Úvod > Aktivity & akce > Akce > Dožínky Plzeňského kraje 2018 v Tachově

Dožínky Plzeňského kraje 2018 v Tachově

Kdy 15. září 2018 Lidová řemesla a trhy
Dožínková slavnost spojená s farmářskými trhy, bohatým kulturním programem a ukázkami řemesel. Nebude chybět ani tradiční dožínkový průvod, krojovaní zpěváci a muzikanti, koňské povozy, ženci a děvečky nesoucí dožínkový věnec a dožínkovou kytici.
Také letos zve hejtmanství na tradiční oslavy ukončení sklizně a poděkování za úrodu, a to v sobotu 15. září 2018. Dožínky Plzeňského kraje se tentokrát stěhují do Tachova a spojeny budou s dožínkovým trhem, který nabídne také ochutnávku oceněných Regionálních potravin Plzeňského kraje.

Tachovské náměstí Republiky ožije už v 10 hodin hudbou kapely Amátovka, poté vystoupením folklórního souboru Kaštánek při DD Tachov a Tachovského dětského sboru. Součástí programu bude ocenění zemědělců Plzeňského kraje, které doporučila Krajská agrární komora Plzeň a Asociace soukromého zemědělství ČR.

Tradiční dožínkový průvod
Součástí dožínek bude i tentokrát dožínkový průvod s koňskými povozy, krojovanými zpěváky a muzikanty, ale i ženci a děvečkami nesoucími dožínkový věnec a dožínkovou kytici. Ukázky zdobení vozů, koní a vazeb dožínkových věnců společně s ochutnávkami regionálních potravin budou k vidění v zahradě Muzea Českého lesa, odkud za doprovodu Dechového orchestru mladých Tachov vyjde půl hodiny před polednem dožínkový průvod. Ten se přes zámecký park přesune na náměstí Republiky, kde chasa předá hejtmanovi Plzeňského kraje Josefu Bernardovi dožínkový věnec a starostovi Tachova Jiřímu Stručkovi dožínkovou kytici. Páter pak tradičně provede žehnání úrodě a hejtman společně se starostou budou čepovat pivo.

Po skončení tradičních dožínkových zvyklostí bude program na náměstí Republiky pokračovat vystoupením kapely No Name.

Vstup na akci je zdarma!

Celý popis
Naposledy změněno: 21. 8. 2018
10.2.
3.3.
Jarní prázdniny na koních

Jarní prázdniny na koních

Černošín, Plzeňsko a Český les
5.2.
28.3.
Zimní prohlídky zámku Kynžvart

Zimní prohlídky zámku Kynžvart

Lázně Kynžvart, Západočeské lázně
1.2.
30.4.
Zimní prohlídky kláštera Teplá

Zimní prohlídky kláštera Teplá

Teplá, Západočeské lázně
17.8.
Slavnosti piva Chodovar 2019

Slavnosti piva Chodovar 2019

Chodová Planá, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí