Úvod > Aktuality > V Malé Morávce si pochutnáte na Borůvkových hodech
V Malé Morávce si pochutnáte na Borůvkových hodech
"> "> "> "> "> "> V sobotu i v neděli bude jezdit speciální bezplatná borůvková autobusová linka "> V Malé Morávce si pochutnáte na Borůvkových hodech ">
Gurmánská turistika

V Malé Morávce si pochutnáte na Borůvkových hodech

  • Vydáno17. srpna 2022
Kynuté borůvkové knedlíky na mnoho různých způsobů, to bude i letos hlavní tahák borůvkových hodů v Malé Morávce a Karlově pod Pradědem. Ve všech restauracích si lidé mohou pochutnat na pokrmech s borůvkami. Budou se servírovat především borůvkové knedlíky a lívance. Nebudou scházet ani borůvková piva a pálenka z borůvek, nebo soutěž v pojídání borůvkových knedlíků. Borůvkové hody v Malé Morávce a Karlově pod Pradědem proběhnout už o tomto víkendu – 20. a 21. srpna 2022.

borůvkyBorůvkové hody jsou největší prázdninovou akcí, která v Malé Morávce probíhá. Silnice se stanou korzem pro stovky návštěvníků, kteří přijedou za knedlíky a dalšími borůvkovými dobrotami. Tradiční součástí Borůvkových hodů je sobotní celodenní soutěžně-zábavní program v obecním parku Malé Morávce.

Slezský železniční spolek vypraví v sobotu i v neděli speciální borůvkový vlak do Malé Morávky. Vyjede v 7:51 z nádraží Ostrava-střed či 7:59 z hlavního nádraží. Zastavuje také v Krnově (9:41) a Bruntále (10:16), v Malé Morávce bude 10:45. Zpět domů se svezete z Morávky v 17:00 hodin. Jízdenky se kupují u průvodčího ve vlaku.

Aby byl pohyb pěších návštěvníků mezi jednotlivými restauracemi co nejplynulejší i nejbezpečnější, bude v sobotu i v neděli jezdit speciální bezplatná borůvková autobusová linka. Vyjíždět bude vždy v celou hodinu od obecního parku, první jízda v 10 hodin, poslední v 17 hodin, v neděli už v 15 hodin. Dalším bodem doprovodného programu je posezení na Kapličkové vrchu na pomezí Malé Morávky a Karlova pod Pradědem, otevřeno bude i místní muzeum. Pro potřeby návštěvníků borůvkových hodů, kteří přijedou autem, bude mj. zprovozněno dočasné parkoviště na louce u odbočky do Karlova pod Pradědem.
 

O Malé Morávce a Karlovu pod Pradědem

borůvkové knedlíkyMalá Morávka a Karlov pod Pradědem jsou oblíbeným turistickým cílem. Podle klimatických měření tato oblast dlouhodobě vykazuje nejčistší vzduch ve střední Evropě. Hosté, ubytovaní v obci, mohu využít unikátního slevového systému na poskytované služby. Parkování v obci je na většině parkovišť zdarma.

Speciální borůvkové menu bude k dostání v oficiálních partnerských restauracích, např.: Horský hotel Brans (Malá Morávka 215), hospůdka v chatě Kazmarka (Karlov pod Pradědem 8), Hotel Kamzík (Karlov pod Pradědem 182), Hotel Karlov (Karlov pod Pradědem 67), Hotel pod Kapličkou (Malá Morávka 75), Park Penzion (Malá Morávka 33), Penzion Aurum (Karlov pod Pradědem 7), Penzion Na Rychtě (Malá Morávka 59), Penzion Roháč (Karlov pod Pradědem 103), Pizzerie Praděd (Karlov pod Pradědem 72), Restaurace Kopřivná (Malá Morávka 122), Restaurace Na Hvězdě (Malá Morávka 45), Restaurace U Kazmarky (Karlov pod Pradědem ev. č. 100), Restaurace U Kovárny (Malá Morávka 35), Wellness hotel Sauna (Karlov pod Pradědem 24). Největším hitem jsou tradičně borůvkové knedlíky, kterých se každý rok spořádá několik tisíc porcí. Těšit se ale můžete také na pálenku z borůvek, borůvkové pivo, víno, cider, limonádu a desítky další pochutin a výrobků s borůvkami, z borůvek nebo s borůvkovými motivy.

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky s podhůřím jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě zde najdete stovky dobře značených tras jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč je navštívit i v zimě.

Horský hotel Kamzík

Horský hotel Kamzík

Vyrazte do Jeseníků a ubytujte se v útulném hotelu Kamzík v Karlově pod Pradědem! Součástí venkovního wellness je unikátní ochlazovací jezírko, které čerpá vodu z horské bystřiny.

Horský Hotel Kopřivná pod Pradědem – relax a zábava v Jeseníkách

Horský Hotel Kopřivná pod Pradědem – relax a zábava v Jeseníkách

Přijeďte si užít skvělou dovolenou do Kopřivné! Horský Hotel Kopřivná nabízí pohodlné ubytování přímo u sjezdovky (lanovky), vlastní Fun Park s množstvím aktivit a nádhernou přírodu Jeseníků.

Wellness hotel Sauna Malá Morávka

Wellness hotel Sauna Malá Morávka

Nově zrekonstruovaný hotel, který se nachází je pár kroků od sjezdovky, nabízí svým hostům kromě komfortního ubytování také moderním wellness zázemí a příjemnou restauraci. Wellness hotel Sauna – místo, ze kterého máte Jeseníky jako na dlani.

Muzeum Kapličkový vrch v Malé Morávce

Muzeum Kapličkový vrch v Malé Morávce

Soukromé Muzeum Kapličkový vrch bylo založeno v září roku 1994. Prvopočátečním záměrem bylo vytvořit přímo v Malé Morávce instituci, která by umožnila dokumentovat a soustředit autentické doklady o životě v podhorské vesnici a to od nejstarších hmotných pramenů do současnosti.

Další aktuality

2.10.
2022
Podzim láká k barevným výhledům z Lysé hory

Podzim láká k barevným výhledům z Lysé hory

Moravskoslezský kraj | Příroda
27.9.
2022
Česko mezi řádky: Šikmý kostel, Karviná a Karin Lednická

Česko mezi řádky: Šikmý kostel, Karviná a Karin Lednická

Moravskoslezský kraj | Životní styl
18.9.
2022
10 tipů na podzimní procházky ostravskou zelení

10 tipů na podzimní procházky ostravskou zelení

Moravskoslezský kraj | Příroda