!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Tereza Říčanová - Černá zvířata
Tereza Říčanová - Černá zvířata
">
12.11.
31.1.
+ Přidat foto
Výstavy

Tereza Říčanová - Černá zvířata

Kdy 12. listopad 2020 17:0031. leden 2021 18:00
Umělkyně Tereza Říčanová (1974) ilustruje knihy pro děti, doplňuje je vlastními, často ručně psanými texty. Maluje na sklo květiny a sny, vytváří takzvané podmalby na skle, kdy barvy v popředí vždy musí nanést jako první, pak je dále vrství.
Ovládá grafické techniky, na satinýrce tiskne ohně, hory, hororové pohádky či zadek krávy a doma má knihtisk. V její knihovně najdete nespočet deníků, zaplňuje je mimo jiné zjeveními, svými sny, které zvěčňuje textem i kresbou.

Sama sobě je hercem v autorském divadle pro děti vyrobeném z krabice. Tančí kravské divadlo. Učí ve školce, na základce a na střední. Děti podněcuje k neohraničené spontánnosti, studenty k poctivé řemeslnosti tvorby. S manželem a dětmi žije na malém hospodářství poblíž Pelhřimova, hrabe seno, pěstuje zeleninu, štípe dříví, kydá hnůj. Měla krávu, z mléka vyráběla sýr. To vše je součástí tvorby Terezy Říčanové, je to tvorba živá a žitá! Na průřezové výstavě této umělkyně uvidíte její pestrý tvůrčí repertoár a snad i zachytíte z obrazů onu živelnou tvůrčí energii.

kurátorka Hana Zrno Vondrů
Zobrazit více
Naposledy změněno: 1. 12. 2020