Úvod > Co chcete dělat? > Lázně a wellness > Aquapark Žamberk
Lázně a wellness

Aquapark Žamberk

Aquapark Žamberk prošel roku 2022 velkou rekonstrukcí. Najdete zde bazén s dětským brouzdalištěm, skluzavkou, dvěma tobogany, kamikadze, masážní vanou a bazénkem pro nejmenší děti s přihřívanou vodou. Zahrát si zde můžete plážový volejbal, streetball nebo stolní tenis.
Městské koupaliště v Žamberku bylo vybudováno v roce 1994, v roce 2022 proběhla rekonstrukce kompletně do nerezu a byly nainstalovány nové atrakce. Aquapark je vybaven plaveckým bazénem s dětským brouzdalištěm, skluzavkou, dvěma tobogány (79 m a 83 m), skluzavkou kamikadze (50 m), dětským pískovištěm, masážní vanou a bazénkem pro batolata s přihřívanou vodou.

Příznivci sportu zde naleznou vyžití při plážovém volejbale, streetballu, stolním tenisu a aerobiku. Sportovní a plavecké náčiní si zde můžete za poplatek zapůjčit. Samozřejmostí je sociální zařízení, bufet a parkoviště. Navštívit můžete také přilehlou restauraci. Aquapark má bezbariérový přístup.
 

Vybavení aquaparku

  • 3 plně funkční tobogány: v areálu se nachází 2 tobogány (79 m a 83 m) a kamikadze (50 m)
  • masážní vana: vhodná pro každého, kdo se chce uvolnit či odreagovat
  • další atrakce: vodní hřib a chrliče
  • dětské brouzdaliště: brouzdaliště je vhodné pro rodiny s těmi nejmenšími (děti do 5 let pod dohledem dospělé osoby)
  • dětské pískoviště: o zábavu dětí je zde postaráno. Kromě vodních atrakcí zde naleznou také dětský hrad a pískoviště
  • nafukovací skluzavka po celé léto zdarma
  • sportovní zázemí: pro sportovně založené je zde možnost zdarma využít hřiště na streetball a plážový volejbal

Sportovní hřiště jsou k využití zdarma. Půjčení sportovního náčiní je za poplatek. Volejbalové hřiště mimo provoz koupaliště: 100 Kč/1 hod. Kapacita aquaparku je 1000 návštěvníků, kapacita parkoviště je 100 míst, do úschovny kol se vejde 50 bicyklů.

Betlémy z našich domácností

Výstava betlémů.
Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj

Orlickoústecké lidové malované betlémy v Ústí nad Orlicí

Mimořádný fenomén orlickoústeckých malovaných betlémů představuje malá expozice, která zahrnuje vedle skutečně velkého – s šířkou 5,9 m – betlému vánočního také betlém tříkrálový a dva v Čechách velmi neobvyklé betlémy, tedy hromniční a postní zvaný též velikonoční.
Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj

12. Tradiční výstava Betlémů na zámku Kvasiny

Již po dvanácté jsou v pěti sálech zámku Kvasiny vystaveny téměř dvě stovky betlémů všech materiálů, velikostí, domácího i exotického původu! Přijďte si užít sváteční atmosféru s přáteli, rodinou i dětmi.
Kvasiny, Královéhradecký kraj

Štěkání a mňoukání na Ježíška v útulku Lanškroun

Načerpejte vánoční atmosféru se zvířátky v lanškrounském útulku.
Lanškroun, Pardubický kraj

Městské muzeum Žamberk

Stálá expozice dokladuje historii města a rozvoj lidových i uměleckých řemesel na Žambersku. Chloubou sbírek jsou práce řezbářů, sklářů, kovářů, hrnčířů i zámečníků.
Žamberk, Pardubický kraj

Klasicistní radnice v Žamberku

Radnice na náměstí v Žamberku je klasicistní jednopatrová budova s hranolovou vížkou. Postavena byla roku 1810. Je zdobena pískovcovým schodištěm a znakem města nad vstupem.
Žamberk, Pardubický kraj

Žamberecký okruh

Více než devítikilometrový okruh spojuje zajímavá místa v Žamberku.
Žamberk, Pardubický kraj

Kostel sv. Václava v Žamberku

Původní dřevěný kostel v r. 1684 od blesku vyhořel. Nynější kostel byl vystavěn chrudimským architektem Donáto Theodorem Morazzim. Jedná se nejvyšší stavbu Žamberka.
Žamberk, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Autocamping Pod Černým lesem v Žamberku

Autocamping Pod Černým lesem se nachází v okrajové části Žamberka v Severovýchodních Čechách a je součástí velkého rekreačního areálu se mnoha možnostmi ubytování i využití volného času.
Žamberk, Pardubický kraj

Statek U sv. Jána – ubytování v Orlických horách

Rodinný penzionu Statek U sv. Jána leží v krásném prostředí Orlických hor. Můžete využít ubytování v plně zařízených pokojích s vlastní kuchyňkou a koupelnou. Děti si u nás mohou prohlédnout hospodářská zvířata a pomoci s péčí o ně.
Kunvald, Pardubický kraj

Restaurace a společenské centrum Nový dvůr

Restaurace je umístěna v bývalých prostorách letohradské barokní sýpky. V přízemí restaurace je 100 míst k sezení a na galerii restaurace je dalších 60 míst.
Letohrad, Pardubický kraj

Ubytování na faře v Nekoři

V Nekoři se můžete levně ubytovat na faře vedle kostela sv. Mikuláše. Jde o ubytování hostů respektujících církevní prostředí, vhodné pro rodiny i menší skupinky.
Nekoř, Pardubický kraj