Úvod > Kalendář akcí > Umění bez mříží na Kotlasce
Umění bez mříží na Kotlasce
">
4.8.
30.9.
+ Přidat foto

Umění bez mříží na Kotlasce

Kdy 4. srpen 2020 - 30. září 2020 Výstavy
Komunitní centrum a zahrada Kotlaska na Praze 8 hostí od 4. 8. 2020 unikátní expozici obrazů a výrobků odsouzených z věznic Teplice a Bělušice.
Mezi vystavenými pracemi jsou obrazy vytvořené různými technikami, inspirované díly Gustava Klimta a dalších významných malířů. Výstava potrvá do konce září a její součástí jsou zajímavé doprovodné akce.
 
Iniciátorem výstavy je ředitel teplické věznice plk. Mgr. Petr Blažek. On a jeho kolegové využívají terapeutické výtvarné aktivity s cílem poskytnout odsouzeným prostor pro sebereflexi, a tím měnit jejich nesprávně nastavené vzorce chování. Petr Blažek také uspořádá 21. 9. na Kotlasce přednášku o smyslu a formách výtvarného projevu ve vězeňském prostředí. Další doprovodnou událostí bude 19. 9. výtvarný workshop inspirovaný vystavenými díly. Obě akce doplní komentované prohlídky.
 
Výstava je důkazem, že umění dokáže překonat jakékoliv překážky. Proniklo i za brány věznic, kde pomáhá měnit postoje odsouzených a naplnit tak skutečný účel výkonu trestu odnětí svobody. Vystavením děl vězňů na Kotlasce zase nabízíme veřejnosti, aby nahlédla do běžně nedostupného světa za mřížemi.

Vstup na výstav je ZDARMA a je možné si ji prohlédnout kdykoliv během otvírací doby Kotlasky.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 8. 2020