Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Valachy man a Xterra Valachy u vodní nádrže Bystřička
Sportovní akce

Valachy man a Xterra Valachy u vodní nádrže Bystřička

Druhý závod seriálu Datart Valachy tour. Triatlonový závod pro celou rodinu, od roku 2023 navíc i s kategorií Xterra jako součást evropského poháru.
Ať už máte s triatlonem zkušenosti, nebo teprve začínáte či si ho chcete vyzkoušet vůbec poprvé: pro ty všechny je určen tradiční triatlonový závod na Valašsku. Součástí jsou i závody dětí. Vše se startem a cílem v malebné krajině u vodní nádrže Bystřička na Vsetínsku (nedaleko Valašského Meziříčí).

Závodní kategorie:
- XTERRA Valachy – plavání 1 500 m, horské kolo 33 km, běh 10 km – závod je součástí evropského poháru XTERRA – 22. 6. 2024
- Valachy man dlouhý – pro zkušené sportovce + štafety – plavání 400 m, horské kolo 16 km, terénní běh 5 km
- Valachy man krátký – pro hobíky a začátečníky – plavání 300 m, horské kolo 13 km, běh 3 km 
- dětské závody v rámci Franz Josef Kaiser Dětské Valachy tour – 6 věkových kategorií, 6 různě náročných tratí

Aktuality

Sraz amerik – US Car Bystřička

Největší sraz amerických aut na Valašsku je letos opět v kempu Bystřička. Těšit se můžete na spoustu výjimečných vozidel a zábavy.
Bystřička, Zlínský kraj

Valašský pohár MTB-XC 2024 – 25. ročník

Valašský pohár MTB je závod horských kol v cross-country situovaný v okolí místní základní školy. Akce je určena pro všechny věkové kategorie, pro které je připravena čtveřice okruhů (pro odrážedla – mini, pro přípravku I a II – malý, pro předžáky a ml. žáky.
Jablůnka, Zlínský kraj

Veselé Tlapky

Zábavné odpoledne pro děti i dospělé a jejich čtyřnohé chlupáče.
Mikulůvka, Zlínský kraj

Vrchařská koruna Valašska

onsemi Vrchařská korunu Valašska (VKV) je primárně cykloturistický projekt, nikoliv závod. Držitelem VKV se stává každý biker, který v daném období zdolá na jízdním kole (pozor: nikoliv na elektrokole – pro elektrokola je vyčleněna vedlejší kategorie VKV bez bariér) všech 20 předepsaných vrcholů.
Mikulůvka, Zlínský kraj

Gulášfest 2024 ve Valašském Meziříčí

Přijďte ochutnat 18. – 20. 7. 2024 přes 30 druhů gulášů a poslechnout si špičku česko-slovenské hudební scény! Největší hudební a společenská událost v srdci Valašska. 21. ročník třídenního open-air festivalu nabídne skvělé kapely, hromadu guláše, lunapark, dance stage a mnoho dalšího...
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Tomáš Kačo: My Songbook – solo piano recital

Dne 9. června v 16.00 v ZUŠ B-Art zahraje svůj recitál z turné My Songbook klavírista, skladatel a aranžér Tomáš Kačo! Novojičínský rodák zvyklý na aplaus v prestižní newyorské Carnegie Hall zahraje výběr svých oblíbených českých písní, které se mu zapsaly pod kůži již ve školním věku.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Farmářské trhy ve Valašském Meziříčí

Zveme na farmářské a řemeslné trhy ve Valašském Meziříčí.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Farmářské trhy ve Valašském Meziříčí

Zveme na farmářské a řemeslné trhy ve Valašském Meziříčí.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Přírodní památka U Vaňků

Chráněná lokalita bohaté populace ladoňky karpatské se nachází za obcí Bystřička. Tato květina patří do čeledi hyacintovitých a je u nás silně ohrožena. Dalším zajímavým druhem zdejšího dubohabrového lesa je lilie zlatohlavá.
Bystřička, Zlínský kraj

Skalní útvar Medůvka

Skála z tvrdého křemitého pískovce patří k nejtěžším pískovcovým horolezeckým terénům na Moravě. Nachází se v osadě Medůvka, nedaleko větrného mlýna. K přírodní zajímavosti vede modrá značka, jako odbočka z Cyrilometodějské stezky.
Bystřička, Zlínský kraj

Mikulův mlýn

Bývalý vodní mlýn Jana Mikuly v obci Mikulůvka je jednou z mála památek technického typu v okrese Vsetín. Můžete v něm vidět malou expozici o historii mlynářství a seznámit se se způsobem mletí pomocí vodního náhonu i později instalovaného elektrického pohonu.
Mikulůvka, Zlínský kraj

Vsetínská Bečva

Řeka Vsetínská Bečva, které se také říká Horní Bečva, protéká Zlínským krajem a je jednou ze dvou zdrojnic řeky Bečvy. Pramení na severozápadním svahu Javorníků a teče až do Valašského Meziříčí, kde se spojuje s Rožnovskou Bečvou (Dolní). Povodí měří 734 km³, délka sjížděného úseku je 54 km.
Pržno, Moravskoslezský kraj

Cyklostezka Bečva – vyzkoušejte cyklodálnici na Moravě

Doslova od horských pramenů do údolí se můžete vydat na kole díky ojedinělému projektu Cyklostezky Bečva, která je součástí tzv. první „cyklodálnice” C1. Od pramene Rožnovské nebo Vsetínské Bečvy až po její soutok s Moravou projedete více než 160 km po značené cyklotrase vinoucí se podél řeky Bečvy.
Jablůnka, Zlínský kraj

Skalní útvar Jazévky s Komínem

Skalnatý hřeben Jazévky se skálou Komín je opředený pověstmi o zbojnících a pokladech. Z geologického hlediska jde v oblasti moravských pískovcových skal o naprosto jedinečnou lokalitu, takto výrazně modulované skalní hřbety jsou zcela výjimečné.
Bystřička, Zlínský kraj

Skály Havránka

Havránka (600 m n. m.) je patrně nejimpozantnější skalní útvar přírodní oblasti Klenov. Komplex několika kolmých skalních stěn s výškou kolem dvaceti metrů vytváří úžasnou dominantu hřebene Klenova přímo nad přehradou Bystřička.
Bystřička, Zlínský kraj

Naučná stezka Klenov

Naučná stezka je dlouhá 7 km a na 10 informačních panelech představuje geologické, botanické i zoologické zajímavosti Javorníků v oblasti kolem masivu Klenov. V létě je stezka vhodná pro pěší i cyklisty na horských kolech, v zimě i pro běžkaře.
Bystřička, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kemp Ranč Bystřička

Kemp Bystřička se nachází pod přehradou v obci Bystřička, mezi městy Vsetín, Valašské Meziříčí a Rožnov pod Radhoštěm. Kemp je obklopen podhůřím a hřebeny Vsetínských vrchů a ostatních valašských kopečků.
Bystřička, Zlínský kraj

Restaurace U Mokrošů v Bystřičce

Historie Restaurace U Mokrošů se datuje do doby první republiky, kdy na břehu přehrady Bystřička byla z financí Tomáše Garrigue Masaryka postavena restaurace s ubytovnou.
Bystřička, Zlínský kraj

Hotel Abácie & Wellness ve Valašském Meziříčí

Hotel Abácie je komfortní rodinný hotel, který nabízí pohostinnost, relaxaci a sportovní vyžití na vysoké úrovni, kde se hostům věnuje příjemný personál s osobním přístupem ke každému individuálnímu přání a požadavku klienta.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Bistro Krmítko

Bistro Krmítko v centru Valašského Meziříčí je příjemné, nápadité a hlavně se tu skvěle najíte.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Penzion Tenisový klub Deza

Nabízíme možnost hry na venkovních tenisových kurtech nebo v hale. Oblíbené jsou rovněž i halové kurty pro badminton. rezervace
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Cyrilovo pekařství – výrobce tradičních valašských frgálů

Cyrilovo pekařství již od roku 1996 vyrábí valašské frgály, které se proslavily především díky nezaměnitelné chuti a dlouhé trvanlivosti. Cyrilovo pekařství vyrábí frgály obvyklých druhů (makový frgál, tvarohový frgál, hruškový frgál), ale v průběhu let přibyly také nové, neobvyklé druhy.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Hotel Apollo Valašské Meziříčí

Hotel Apollo ve Valašském Meziříčí je umístněn v klidné části města pouhých pět minut od centrálního náměstí. Kromě ubytování nabízí hotel také příjemné posezení v hotelové kavárně.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Kavárna Zašívárna ve Valašském Meziříčí

Ochutnejte lahodnou kávu z pražírny Mamacoffee, vynikající zákusky, pralinky a jiné dobroty.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj