Úvod > Aktivity & akce > Akce > Derflanské otevřené sklepy v Uherském Hradišti – Sadech
"> Otevřené sklepy v Derfli (Uherské Hradiště – Sady) Už třetím ročníkem pořádáme komorní otevřené sklepy jako protest proti komerčním masovým akcím. A dle reakcí návštěvníků jsme se konceptem dobře trefili. Autorem fotky je Aleš Duda. "> Pohoda v Sadech Na našich zahrádkách, vinohradech a piknikovacích plochách zpomalíte, abyste si mohli vychutnat vínko v klidu a pohodě. Místo, kde se zpomalí čas. Autorem fotky je Aleš Duda. "> Značení sklepů Nemusíte se obávat, že byste na tom našem kilometru sklepů zabloudili. Po trase jsou šipky s označením a v ruce budete mít katalog s mapkou. Autorem fotky je Aleš Duda. "> Fotografická soutěž Můžete si zasoutěžit o nejlepší flašky v naší fotografické soutěži. Autorem fotky je Aleš Duda. "> Vinařství Medek Josef Medek dělá vína na přírodních kvasinkách, nefiltrovaná, minimálně sířená a bez další chemie. Díky tomu jsou bohatá na chutě i vůně a vhodná i pro alergiky. Autorem fotky je Aleš Duda. "> Víno Blahuš První sklep na trase, adresa Pod Vinohrady 285. Začít však můžete ve kterémkoli sklepě, všude budeme mít připravené sklenky a mapky. Autorem fotky je Aleš Duda. "> Víno Sedlář Pavel dělá krásná vína, je jeden z nejoblíbenějších vinařů v Sadech a vyžívá ve sladších vínech. Autorem fotky je Aleš Duda. "> Lojza Zatloukal Lojza je neuvěřitelně skromný, má výborná vína a osobitý přístup. A když začne vyprávět, tak chcete dát nohy nahoru a vpíjet se do jeho vína. Autorem fotky je Aleš Duda. "> Bečica & Juračka Bečica a Juračka loni posbírali nejvíce medailí na výstavách. Tomáš Bečica se navíc zaměřuje na přírodní vína s minimálním obsahem síry. Autorem fotky je Aleš Duda. "> Víno Hron Bratři Hronové vlastnoručně postavili svůj krásný, hluboce zakopaný sklep, kde se dobře schovává před ostrým sluncem. Nad sklepem se dá také piknikovat přímo pod vinohradem s pěkným výhledem. Autorem fotky je Aleš Duda. "> U Sedláře Náš největší puntičkář v Sadech! Je úžasný. V tomto sklepě by se dalo jíst z podlahy :) Autorem fotky je Aleš Duda. "> Před zahrádkářským sklepem Víno je pěkně vychlazené a osvěžující. Autorem fotky je Aleš Duda. "> U Medků Při krásném počasí potěší posezení na venkovní pergole nebo zahrádce. Na travnatých plochách se dá piknikovat a užívat pohody. Autorem fotky je Aleš Duda. "> Venkovní posezení před sklepem u Hronů Ochutnávat můžete venku na čerstvém vzduchu nebo v příjemném chládku sklípků... volba je na vás :) nad tímto sklípkem je úžasný prostor na piknikování, tak buďte vybaveni :) Autorem fotky je Aleš Duda.
25.5.
+ Přidat foto

Derflanské otevřené sklepy v Uherském Hradišti – Sadech

Kdy 25. květen 2019 14:00 - 20:00 Gastronomické akce
Ideální zastávka před jízdou králů ve Vlčnově. Odpoledne skočíte na otevřené sklepy v Sadech a večer na muziky ve vlčnovských búdách. Na komorní akci vám derflanští mikrovinaři osobně představí své vydřené vzorky podomácku vyráběných vín, letos navíc i vína slámová, ledová a archivní.
7 mikrovinařů roztroušených po vesnici
Vinaři jsou rozprostřeni ve vzdálenosti 1 kilometru, to si můžete projít opravdu loudavým krokem. Koštovat budete pod širým nebem nebo v příjemně chladivých sklepích.

Vinaře máte vždycky po ruce
To abyste mohli diskutovat o víně i životě. Vzorky naléváme bez čekání a vy sami si určujete tempo koštu. Vína jsou dobrá, spolek Vinaři Sady každoročně posbírá přes stovku vítězných medailí z okolních výstav vín. Jen na námi organizované výstavě vín jsme od hodnotitelů získali 35 zlatých medailí.

Piknik bude jasná volba
Vemte s sebou deku a svačinu, piknikovat můžete přímo ve vinohradech a s pěknými výhledy. Čepovaná voda zdarma je samozřejmostí, stejně jako domácí pomazánky, vinné pečivo a další dobroty k zakousnutí.

Výběrová, ledová i slámová vína
Letos se poprvé zúčastní i Ondřej Balíček, který si pro radost vinaří už dvacátým rokem, a zaměřuje se na výběrová, ledová a slámová vína. A na jeho Ryzlink rýnský 2009 se už sami nemůžeme dočkat.

Archivní vína
Ve Vinařství Medek bude možnost ochutnat archivní vína. Pokaždé bude otevřená jiná láhev a bude možnost se zeptat na vše, co je třeba k archivování vín znát — jaká vína se hodí na uložení, v jakých podmínkách skladovat, jak testovat, zda se víno vyvíjí správně, jak jej pak dekantovat a v jakém dekantéru, jak poznat, že je už dekantované a do jakých skleniček patří.

Fotografická soutěž o lahve
Přidejte se k soutěži o láhev dobrého vína! Je jedno, jestli máte starý telefon nebo zrcadlovku, počítá se nápad, um a zachycení momentu.
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 5. 2019
11.4.
22.9.
Umění pravěku - Pravěk umění ve Slováckém muzeu

Umění pravěku - Pravěk umění ve Slováckém muzeu

Uherské Hradiště, Východní Morava
3.6.
31.12.
Otomar Oliva na Velehradě

Otomar Oliva na Velehradě

Velehrad, Východní Morava
28.3.
29.3.
Derflanská výstava vín v Uherském Hradišti

Derflanská výstava vín v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště, Východní Morava
26.7.
4.8.
Letní filmová škola Uherské Hradiště 2019

Letní filmová škola Uherské Hradiště 2019

Uherské Hradiště, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí