Úvod > Kalendář akcí > Voscovek a Wherrick volají Prahu!
Voscovek a Wherrick volají Prahu!
"> "> "> úvodní fotografie
10.6.
27.8.
+ Přidat foto
Výstavy

Voscovek a Wherrick volají Prahu!

Kdy 10. červen 2021 10:0027. srpen 2021 18:00
„Amerika volá Československo! Tady Voskovec a tady Werich“. Tak se začali hlásit V+W na gramofonových deskách, které nahrávali v New Yorku a posílali do Londýna, aby je mohlo BBC vysílat do Československa. Navštivte interaktivní výstavu věnovanou tomuto tvůrčímu období ikonického dua V+W.
Nový fonograf Národního muzea ve spolupráci s Kulturním centrem Chaberský dvůr připravil unikátní výstavu, kterou si mohou návštěvníci prohlédnout v prostorách jeho knihovny. Interaktivní výstava je zasvěcena doposud nepříliš probádanému životnímu a tvůrčímu období Jiřího Voskovce a Jana Wericha (a jejich blízkých spolupracovníků) v období druhé světové války v USA.

Návštěvníci si na výstavě mohou prohlédnout reprodukce dobových fotografií, scénářů k nahrávkám a také si díky současným digitálním technologiím poslechnout unikátní zvukové záznamy, které byly více než půl století skryty v archivech a muzejních sbírkách.

Výstavu v Kulturním centru Chaberský dvůr můžete navštívit v každý všední den v běžné otevírací době. V průběhu července a srpna se můžete také těšit na komentované prohlídky s autory výstavy a novými ukázkami z práce V+W.

 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021