Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Valachy Man 2023
Sportovní akce

Valachy Man 2023

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Zlínský kraj nebo navštivte Sportovní akce v celé ČR.
Nové místo konání, nový termín a rozšíření o novou závodní kategorii, která má status závodu Mistrovství ČR v terénním triatlonu: takový bude letošní Valachy Man, největší veřejný triatlonový závod v České republice. Od letoška u vodní nádrže Bystřička na Vsetínsku.
V triatlonovém světě si Valachy Man vybudoval pověst akce s kvalitní organizací a díky tomu letos dostal možnost stát se závodem Mistrovství České republiky v terénním neboli Xterra triatlonu! Ke dvěma tradičním závodním trasám Valachy Mana se letos přidává ještě jedna nová s distancemi podle pravidel evropského poháru. Zdolávat ji bude česká triatlonová špička a také mj. olympionik Jaroslava Kulhavý nebo Ironman Petr Vabroušek. Současně je to i příležitost pro kohokoli, kdo si chce zkusit novou, ještě náročnější sportovní výzvu. Do Xterra Valachy original se může přihlásit kdokoli. Nová trasa obnáší 1 500 metrů plavání, 30 kilometrů na horském kole a 10 kilometrů trialového běhu.

Nově se také Valachy man stěhuje od vodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově k vodní nádrži Bystřička, která se nachází rovněž na Vsetínsku a kde pořadatelé nalezli kvalitní terén a vstřícné zázemí. Pro sportovce, ale i jejich doprovod a diváky bude připraven také doprovodný program s partnery nebo after party s hudebním večerem na pláži, kde bude start, cíl i depo závodu. Opět se chystá i živé vysílání ze závodu se záběry z depa i z trati.


Plavání, kolo, běh

Dvě různé distance, tradiční trasa vhodná zejména pro začínající triatlonisty v neděli 25. 6. 2023, dlouhá trasa v sobotu 24. 6. 2023 pro hobíky a všechny ty, kteří se chtějí srovnat s profíky v triatlonu. Dlouhou trasu mohou zdolat i tříčlenné štafety, přičemž každý člen štafety absolvuje jednu část trasy.. Štafety startují v sobotu 24. 6. 2023 před startem dlouhého závodu. 

Plavání probíhá ve vodní nádrži Bystřička, kolo vede okolo vodní plochy a v kopcích nad vodní nádrží, běh po cestách a pěšinách okolo Bystřičky. Zvučná jména profesionálních sportovců, léto v samotném začátku a největší sportovní událost širokého okolí je tu!

Valachy man je atraktivní nejen pro sportovce, ale i pro diváky. Díky intervalovému startu vyráží sportovci na trať postupně a v depu u Balatonu se tak stále „něco děje“ a je co sledovat. Diváci si navíc mohou zpestřit den koupáním ve vodní nádrži či v zóně se stánky partnerů.
 

Tratě 2023

Dlouhá – 350 m plavání – 16 km horské kolo – 4,5 km trailový běh – sobota 24. 6. 2023
Krátká –  250 m plavání – 12 km kolo (horské či trekingové) – 3,6 km běh – neděle 25. 6. 2023
Štafeta – 350 m plavání – 16 km horské kolo – 4,5 km trailový běh – sobota 24. 6. 2023


Harmonogram Valachy mana

Sobota 24. 6. 2023
Dlouhý Valachy man (400 m plavání – 16 km horské kolo – 5 km trailový běh)
Štafeta (400 m plavání – 16 km horské kolo – 5 km trailový běh)
Novinka – Xterra Valachy Official (Xterra Evropský pohár a Mistrovství ČR – 1 500 m plavání – 30 km horské kolo – 10 km trailový běh)

Neděle 25. 6. 2023
Krátký Valachy man (300 m plavání – 13 km kolo horské či trekingové – 3 km běh)
Dětský Valachy man (6 věkových kategorií – různé distance)
 

Doprovodný program

  • Živé vysílání a LCD obrazovka na místě
  • Občerstvení od Rožnovských pivních lázní
  • Testování a půjčování elektrokoloběžek Gogen
  • Půjčovna paddleboardů
  • Skákací hrad a dětský program Datart
  • Stánek s oblečením Kilpi, fotky NIKON
  • Playstation, balonky od AUTO UH, mycí boxy Kärcher
  • So 24. 6. po závodě afterparty – živá hudba a DJ na pláži
 

Start

První závodník startuje v sobotu 24. 6. 2023 na dlouhou trať včetně štafet v 10:00 hodin
První závodník startuje v neděli 25. 6. 2023 na krátkou trať v 15:00 hodin
do závodu dospělých se startuje intervalově po 10 vteřinách

o pořadí na startu rozhoduje pořadatel
 

Mapa a profil

Plavání 350 m (respektive 250 m krátký) – Vodní nádrž Bystřička, bez omezení, plave se volným způsobem bez plaveckých pomůcek
Kolo 16 km (respektive 12 km krátký) – trať vede v okolí Vodní nádrž Bystřička
Běh 4,5 km (respektive 3,6 km krátký) – trať vede v okolí Vodní nádrž Bystřička
 

Kategorie

Vždy do dovršení daného věku v kalendářním roce.
M20  Ž20
M40  Ž40
M50  Ž50
M60  Ž60
M61+ Ž61+

Provozovatel

Resort VALACHY

Vodní nádrž Bystřička
756 24 Bystřička
Tel.:
+420 571 477 300
Email:
valachytour@valac...
WWW:
https://valachyto...
WWW:
https://valachyto...
GPS:
49,421546 18,021879
 
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Aktuality

Valachy man a Xterra Valachy u vodní nádrže Bystřička

Druhý závod seriálu Datart Valachy tour. Triatlonový závod pro celou rodinu, od roku 2023 navíc i s kategorií Xterra jako součást evropského poháru.
Bystřička, Zlínský kraj

Sraz amerik – US Car Bystřička

Největší sraz amerických aut na Valašsku je letos opět v kempu Bystřička. Těšit se můžete na spoustu výjimečných vozidel a zábavy.
Bystřička, Zlínský kraj

Gulášfest 2024 ve Valašském Meziříčí

Přijďte ochutnat 18. – 20. 7. 2024 přes 30 druhů gulášů a poslechnout si špičku česko-slovenské hudební scény! Největší hudební a společenská událost v srdci Valašska. 21. ročník třídenního open-air festivalu nabídne skvělé kapely, hromadu guláše, lunapark, dance stage a mnoho dalšího...
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Valašský pohár MTB-XC 2024 – 25. ročník

Valašský pohár MTB je závod horských kol v cross-country situovaný v okolí místní základní školy. Akce je určena pro všechny věkové kategorie, pro které je připravena čtveřice okruhů (pro odrážedla – mini, pro přípravku I a II – malý, pro předžáky a ml. žáky.
Jablůnka, Zlínský kraj

Portášské slavnosti ve Valašské Bystřici

Nenechte si ujít Portášské slavnosti ve Valašské Bystřici. Čeká vás představení historie portášů, četnických a policejních sborů a jejich vybavení. 14. ročník bude ve znamení Valašských povstání z let 1620 – 1644.
Valašská Bystřice, Zlínský kraj

Farmářské trhy ve Valašském Meziříčí

Zveme na farmářské a řemeslné trhy ve Valašském Meziříčí.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Farmářské trhy ve Valašském Meziříčí

Zveme na farmářské a řemeslné trhy ve Valašském Meziříčí.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Farmářské trhy ve Valašském Meziříčí

Zveme na farmářské a řemeslné trhy ve Valašském Meziříčí.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Přehrada Bystřička

Vodní nádrž, vybudovaná v letech 1907–1912 v srdci Vsetínských vrchů. Bystřička je výchozím místem pro pěší i cyklistické výlety, téměř čtyřicetihektarová plocha láká milovníky koupání a vodních sportů.
Bystřička, Zlínský kraj

Naučná stezka Klenov

Naučná stezka je dlouhá 7 km a na 10 informačních panelech představuje geologické, botanické i zoologické zajímavosti Javorníků v oblasti kolem masivu Klenov. V létě je stezka vhodná pro pěší i cyklisty na horských kolech, v zimě i pro běžkaře.
Bystřička, Zlínský kraj

Skály Havránka

Havránka (600 m n. m.) je patrně nejimpozantnější skalní útvar přírodní oblasti Klenov. Komplex několika kolmých skalních stěn s výškou kolem dvaceti metrů vytváří úžasnou dominantu hřebene Klenova přímo nad přehradou Bystřička.
Bystřička, Zlínský kraj

Skalní vrchol Zámčisko

Jedná se o skalnatý a zalesněný hřbet nad jižním břehem údolní nádrže Bystřička. Ve 14. století zde byla vybudována tvrz. Kolem vrcholu se nachází přírodní rezervace Klenov.
Bystřička, Zlínský kraj

Přírodní rezervace Klenov

Přírodní rezervace Klenov se nachází ve Vsetínských vrších, jižně od vodní nádrže Bystřička. Chrání hřebenové partie Klenova s význačnými skalními výchozy a s přírodně zachovalými lesními porosty s výskytem vzácné fauny vázané na horské bučiny.
Bystřička, Zlínský kraj

Skalní útvar Volská hlava

Menší skalka v přírodní rezervaci Klenov, jejíž vzhled dotvořili lidé. Tvarem může připomínat jak volskou hlavu, tak také žábu.
Bystřička, Zlínský kraj

Skalní útvar Jazévky s Komínem

Skalnatý hřeben Jazévky se skálou Komín je opředený pověstmi o zbojnících a pokladech. Z geologického hlediska jde v oblasti moravských pískovcových skal o naprosto jedinečnou lokalitu, takto výrazně modulované skalní hřbety jsou zcela výjimečné.
Bystřička, Zlínský kraj

Zřícenina hradu Klenov – Zámčisko

Nepatrné zbytky skalního hradu Klenov se nacházejí na vrcholu kopce Zámčisko v přírodní rezervaci Klenov.
Bystřička, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace U Mokrošů v Bystřičce

Historie Restaurace U Mokrošů se datuje do doby první republiky, kdy na břehu přehrady Bystřička byla z financí Tomáše Garrigue Masaryka postavena restaurace s ubytovnou.
Bystřička, Zlínský kraj

Kemp Ranč Bystřička

Kemp Bystřička se nachází pod přehradou v obci Bystřička, mezi městy Vsetín, Valašské Meziříčí a Rožnov pod Radhoštěm. Kemp je obklopen podhůřím a hřebeny Vsetínských vrchů a ostatních valašských kopečků.
Bystřička, Zlínský kraj

Cyrilovo pekařství – výrobce tradičních valašských frgálů

Cyrilovo pekařství již od roku 1996 vyrábí valašské frgály, které se proslavily především díky nezaměnitelné chuti a dlouhé trvanlivosti. Cyrilovo pekařství vyrábí frgály obvyklých druhů (makový frgál, tvarohový frgál, hruškový frgál), ale v průběhu let přibyly také nové, neobvyklé druhy.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Chata Búřov ve Valašské Bystřici

Horská chata je součástí golfového resortu Búřov s pohádkovým výhledem do okolní krajiny. Leží přímo na turistické trase, poskytuje možnost mnoha pěších i cyklistických výletů.
Valašská Bystřice, Zlínský kraj

Penzion Tenisový klub Deza

Nabízíme možnost hry na venkovních tenisových kurtech nebo v hale. Oblíbené jsou rovněž i halové kurty pro badminton. rezervace
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Bistro Krmítko

Bistro Krmítko v centru Valašského Meziříčí je příjemné, nápadité a hlavně se tu skvěle najíte.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Hotel Abácie & Wellness ve Valašském Meziříčí

Hotel Abácie je komfortní rodinný hotel, který nabízí pohostinnost, relaxaci a sportovní vyžití na vysoké úrovni, kde se hostům věnuje příjemný personál s osobním přístupem ke každému individuálnímu přání a požadavku klienta.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj

Kavárna Zašívárna ve Valašském Meziříčí

Ochutnejte lahodnou kávu z pražírny Mamacoffee, vynikající zákusky, pralinky a jiné dobroty.
Valašské Meziříčí, Zlínský kraj