Úvod > Kalendář akcí > Vivaldianno Reloaded 2019

Vivaldianno Reloaded 2019

Kdy 12. duben 2018 - 3. květen 2019 Hudební a divadelní akce
Na česká a slovenská pódia se vrací velkolepá hudební show, slavící úspěchy po celém světě. Nová verze VIVALDIANNO RELOADED přichází v tajuplné masce a ambiciózně překonává původní světově úspěšný projekt hudebníka a skladatele Michala Dvořáka. Aspiruje tak na kulturní zážitek roku.
Po třech letech světového turné, kdy Vivaldianno slavilo úspěchy ve více jak třiceti světových metropolích, míří domů. Vidělo jej více než 150.000 diváků a  pokračuje s novou tváří dál. Za tu dobu prokázal projekt svou životaschopnost na všech kontinentech a v odlišných kulturách. Barokní hudba v rockovém pojetí na pozadí nejnovějších technologií fascinuje po celém světě a přirozeně představuje nejen mladým posluchačům klasickou hudbu v moderní nadčasové podobě. 

Nové 3D projekce a vizuální pojetí připravili umělci z týmu NMDS. VIVALDIANNO RELOADED je posunuto do hypnotické podívané. Koncepčně je představení více kompaktní a ještě více strhující. Soustředíme se na zrcadlení krásy baroka, Benátek, vizualizujeme hudbu a dáváme prostor pro divákovu imaginaci. Aplikujeme nástroje pro modelování ve virtuální realitě, posilujeme technologie pro 3D efekt projekcí nebo mapujeme živé hudebníky do obrazu.
 
Koncertní show vypráví příběh génia barokní hudby Antonia Vivaldiho. Za mysteriózním libretem stojí spisovatel a dramatik Tomáš Belko, mj. kreativní ředitel Ogilvy & Mather.
 
Premiéra nové světové show v angličtině bude v Praze. Agent 007 Pierce Brosnan namluvil hlavní roli spolu s dalšími slavnými herci. Pro české publikum jsou připraveny titulky.
 
Do roku 2019 vstupuje VIVALDIANNO RELOADED s novým hvězdným obsazením. Autora a producenta Michala Dvořáka, člena skupiny LUCIE, doplní špičkoví mladí hudebníci, jakými jsou koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička, populární violoncellistka Terezie Kovalová a jedna z nejžádanějších houslistek své generace Martina Bačová. Art-rockovou energii dodává smyčcové kvarteto, elektrické a akustické kytary, perkuse, etnické nástroje a bicí souprava.
 
VIVALDIANNO RELOADED využívá nejmodernějších světelných a laserových technologií. Hudební a obrazový zážitek umocňují úchvatní zrcadloví lidé Mirror Family a tanečníci v choreografii, kterou pro projekt vytvořila Leona Qaša Kvasnicová.
 
VIVALDIANNO RELOADED se premiérově představí se svou emocemi a moderními technologiemi nabitou 3D koncertní show v roce 2019 v Bratislavě 10. 4. v Incheba Aréně, v Brně 12. 4. v Hale Vodová, v Praze v O2 aréně 1. 5. a v Třinci 3. 5. ve Werk Aréně. Třinecký koncert je rozšířen o komorní smyčcový orchestr, složený z hráčů Janáčkovy filharmonie Ostrava.
 
Nechte se vtáhnout do strhujícího tajuplného příběhu a lásek velkého hudebníka a zažijte VIVALDIANNO RELOADED!
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 12. 2018

Akce v okolí

26.12.
5.1.
Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF hráčů do 20 let

Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF hráčů do 20 let

Třinec, Severní Morava a Slezsko
Zimní stadion - Werk Arena Třinec

Zimní stadion - Werk Arena Třinec

Třinec, Severní Morava a Slezsko
Muzeum Třineckých železáren a města Třince

Muzeum Třineckých železáren a města Třince

Třinec, Severní Morava a Slezsko
Relaxační centrum Třinec

Relaxační centrum Třinec

Třinec, Severní Morava a Slezsko