Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mělnické trhy

Mělnické trhy

Kdy 4. duben 2015 8:00 - 12:00 Lidová řemesla a trhy
Mělnické trhy, farmářské, řemeslné, bleší.
Mělnické trhy vstupují již do svého pátého ročníku. A zásluhu na tom máte především vy, návštěvníci trhů. Bez vašeho zájmu by byly trhy zbytečné. A tak velice si vážíme přízně, kterou zachováváte našim prodejcům, a že svými nákupy přímo podporujete regionální výrobce, chovatele, pěstitele. Činnost našeho občanského sdružení tak nabývá smyslu a vybízí nás k dalším krokům.

Jedním takovým krokem je i zpráva obsažená v titulku tohoto článku. Jelikož několik let čelíme vašim dotazům a žádostem, abychom trhy pořádali každý týden, vznesli jsme tento požadavek k jednání. A podařilo se. Po mnoha diskusích se nově zvolení zástupci města Mělník rozhodli vyslyšet tyto žádosti a podpořili každotýdenní pořádaní trhů. A tak za této podpory, která je úcty hodná, budete moci přicházet každou sobotu od velikonoc do dušiček v čase od 8.00 do 12.00 hod. na nám. Míru, s vyjímkou soboty Mělnického vinobraní, kdy se trh nekoná.

Zpestřením budou tři slavnostněji laděné jarmarky s kulturním programem, které budou s prodlouženou dobou konání od 8.00 do 17.00 hodin.

Společně se tak můžeme těšit na první z nich, Velikonoční jarmark, který odstartuje celý letošní ročník trhů již v sobotu 4. dubna. Bude opět trochu slavnostnější a stejně jako v minulých letech doplní  jarmareční atmosféru dobrá muzika, divadélko a tématická dílna pro děti. Dalším celodenním trhem bude 9. května Řemeslný jarmark a 31.října závěrečný Dušičkový jarmark.

Každotýdenní součástí trhů se stane i zavedený Bleší trh spolupořadatelů občanského sdružení Přátelé Želvy. Na závěr dobrých zpráv, přinášíme jednu i prodejcům. Věříme, že vítanou novinkou bude pro ně v letošním roce bezplatná účast. Symbolicky bude zpoplatněn pouze mobiliář k zapůjčení. S ohledem na tuto skutečnost jsme sice zpřísnili pravidla pro registraci a účast prodejců, avšak na oplátku nabízíme ty nejlepší podmínky pro jejich spokojenost. Dbát budeme hlavně na kvalitu prodávaného sortimentu.

Doufáme, že tato zásadní proměna Mělnických trhů přispěje k jejich rozšíření, získá povědomí u návštěvníků a prodejců i mimo město Mělník a stanou se tak významnou akcí pro celý region.

Celý popis
Naposledy změněno: 10. 3. 2015
5.3.
4.4.
Jak se žilo za protektorátu?

Jak se žilo za protektorátu?

Mělník, Střední Čechy
1.11.
31.3.
Zimní prohlídky zámku Mělník

Zimní prohlídky zámku Mělník

Mělník, Střední Čechy
13.3.
3.5.
 Jazz World Photo 2018

Jazz World Photo 2018

Mělník, Střední Čechy
1.11.
31.3.
Zimní elixír na zámku Liblice

Zimní elixír na zámku Liblice

Liblice, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí