Úvod > Kalendář akcí > Zvláštní vlak na Borůvkové hody z Ostravy do Malé Morávky
Zvláštní vlak na Borůvkové hody z Ostravy do Malé Morávky
"> "> ">
18.8.
19.8.
Přidat foto
Gastronomické akce

Zvláštní vlak na Borůvkové hody z Ostravy do Malé Morávky

Mimořádný přímý rekreační vlak z Ostravy se vydá na svou jízdu do Jeseníků při příležitosti konání Borůvkových hodů v malebné Malé Morávce v sobotu 18. srpna.

Zvláštní přímý vlak z Ostravy do Malé Morávky vyjede v podání Slezského železničního spolku na trať v sobotu 18. srpna.

Tento přímý vlak vyjede po osmé hodině ranní z Ostravy (střed, Stodolní, hlavní nádraží a Svinov) přes Opavu (východ i západ), Krnov a Bruntál a po sklonově nejnáročnější neozubnicové trati v ČR až do Malé Morávky, kam dorazí po desáté hodině dopolední a zpět do Ostravy se vrátí po dvacáté hodině večerní.

V sobotu přidáme navíc na romantickou a technicky zajímavou Jesenickou lokálku, která je nejstrmější tratí u nás a možná i ve střední Evropě tři posilové vlaky, na kterých se bude střídat historická souprava z přelomu padesátých a šedesátých let dvacátého století s modernějšími motorovými vozy.

V neděli pak budou na trati jezdit historické vláčky podle běžného jízdního řádu- vždy pětkrát denně do Bruntálu a pětkrát denně do Malé Morávky.

 

Jízdní řád motoráčku z Ostravy:

Název stanice         tam    zpět
Ostrava, střed          8:05   20:52
Ostrava, Stodolní    8:07   20:51
Ostrava, hl. n.         8:13   20:47
Ostrava, Svinov      8:25   20:39
Opava Východ        9:00   20:03
Opava Západ           9:05   19:49
Krnov                      9:42   19:24
Bruntál                   10:10  18:57
Malá Morávka       10:35  18:22

Zobrazit více
9.9.
11.9.
Trofeo Niké Jeseníky 2022

Trofeo Niké Jeseníky 2022

Malá Morávka, Moravskoslezský kraj
8.7.
Koncert pro krále Friedricha II.

Koncert pro krále Friedricha II.

Karlova Studánka, Moravskoslezský kraj
28.8.
Epoque Quartet

Epoque Quartet

Karlova Studánka, Moravskoslezský kraj
Kostel Nejsvětější Trojice v Malé Morávce

Kostel Nejsvětější Trojice v Malé Morávce

Malá Morávka, Moravskoslezský kraj
Za pokladem do Jeseníků

Za pokladem do Jeseníků

Malá Morávka, Moravskoslezský kraj
Muzeum Kapličkový vrch v Malé Morávce

Muzeum Kapličkový vrch v Malé Morávce

Malá Morávka, Moravskoslezský kraj
Skiareál Čerťák pod Pradědem

Skiareál Čerťák pod Pradědem

Václavov u Bruntálu, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Horský hotel Kamzík

Horský hotel Kamzík

Malá Morávka, Moravskoslezský kraj
Wellness hotel Sauna Malá Morávka

Wellness hotel Sauna Malá Morávka

Malá Morávka, Moravskoslezský kraj
Kemp Kopřivná pod Pradědem

Kemp Kopřivná pod Pradědem

Malá Morávka, Moravskoslezský kraj