikace a nežádoucí účinky
  • Nejvhodnější je pobývat v apidomku při aktivitě včel (ne v zimě)
  • Před pobytem vyloučit alkohol, jíst lehce
  • Je vhodné sundat šperky, kovové předměty, hodinky a odložit mobily, tablety a PC
  • Je nutné se vyvarovat silně aromatické kosmetice a v apidomku se pohybovat pomalu, ležet klidně, nerušit včely
  • I když je riziko bodnutí malé, je nutné znát, zdali není klient alergický
  • Při nemoci je vhodné se o této terapii poradit se svým ošetřujícím lékařem


Vlivy působení včel na člověka

Úlový vzduch
Přirozeně vydezinfikovaný úlový vzduch v apidomku má kladný účinek na dýchací systém člověka, zmírňuje projevy pylových alergií, bronchitid, astmat, chronických zánětů plic a náchylnosti k infekcím. Dále také zlepšuje spánek a náladu, zvyšuje chuť k jídlu a posiluje imunitu. Údajně dokonce podporuje dlouhověkost.

Mikrovibrace včel
Organizmus včely obsahuje až milion krystalů magnetitu, vytváří magnetické pole a přenáší elektrostatický náboj. Včely mohou pomoci k odstranění poruchy v elektromagnetickém poli člověka. Jedná se o normalizaci krevního tlaku, činnosti mozku a srdce, uvolňuje křeče a zlepšuje svalový tonus.

Infračervené teplo
Že včely vyzařují infračervené teplo je známé. Působení včelího infračerveného tepla na lidský organizmus je ale ještě stále málo prozkoumané. Obecně lze říci, že infračervené záření má pozitivní vliv na imunitní soustavu, snižuje krevní tlak, ulevuje od bolesti podporou produkce neurotransmiterů, nemá nežádoucí účinky.

Bioenergetika včel
Včely s největší pravděpodobností vyzařují svou specifickou bioenergii. Vyznavači této teorie prohlašují, že se cítí po ležení na úlech velmi odpočatí a svěží. Často uvádí, že čtyřhodinový spánek v apidomku vydá za osmihodinový. Udávají, že se lepší jejich psychický stav, údajně je popsán dobrý vliv na plodnost a potenci, kůži, vlasy, nehty. Uklidňuje hyperaktivní, autistické děti. Ležení na úlech může být prevence téměř jakékoliv nemoci.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 26. 4. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Autocamping Pod Černým lesem v Žamberku

Autocamping Pod Černým lesem v Žamberku

Žamberk, Východní Čechy
Horský hotel Rokytenka v Rokytnici v Orlických horách

Horský hotel Rokytenka v Rokytnici v Orlických horách

Rokytnice v Orlických horách, Královéhradecko
Pension Rampušák v Rokytnici v Orlických horách

Pension Rampušák v Rokytnici v Orlických horách

Rokytnice v Orlických horách, Královéhradecko