Úvod > Aktivity & akce > Akce > Turistický pochod Okolím studánek Brna

Turistický pochod Okolím studánek Brna

Kdy 25. květen 2019 6:30 - 21:00 Sportovní akce
Od pradávných dob naši moudří předkové opatrovali a udržovali přírodní prameny a upravovali je do podoby studánek. Vydejte se poznávat tyto zdroje života. Trasy pochodu Vás povedou z Brna - Ořešína přes Útěchov, Bílovice, Řečkovice až do oblasti známé jako kraj lišky Bystroušky.
Studánky a přírodní prameny jsou od pradávna nedílnou součástí zdejší krajiny. Naši moudří předkové si studánek velmi vážili a pečovali o ně. V Jejich okolí často budovali malé i větší umělecky zpracované pomníčky. Díky jejich úsilí a péči dnes máme v okolí Brna více než sedm desítek studánek.Turistický pochod Okolím studánek Brna Vás na svých trasách v délce 8, 14, 25, 35 a 50 km seznámí s některými z nich.

Trasy vás povedou z Brna - Ořešína na Útěchov, Vranov, Řečkovice a dále až k Bílovicím nad Svitavou a Adamovu. Do malebné oblasti známé jako Kraj lišky Bystroušky. Trasy vás povedou po turistických značených stezkách. K nalezení některých studánek, které se nacházejí mimo turistické značené stezky, vás dovede naše značení. Na pochodu poznáte známé i méně známé studánky a rozličné úpravy jejich okolí.

Víte například, kde se nalézá studánka Ptačí svatyně, nebo studánka U psa, či dokonce studánka velikána Járy Cimrmana a víte, kde pramení potok Ponávka?

Občerstvení zajištěno
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 5. 2019
28.5.
13.10.
Počátky sportu v Brně

Počátky sportu v Brně

Brno-Královo Pole, Jižní Morava
3.5.
30.6.
Výstavní cyklus Republika 1918-2018

Výstavní cyklus Republika 1918-2018

Brno, Jižní Morava
27.4.
31.12.
Prohlídka četnické stanice v Kuřimi

Prohlídka četnické stanice v Kuřimi

Kuřim, Jižní Morava
1.6.
31.12.
Žijí tu s námi v Zoo Brno

Žijí tu s námi v Zoo Brno

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí