!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Výstava pohlednic "Pozdrav z Veltrus"
Výstava pohlednic "Pozdrav z Veltrus"
"> "> "> "> ">
1.7.
31.10.
+ Přidat foto
Výstavy

Výstava pohlednic "Pozdrav z Veltrus"

Kdy 1. červenec 2020 10:0031. říjen 2020 15:30
Od 1. července je otevřena v prostorách infocentra u hlavní brány parku, výstava "Pozdrav z Veltrus" - čas starých pohlednic zámku a parku Veltrusy.
Výstava pohlednic "Pozdrav z Veltrus" je o jedné z největších sbírek veltruských pohlednic od roku 1898, tedy z časů kolébky tohoto sběratelského oboru až do časů příchodu Rudé armády na zámek, který v expozici pamatuje jedna veltruská pohlednice, jež má na zadní straně podpisy s největší pravděpodobností sovětských vojáků z května 1945. Výstavní vitríny společně s pohlednicemi představují historická období naší země, Rakousko-Uhersko, období tatíčka Masaryka a dobu dr. Beneše Vše doplněno dobovými atributy, které evokují atmosféru starých kanceláří i volného času.

Na panelech je zachycena historie poštovnictví v datech i obrazech, kouzelné inzeráty od roku 1863, které se vztahují k panství a dále zajímavé zadní strany pohlednic, které v sobě skrývají textový i adresní půvab své doby.
Budeme rádi, když vás tato výstava potěší a také obohatí o nové informace z časů, kdy elegance a kvalita hrály svůj prim.

Co uvidíte?
• pohlednice z let 1898 až 1945
• dobové atributy
• historii poštovnictví v textu i obrazu
• úžasné inzeráty z Veltrus od roku 1863...

Autorem výstavy je Kamil Kristen Brzák.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Pikniky na zámku Nelahozeves

Pikniky na zámku Nelahozeves

Nelahozeves, Střední Čechy
Resort Svět

Resort Svět

Úžice, Střední Čechy